Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe nem tud egy...

Hogy a fenébe nem tud egy fiatal pár havi 500.000 ft-ból kijönni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 22:11
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
14%

“ rezsi nagyjából 60-80,000-es sáv”


A kérdés fiatal párról szól, nem egy családi házban élő 4 gyerekes családról. 15 ezernél sosem fizettem több rezsit havi szinten…

2022. okt. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
30%
Nem mindenki képes kezelni pénzügyeit, bármennyi pénzt el lehet költeni egy hónapban. Lásd ismerősöm, covid előtt 400 nettót keresett, hónap végén mégis mínuszban volt a számlája és fizethetett késedelmi díjat.
2022. okt. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
68%

Hely függő.

No és személyes igények.


Pl tesóm minuszban van mindig, a hónap végén szüleink, nagyszüleink kosztján él.


Egyedül van 500ezerből.


Hozzáteszem: ruhái darabja 20ezernél kezdődik, ami csak melltartó és bugyi.


3 helyre fizeti a netet.


Míg nekem megfelel az 1 net itthonra bekötve.


480ezerből kb havi 250et elrakok gyűjtésre.

Ha valakivel osztoznék pl albi költségein laza kb 100ezer plusz maradna zsebemben.


Valószínű, kedves kérdező, akikről szó van, nem bánnak jól a pénzzel.


Tételezzük fel 250ezret is keresnek fejenként, abból egyedül is lehet lakni, ám a lakhatás pl közös, akkor kellene lenni plusznak fejenként.


Sokaknak megnézném a fél éves bevételeit, kiadásait.


Nálam minden rendszerezve van és még a - 5ft is be van írva táblázatba.

Anno fiatalabb fejjel át kellett értékelnem dolgokat s bizony én is sok olyanra költöttem, ami felesleges vagy olcsobban megoldható.


Pl netflix-et család pár tagjával fizetjük együtt. Így nem teljes árat hanem ötödét fizeti mindenki.

(nem tévézek 13 éve, csak net van. A munkáimhoz lévő táblamonitor és projektor elég nagy képet ad filmezéshez, felesleges tévét venni, de kinek mi - egyéni igények)


Egyik barátom pedig többi ismerősével oldotta meg.


Telefon feltöltő kártyás, az ügyfeleim zöme neten meetingel, tárgyal.

Aki pedig akar valamit pl családtag beszélgetni, nos a személyes találkozókat preferálom. Hülyeség telefonszámlát nyomatni, főleg ha környéken lakik.


Ha dolga van viszek magammal rajzolni valót és mindketten ügyködünk a beszélgetés alatt.

Ha leteszi, én is félre rakom s szemtől szembe figyelünk egymásra tovább.


Kellemeset a hasznossal.


Édesanya pl traccspartizik telefonon párjával, de úgy, hogy 1 óra múlva hazaér. S ráérne személyesen elmondani.

Az ilyenek érthetetlenek számomra.

2022. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
74%
Pár havi 500? De mégis hány havi? És miért fontos hogy fiatal az illető?
2022. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
25%

Úgy, hogy elszórják a pénzt.


Nekem is tök fura volt ez, de én is ismerek olyan párt, aki ennél is többet keres, mégse nagyon tud félretenni, pedig még saját lakásuk is van.


De ugye mindkettőnek van autója, mindketten cigiznek, a kaját hordatják főzés helyett még minden sz*rt összevásárolnak. Szerintük ez alap.

2022. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
65%

Úgy kérdezed, mintha ez sok pénznek számítana 2022-ben 2 fő (!) fizetéseként.

Egyedül többet keresek ennél, pedig pályakezdő vagyok, 1 éve kezdtem csak dolgozni.

500 nettó ma egy főnek sem számít olyan magas fizetésnek.

2022. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
21%

"500 nettó ma egy főnek sem számít olyan magas fizetésnek"


Legalább ilyen f*szságokat ne írjatok már le, mintha nem ebben a világban élnének. Lehet, hogy Pesten mérnököknek ez kezdőfizu, vidéken meg diplomásoknak is jó a 250 ezer, és akkor még megy is a harc az ilyen helyekért, mert nincs sok belőlük.

2022. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
43%

17.


Na ez az! Leszámítva a nyilván trollkodókat, nem tudom, hogy egyes hozzászólók hol élnek és mivel foglalkoznak.

Én Budapest jó részén élek, de még itt sem átlag az 500+ fizu.

2022. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
39%

"Lehet, hogy Pesten mérnököknek ez kezdőfizu"


Még pesten is legfeljebb bruttóban.

2022. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
59%

"elszórják"


Mesélj még. Kiadásaink nagy része kaja volt. Vissza néztük. Nem szórtuk mi el semmire se...


Nettó 650 ezer

2022. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!