Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon ponzi séma vagy valós...

Vajon ponzi séma vagy valós dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Helyzet a következő. Megkerestek,hogy van egy anyákat támogató program(pelenka program) és kapok 3 hónapig pénzt.Először nagyon örültem,és kérdeztem a részletekről.Aztán kiderült,hogy nekem be kell fizetnem egy regisztrációs díj néven futó összeget(ez szabadon választott volt,általában a havi pelus pénz) és ez a cég 3x20ezer ftot ( a betett pénzed 2/3át,nekem a betett 30 volt) fog fizetni nekem minden hónap azonos napján.(Ja és szerződést írunk minden egyes befizetésről)Ezáltal megduplázva a befizetett pénzem.Hát aggódtam,de úgy voltam,hogy nem leszünk nagy bajban akkor sem ha ezt elbukom,ezért kipróbáltam.Valóban kifizettek.Kérdezősködtem tovább,ez a cég tőzsdézik,kryptozik,ő maga is bányászik. A cég feje 90es évek óta bróker elvileg nagyon ért hozzá(de azért van egy sötét múltja is).Azóta tettünk be egy nagyobb összeget is,és az első havi kifizetés megérkezett. Tennénk még be nagyobbat is,de aggódunk,nem e a ponzi sémáról van szó. Most utalványos rendszer van.Megveszed mondjuk 100.000ftos utalványt 50ért,és ők 100ért veszik vissza,így dupláznak.Valóban megérkeznek a kifizetések,de vajon meddig? Falcon kereskedőház kftről van szó egyébként. Ha valakinek van személyes tapasztalat,ne tartsa magában :)



#tőzsde #Krypto #Falcon kereskedőház kft #Ponzi séma
2022. júl. 12. 23:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
szerintem összepárosították az általad befizetett bankjegyeket és az újonnan született bankjegyeket kaptad meg.
2022. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ez minimum gyanús.


Tehát adott egy cég, ami betegre keresi magát mindenféle tőzsdei ügyletekkel, és azzal szórakozik, hogy a pénzt, amit megkeres, szétosztogassa. Ez már itt nem túl életszagú, de de tegyük fel, hogy egy önzetlen Róbert bácsi irányítja a céget, aki segíteni akar az anyáknak, azért csinálja. Miért nem adja oda a pénzt eleve? Miért kell neked először betolnod ötvenezret, hogy kaphass mellé még ötvenet? Mi fog történni, ha még százan ráakadnak erre a csodalehetőségre?


Ez nekem nagyon ponzi sémásnak tűnik. Ha elég embert be tudnak palizni, akkor huss! csődbe megy a cég, és lehet szaladgálni a pénzed után. Esetleg a szerződés eleve tartalmaz olyan kiskaput, hogy vagy megkapod a pénzt, vagy nem. Nem mondom, hogy tuti ez a helyzet, de én biztosan nem adnék nekik egy garast sem.

Általában ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az nem igaz.

2022. júl. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Ott kezdődik a probléma hogy "megkerestek"...


Ez úgy működik jól a te irányodba hogy te keresel ilyeneket, többet, s aztán kivalasztod közülük a jó de legalábbis elfogadható ajánlatot...

2022. júl. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mi ez a cég? Link?

Nekem ez nagyon gyanús.

2022. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]

2022. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Regisztrált a cég a PSZÁF honlapján? Ha nem, akkor csalók és lehúzásra mennek.
2022. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
ott a cég neve csekkoljátok céginfón vagy ahol csak akarjátok. Én nem tudom mi van,de megkaptam eddig a szerződés szerint ígért összegeket. Csak azon agyalok,hogy ha valóban piramis játék,mikor fog bedőlni? meddig tehetem be biztonsággal a pénzem, vagy akár csak a nyereségemet forgatni? honnan ismerhető fel,hogy omlik össze a rendszer? Van e bármilyen ismertető jele?
2022. júl. 15. 23:14
 8/20 anonim ***** válasza:

Első gyanús jelnek azt mondanám, ha nem él a honlap.

[link]

2022. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Most hogyan áll a műsor? Összedőlt vagy még kapod a szerződés szerinti összeget? Mennyi pénzt tettél bele?
2022. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Megy a dolog, 4 befektetesem meg is lett duplazva,le is jartak. Azota tettunk be millios tetel amin mar haszon is van,de mindent visszaforgattunk 😅 ugyhogy gyakorlatilag a visszaforgatas miatt ezekkel még minuszban vagyunk. De most ebben a honapban nem aksrunk semmit visszatenni,hanem magunknal tudni a tőkét.
2022. okt. 10. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!