Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az a fix megtakarítás,...

Mennyi az a fix megtakarítás, amihez semmiképp nem nyúlnátok, csak a legnagyobb vészhelyzetben?

Figyelt kérdés

Nekünk 2,2 millió forint van jelenleg a számlánkon amolyan vészhelyzeti megtakarításként, ehhez tényleg akkor nyúlnánk csak, ha bámelyikünk munkanélküli lenne vagy bármi és már ennivalóra sem telne.


Ezen kívül van még 700 ezer forint megtakarításunk, tulajdonképpen teraszra gyűjtünk, de ez az, amihez hozzányúlhatunk, ha nagyon kiadás van, pl. autószerelés. Amúgy, igyekszünk fix havi bevételből megélni, úgy vesszük, hogy ami nem fér bele, arra nem telik.



2022. szept. 23. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a 'vészhelyzeti megtakarítást' úgy hívom, hogy befektetés, és azért dollárban évi 12%ot konzisztensen kamatozik, de ki tudom venni, ha kell. Ezen felül ki tudnék venni osztalékelőleget a cégemből.


Jelenleg 1M forint körül van az amit KP-ban tartok a számlán, illetve van egy 1M-s hitelkártyám, amiről költök és néha visszatöltöm.

2022. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Három tagú család vagyunk, mi 2 millió forintot tartunk fixen vészhelyzet esetére. Ebből azért pár hónapig el lennénk akkor is, ha hirtelen egyikünk sem dolgozna valamiért.
2022. szept. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ökölszabály szerint 6 hónapi megélhetésre elég vésztartalék a jó, de vannak akik ezt 12 hónapra gyűjtik össze biztonságból. Szerintem nálunk nem túl magas fokon van a pénzügyi tudatosság, kultúra. Aki tehetné sem tartalékol jó gazdasági helyzetben. Emellett sokak nem tudnak félre rakni sem, mert olyan alacsony a bevételük.

Nézd meg, hogy most mindenki hirtelen elkezdett spórolni, de ezt nem most kellene elkezdeni, hanem, amikor jól ment. Egyéni szempontból a legjobb a tömeggel ellentétesen viselkedni. Amikor megy a dorbézolás, akkor te légy mértékletes, spórolj. Amikor mások félnek, spórolnak, te vásárolj, fektess be! Jobb vételek vannak, amikor rossz a hangulat, pánikolnak az emberek. Ennek is vége lesz, ilyenek a gazdasági ciklusok.

2022. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a penz igy nez ki:

Szamlam 1-3 havi, nem latom semmi ertelmet annak hogy az inflacio egye a penzt a szamlan szoval ott is az van hogy dollarba all stabilan valamennyi es a forint ami erkezik annak egy reszet hagyom a tobbit mozgatom tovabb.

Alacsony hozamu alacsony kockazatu, likvid befektetesekbe kb meg 6-9 honapnyi van, ez fokent dollar alapon befektetve.

Magasabb kockazatu vagy kevesbe likvidbe meg a maradek.

2022. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden hónapban 1-200e marad a számlamon. Pár millió forintom van alacsony kockázatú befektetésben, amihez bármikor hozzányúlhatok vész esetén.


Ezen felül van olyan befektetésem, ami 3 havonta lejár, így mindig el tudom dönteni aktuálisan szükségem van valamire, avagy újra befektetem.


Nem tárolok a számlamon pénzt, mert elviszi az infláció.

2022. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik hosszutavu befektetesemhez sem nyulnek, csak veszhelyzetben.

Varatlan kiadasokra devizaban tartok par millio forintnak megfelelo osszeget.

2022. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!