Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektettem 5 milliót magyar...

Befektettem 5 milliót magyar alam papír +ba,meddig érdemes benthagyni? Eddig 2 millió volt befektetve 1 évig most raktam hozzá még.nem fogok bukni rajta? Nem fog elinflalodni?vegyem ki inkább? Mibe érdemes inkább fektetni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már elinflálódott...
2022. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"meddig érdemes benthagyni?"


Amíg nem találsz neki jobb helyet. Addig jó helyen van ott.

Az emberek 90%-nak nincs annyi pénze, hogy megérje a fáradtságot jobb helyet keresni.

Az 5 millió nagyjából még ez a kategória.

Elég, ha az állampapírok közül válogatsz. PMÁP jelenleg (1-2 évig biztosan) jobb, mint a MÁP+.


"Nem fog elinflalodni?vegyem ki inkább?"


Miért ha kiveszed nem fog inflálódni? De, még jobban.

Lásd előző pont. Ha tudod jobb helyre tenni, tedd oda. Ha nem tudod, akkor ez van, hagyd ott, ahol van.

2022. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Április 3.án kellett volna jobban meggondolni, nem most...
2022. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
De oszinten miert venne barki is map +ot amikor folyamat jonnek az intlacios szamok es a pmap inflacio felett fix kamatot ad?
2022. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Kerdezo, rakd at kerlek pmap-ba az eves kamat kulonbozetet meg kuld at nekem :)
2022. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Most éppen jobb a PMÁP. 1-2 éve a MÁP+ volt jobb. Kitudja mennyi lesz a "bevallott" infláció? És meddig? Valószínű most 1-2 évig jobb a PMÁP. De utána? A jó ég sem tudja. Utólag könnyű már mindig okosnak lenni. :D

Ami mondjuk évek óta MÁP+ban van, azt nem piszkálnám már. Ha most vennék és tudom, hogy nincs szükségem lejárat előtt a pénzre, akkor PMÁP.

Ha értek bármi egyéb befektetéshez, akkor pedig azzal foglalkoznék inkább.

2022. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Évekkel ezelőtt is látszott, hogy a MÁP+ szemfényvesztés. Akkor is PMÁP-ot vettem. Akármilyen hype volt a szuperállampaír mellett. Volt kalkulátor beírtam, hogy növekvő infláció mellett mi a helyzet. Pedig és csak pár százalékos növekedéssel számoltam. Nem tízzel, ami hivatalos.
2022. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7# Igen. Hivatalos. Most éppen. De hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy azért mert most fénylik az arany, 5 évig folyamatosan fényleni fog... SZERINTEM nem fog. Az államnak nem érdeke. De ne legyen igazam és járjon mindenki "jól" amennyire lehet jelenleg. :)
2022. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 as, barmikor ki lehet venni ha ugy alakul h a masik teljesitene jobban kb 1 szazalek a bunteto. Meg igy is jobban jarsz mintha nem abba raknad...
2022. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9# Igen. Erre is azt mondom, hogy most így van. Mi a biztosíték arra, hogy holnapután nem mondják azt, hogy 5% a bünti, ha ki akarod venni idő előtt?

Az ember általában azért választja az állampapírt, mert kvázi likvid. Vagyis benne van, hogy idő előtt szükséged van a pénzedre. Ezzel azért lehet játszani állami oldalról, ahogy a MÁP-nál is behúzták mégha nem is sokkal.

Én nem mondom, hogy a PMÁP rossz. Ahogy írtam, a friss pénzeket ebbe tenném. De az évek óta, lassan lejáró MÁP-ban lévőt (főleg ha van valami felhasználási cél), már nem vinnén át csak azért, mert most van némi pillanatnyi szemfényvesztés, ami bármikor fordulhat. De ez én vagyok, ismét. Nem muszáj az én példámat követni. :)

2022. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!