Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állítólag az 5 forintos...

Állítólag az 5 forintos többet ér fémhulladékként, mint a névleges értèke. Átveszik a MÉH telepen?

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 15:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Hónapok alatt jött össze, és igen, munkanélküliként az ideje ingyen volt :) Összeszedte, majd beváltotta, majd összeszedte, beváltotta, tehát nem kamionnal ment a fémtelepre, és persze nem is volt egyben 10 milliója :)


Amúgy a 10 millió darab nem olyan sok, akkor 1.5 - 2 milliárd darabot vontak be, mindenkinek volt otthon elfekvőben... Ő 1.1 Ft-ért vette, egy 70 ezres városban, ezzel elérte, hogy mindenki neki adja el - kezdetben én is neki adtam, mert a suliban pókereztünk, és mindig összejött. Aztán a fémkerbe vittem, és még ma is van itthon elfekvőben kb. 200 db, ami mostmár valahogy emléknek megmaradt...

2022. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha 2 milliárd darab volt (egyébként ennyi nem tűnt el, elvileg 1,3 milliárd "nincs meg"), akkor átlagban 200 egyforintos jutott egy emberre (bár szerintem elég jelentős része nem a lakosságnál volt). Ez azt jelenti, hogy egy 70 ezres városban kb 14 millió érme volt.


Ha 1,1 forintért vette az egy forintos érméket, akkor már csak 0,6-ot keresett rajta, magyarul a 7 milliós profithoz 11 millió és kb 700 ezer érme kéne. Ha hónapok alatt jött össze, akkor mondjuk 3 hónappal számolva ez napi 130 ezer érme, ami napi 266 kiló fém. Ennyit nem visz el kézben, tehát minimum egy személyautó kellett hozzá és benzint nem számolva napi 78 ezres profitja volt. (De ha nem 3 hónapot, hanem 6-ot nézünk, akkor sem olyan súly ez, amit kézben visz az ember.)


Ha az 1,3 milliárd érmével számolunk, akkor a 70 ezres városra már csak 9,1 millió érme jut, tehát nagy valószínűséggel, ha minden egyes érmét a haverod szedett össze, akkor sem volt elég csak a városból összegyűjteni.

2022. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%
2022. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Huh, ha valóban 1.3 milliárd darab "eltűnt", akkor ez tényleg nagy üzlet volt...

"akkor már csak 0,6-ot keresett rajta" - Az az érdekes, hogy 15 év eltelt, mondnak mindenféle inflációt, meg drágulást, bérnövekedést, stb. a fém ára ahogy most mondják: "a plafonon van". Emlékszem, 2008-ban a vasat 80 Ft/kg áron vették át, és kígyózó sorok álltak a Méh telepek előtt... aztán a következő években 20-50 Ft volt kilója, és most 70 Ft! Eltelt 15 év, elvileg 300 Ft körül kellene lennie... (Persze a szerkezeti vas ára 5x-re drágult.)


"akkor sem volt elég csak a városból összegyűjteni" - Próbáld ki :) Menj el, és vegyél 5 Ft-os érmét 5.5 Ft-ért, 1 hét alatt kicsit híre megy, és elég sokan fognak neked ezer darabot 5500 Ft-ért eladni... aztán 6 hónap múlva írd meg, hány darabot szedtél össze :)


Emlékszem, hogy postán és bankban is szedte össze - szerintem a kezdeti időkben (mikor többet ért, de még nem vonták ki), be lehetett rendelni, egy rolniban 50 db volt, és dobozonként ha jól emlékszem 5x20 rolni, azaz 5000 darab. Ha ez így ment, akkor a napi 200 ezer darab simán összeszedhető.

2022. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáld ki :)"


Ha valaki 1 forintost 1,1 forintért vesz, akkor ha átlag Józsinak volt 200 darab 1 forintosa, akkor az egész bulin keresett 20 forintot. Már akkor sem volt egyáltalán sok pénz 20 forint, ki az, aki emiatt áll neki utazgatni, időpontot egyeztetni?

2022. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

"utazgatni, időpontot egyeztetni" - Nem babakocsit veszel a jofogáson :D Lépj ki az utcára, és az első boltban mond meg, hogy 5 Ft-ost gyűjtesz, tud váltani, adsz érte 5.5 Ft-ot... ha igent mond, akkor közöld, hogy jössz holnap is, tegye félre. Munkanélküli vagy, tehát van 8 órád sétálni, de legjobb, ha bemész a bakba, és közlöd, hogy neked kell 20 ezer db, holnapra hozzanak ennyit (ma már 3 - 8 % a váltási költség, régen ez 0.5 % volt).

Próbáld ki - augusztusban szerintem 2 millió darab összejön.

2022. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!