Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes fusizni / hobbiból...

Mit érdemes fusizni / hobbiból pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Rendszertelen, akár változatos tevékenységi módok is amit megéri csinálni azaz valóban kifizetődő, viszont nem számít "üzletszerűnek", és a haszna nem kizárólagosan készpénzben mérhető, hanem mondjuk megtakarításban is.



Mondok egy példát rá (de ezt már nem írjátok), összeszedtem melóhelyemen a diót a hétvégén, lett vagy 10 kiló, részben a fűtős klímával ki is szárítottam majd megtöröm ha teljesen kiszáradt, legalább jó lesz a bejglibe meg nem kell venni 4 ezerért és felpucolva ajándéknak sem utolsó.



Egyéb ötlet?



2022. okt. 4. 12:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Ha egyetlen terméket készítesz és adsz el egy évben, ha a készítés indoka eladás, adózni kell utána. Más kérdés, hogy kicsi az esélye, de nem nulla. Főleg, ha nyilvánosan hirdeted, vagy a környezetedben van olyan, aki nagyon kedves és nyájas, de csak hogy hátba döfhessen. A példád a lopásra is jó.
2022. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Na az ilyen hozzáállás nem érdekel, mint az első válaz, konstruktívabbak jöhetnek!
2022. okt. 4. 13:17
 3/32 A kérdező kommentje:
Egy Algopirinnél se a mellékhatások érdekelnek!
2022. okt. 4. 13:18
 4/32 A kérdező kommentje:
Direkt nem a vállalkozás vagy a karrier kategóriába rakom erre itt is a paragrafus könyvelőhuszár tanácsadó válaszolgat, bár lehet más nem is olvassa ezt a kategóriát...
2022. okt. 4. 13:21
 5/32 Fárasztó96 ***** válasza:
71%
Hm. Én spórolni az alu dobozokon szoktam, ha veszek üdítőt, utána tescóba visszaváltva (október 31-ig 5ft/doboz!) fizetéskor lehúzatom az eladóval a végösszegből vagy vásárlás elött a vevőszolgálatnál beváltatom. Bolhapiacon a már nem használt dolgaimat eladom, 600ezer forintig adómentes az árulás (kiváncsi lennék, ki vallja be adóbevalláskor, ha túl árult rajta).
2022. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Eleve mit vallasz be, ha magánszemélyként nem tudsz számlát se adni? Hogy számolod a 600 ezret? Ránézel vagy mi?


Vagy mondjuk egy antik festményed 605 eerért megy el a piacon és akkor az 5 ezret már beírod az adóbevallásodba jövőre?


Mert pont adóellenőr vette meg és majd számonkéri rajtad hónapok távlatából? Vagy hogy?

2022. okt. 4. 13:30
 7/32 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem veszek üdítőt (se)...

Leginkább azon spórolok...

Kell a pénz a 200 ezres építményadóra / év!

Túl nagy a raktár amibe lakok...

2022. okt. 4. 13:32
 8/32 A kérdező kommentje:

Egyébként meg a KÉRDÉS nem arról szól, hogy hogyan kell adózni, meg a törvényt értelmezni!

Csak szólnék, hogy ez a része nem érdekel.

Mert nem na!

2022. okt. 4. 13:34
 9/32 anonim ***** válasza:
27%
Miert nem keresel valami normalis munkat ahol fizetik a tulorat vagy olyant ami mellett nem kell fusizni.
2022. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Jó munkám van, de válllakozni nem óhajtok! Ennyi!
2022. okt. 4. 14:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!