Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felcsapok egy Tag Heuert...

Ha felcsapok egy Tag Heuert akkor már komolyan vesznek üzleti körökben és látják hogy nem egy szimpla csóró vagyok?

Figyelt kérdés

Nyilván nem kell itt nagyra gondolni, 15 milliós Rolexeket nem hajigálok azért, meg a környezetemben egy Casio meg Q&Q amit átlag ember hord. Ilyen környezetben, ahol azért néhol eldurran egy Seiko is, ami már azért óragyártásnak mondható, mi az a szint, ami már üzleti viszonylatban is megállja a helyét? Egy Tissotnál kezdődik? Esetleg egy Hamilton? Vagy Longinestől kevesebbel nem érdemes kezdeni? Ebben a viszonylatban a Tag Heuer az màr az óragyártásnak és a stàtusznak egy komoly mérföldköve, vagy igaz, hogy lesajnált márka? Mondjuk a Tag Heuer képes 7 kilóért is kvarcot adni, ami azért már nem annyira jó deal.

Szóval ha nem a világ vezetőrétegéhez tartozok, viszont egy átlag prolitól meg akarom különböztetni magam az üzleti életben is, akkor honanntól kezdődik egy karóra?



2022. júl. 5. 21:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%
Elég siralmas a világnézeted. :D
2022. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

"Elég siralmas a világnézeted. :D"


Ezt azoknak mondd, akik a 15 milliós Rolexel csapják ki az alkart a tárgyalóasztalnál, és azt méregetik, hogy ki mennyivel ér kevesebbet náluk óra alapján.

2022. júl. 5. 21:36
 3/43 anonim ***** válasza:
74%
Miért mondjam nekik amikor ugyan ezt csinálod?
2022. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Már miért csinálnám ugyanazt. Épp ezaz hogy a Tag Heuer az csak 7 kiló környéke, 9 kiló körül már automata. Ez azért nem egy Rolex, viszont mérföldkő valamilyen szinten. Csak sokan lenétik ezt a márkát nem tudom miért, sztem indokolatlanul.
2022. júl. 5. 21:45
 5/43 anonim ***** válasza:
84%

Ez így kevés.

Van szabód, aki varrja az ingedet? Van öltönyöd neves divattervezőtől?

A cipodet egyedileg varratod Bécsben?

Van legalább 30milla a kocsid?

Tudod mi az a svert, a green és a flightplan?


Ha ezek mind megvannak akkor kezdhetsz az órán gondolkodni.


Minden más esetben csak egy kis csóró majom leszel mindenki szemében, aki fel akar vágni, hogy bevegyék maguk közé a gazdagok.

2022. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
76%
90%a komolyabb cégvezető/tulaj “ismerőseimnek” apple watch van a kezén nap közben
2022. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
92%
Sose tudom, hogy ezeket a kérdéseket komolyan gondolják vagy trollkodás.
2022. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem komolyan gondolja.
2022. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

"Van szabód, aki varrja az ingedet?"


A boltban kapható normális márkájú ingekből általában mindig van olyan méret, ami pont passzol rám, így nem kell varratni, ritkán igazítanak utána, ha valami kicsit bővebb.


"Van öltönyöd neves divattervezőtől?"


Van egy Tommy Hilfiger zakóm, ő neves divattervező.


A cipodet egyedileg varratod Bécsben?


Ez túlzás sztem. Sima konfekció cipő is jó.


Van legalább 30milla a kocsid?


Ez sem szükséges egy 9 kilós órához. Amúgy sem Amerika vagyunk. Itt miniszterek, meg államtitkárok is Octaviakkal mászkálnak kb., meg az autót amúgy se tudom a tárgyalóasztal mellé parkolni meg az irodába, a karórát viszont ki tudom csapni alkarral együtt. Mondom nem akarok túlzásba se esni, nyilván nem vagyok egy Bill Gates szinten, meg ő eleve Casioval pózol, bár ki hiszi el neki, ez a ciki inoább, hogy kevésnek akarja mutatni magát, hogy ő nem nagyzol stb, a Porsche gyűjtemény meg ott virít a garázsban, hagyjuk már az ilyet is, na inkább ez a ciki, egy óra meg azért sokat elárul az emberről. Ezért sem akarom semmiképp, hogy valami prolinak tünjek, Rolexre meg nyilván azért nem dobnék ki ennyit, meg ha ott tartanék is, annyian hordanak már mindenféle emberek ilyet, hogy inkább egy jó Patek, vagy egy Omega kellene, ha drága órán gondolkoznék is.

2022. júl. 5. 22:03
 10/43 A kérdező kommentje:

"90%a komolyabb cégvezető/tulaj “ismerőseimnek” apple watch van a kezén nap közben"


Sajnos ez egy szomorú igazság, stílus szakértők kritizálják is rendre, hogy ez mennyire nem jó trend, meg komolytalan. Egy valódi automata karóra illik egy vezetőhöz, nem egy műanyag érintőkijelzős valami.


"Sose tudom, hogy ezeket a kérdéseket komolyan gondolják vagy trollkodás."


Én meg sose tudom, hogy miért gondolják az emberek azt, hogy ebben van trollkodás. Amikor elkezdtem a szakmát nekem se nagyon vette be a gyomrom, amikor tőlem komolyabb emberek magyarázták, akik azért megfordultak már nagyobb vállalatok vezetőivel, hogy egy ilyen komolyabb cég tárgyalásainál szinte semmibe nem nézik azokat, akiknek nincs legalább egy milliós óra a kezükön, kb olyan, mintha egységnyi helyet elfoglálnának ők is a térből, mégse veszik komolyan, hogy ott vannak. A kapitalista gazdaságnak vannak ilyen árnyalatai is, amik sokaknak nem szimpatikusak, mégis léteznek. Ha nem léteznének, nem gyártanának Bentleyket meg Porschekat, nem lenne Dolce & Gabbana, meg Gucci stb. Ez ilyen. Egy karóra azt is szimpatizálja, hogy valakinek mennyi nélkülözhető pénze van arra, hogy a csuklóján tartsa. Ez egy tárgyaláson kb olyan, hogy egy téma előjön, akkor mindenkinek ki van csapva a karja az aszralon, aztán vki mond valamit, a másik meg gondolhatja magában, hogy ez mit okoskodik, még egy normális órája sincs hogy lehetne már komolyan venni, amit mond. Sajna ez van, mégha ez nem is kerül kimondásra minden esetben, van az a szint, ahol ez megy, persze ez ilyen szinteken nem jellemző, mint ahol én is tartok jelenleg, mert mondom, ne úgy képzeljétek el, hogy itt mindenki az 50 millás autóból kiszáll meg stb, csak azért az àtlagtól szeretném, ha különböznék ennyiben.

2022. júl. 5. 22:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!