Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi önerő kell használt...

Mennyi önerő kell használt lakás, ház vásárlásához?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 20:55
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt soknak érzem. Nagyobb volna a biztonság, ha csak a bevétel max. 30%-ig lehetne eladósodni"

Na végre egy józanul gondolkodó ember! Sőt, minimálbérnél még alacsonyabb is lehetne.


"Nem foghatja mindenki kezét a kormányunk, aki felelőtlen az így járt."

Az a baj, hogy de, fogja a kezét. És aki ilyen felelőtlen, azt majd szépen megmenti az állam a mi adónkból.


Most is kamatmoratórium van, de minek? Aki annyira idióta volt, hogy az elmúlt időszakban változó kamatozású hitelt vett fel, az meg is érdemli! Én inkább fizettem kicsit magasabb törlesztőt az elején, de most nyugodtan alszok, hogy az én hitelem kamata végig 5% marad. Az emberek 99%-a Magyarországon pénzügyi analfabéta. Hagyni kellene, hogy pofára essenek, azt akkor talán megtanulnák a pénzvilág alapjait...


#19 #20: Most is odaadják a kockázatokról szóló papírt, amit senki nem olvas el. Ehelyett lehetne tényleg egy rövid tanfolyam, vizsgával a végén, aki meg nem megy át a vizsgán, az nem kap hitelt. Ilyen egyszerű.

De onnantól kezdve ha bebukja a hitelt, akkor nincs állami segítség, nincs mentőöv, nincs moratórium, nincs "megvédjük a családokat", hanem viselje szépen a következményeket!


Nevetségesen megengedő a JTM. A feleségemmel ketten 500 ezres törlesztőt vállalhatnánk be. Van 100 ezer törlesztőnk most lakásra és kocsira, plusz a diákhitel2 és nincs ingerem több hitelt bevállalni. Ha a lakásból házba akarnánk költözni, lenne vagy 280 ezer a törlesztőnk, ami JTM szerint mehetne, de őrült lennék, ha bevállalnám. A sok barom meg képes két minimálbér mellett 30 évre eladósodni úgy, hogy havi 120 a törlesztő és még gyereket is csinálnak...

2022. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!