Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe nem tud egy...

Hogy a fenébe nem tud egy fiatal pár havi 500.000 ft-ból kijönni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 22:11
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
88%

"Jópofa, hogy itt mindenki napi 500 forintból kajál :-D"


Tudok mutatni 80 000 ftos Metro számlát. Ennyi a nagybevásárlásunk két hétre, két főre. Tele van zöldséggel, csirkével, sovány marhahússal, benne van a wcpapír, mosószer, nasi, minden. Két dolgozó, sportoló ember, aki azért figyel a megfelelő tápanyagbevitelre. Cserébe én is kíváncsi lennék, mit esztek össze-vissza, hogy nem bírtok kijönni ennyiből egyedül? Csatakancák vagytok vagy mit kell ennyire táplálni?

2022. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
74%
És magánszemélyként vásárlunk. Nem írjuk le.
2022. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
73%

#30


Mondjuk én tényleg jól keresek, de egyáltalán nem élek fényűzően. Az én luxusom az, hogy minden évben 1 hónapra lelépek a világ másik felére utazni. Itthon normál középosztály szinten élek, és inkább befektetem a plusz pénzt. De azért megtagadni magamtól nem fogok dolgokat. Szeretem a gyümölcslevet, finom sajtokat, zöldségeket, kacsahúst csirke helyett, stb. Hát szerintem ketten a barátnőmmel simán megettünk havi 250-300 körül, egyedül is bőven 150 felett eszek. Öcsém, 20 deka sajt lassan 1500 ft. :D hogy jössz te ki napi 2500ból? És miért gondolod hogy a kiadós és jóleső étkezés 'minden szarnak' számít mások számára? A nélkülözés és dolgok megtagadása gáz, szerintem. persze aki nem teheti meg, az ossza be okosan a pénzt, de azért mert valaki normálisan szeretne élni, még nem szórja a pénzt.

2022. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
70%
Hal, minőségi vaj, tejtermékek, nem ablakmosó kaliberű szörp, ilyenek. Csirkét nem eszünk, szerintem büdös a szaga (akármilyen friss).
2022. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
35%
Azok fognak jövőre a legjobban éhezni, akiknek most a legnagyobb a szájuk.
2022. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
84%

A hal sem annyival drágább, hogy indokolt legyen két személynek elegendő pénzből egy főre bevásárolni.


Akinek meg az a nagy fájdalma, hogy libamáj helyett csak fekete kaviárra futja kajahitel nélkül, az gondolkodjon el talán magán.

2022. okt. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
34%

36


Elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy itt a sok szájhős mind párizsis kenyeren él, vagy anyu, apu tartja el, így fogalmuk sincs, hogy pár hónap alatt mennyit ugrott az élelmiszerek ára.


De!


Jövőre nekik már párizsis kenyérre se fogja futni. Mi ott leszünk, akik év végéig kibírják párizsis kenyéren, mert most normális élelmiszereket eszünk. Csak annyi a különbség, hogy mi már nyáron megkapjuk az emelésünket, de ti ÉHEZNI FOGTOK mint az állat, ezt garantálom!!!


Szerintetek jövőre mennyit fog érni nettó 200 ezer, ha nagyobb lesz az infláció, mint most? Komolyan mondom kicsit üljetek le az asztalhoz, számoljátok össze az eddigi költéseiteket, szorozzátok be egy nagyobb, lehetséges inflációval. Le fogytok esni a székről, akkora éhezés lesz itt Magyarországon.


meg szerintetek az a normális, hogy nem vesszük meg a tejfölt meg a sajtot? Hozzáteszem a legolcsóbb márkájút? Fideszesek vagytok vagy mi az isten?

2022. okt. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
72%

Mi nem eszünk párizsit és társait, nem spórolok a minőségen, pl. tejfölbők csak a 20%-sat vesszük, nem frissfölt és társait, még sem költünk el 200-300ezret havonta kajára. Mondjuk nem is célunk, hogy egészségtelen és kövérek legyünk.

Felesleges kiszámolgatni az összegeket napra lebontva, mert pont nem az spórol, aki naponta vásárolgat, hanem aki nagyobb bevasarlást csinál és főz magára

2022. okt. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de nekem akkor is hihetetlen, hogy 80,000 HUF-ből két ember kajál 14 napig (!!!) úgy, hogy van benne WC papír, tisztítószer meg egyéb nem élelmiszer is. Teljesen lehetetlen. Kenyeret is két hétre megveszed előre? A napi 3 étkezésed fedezi a nagybevásárlás, és sosem eszel munkahelyen/haverokkal/stb?
2022. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
15%

#21 vagyok, nekünk se megy el 150-nél több kajára, pedig mint írtam gyerek is van, egy ovis..

Hó elején kb 70 ezret fizetünk nagybevásárlásra, az elég 2 hétre, pedig van benne nem csak kaja hanem alapvető pipere cuccok is, utána kb heti 20 ezerért vásárolunk max pluszba

És párizsit meg sem esszük..

Madarakat nem eszünk, csak sertés és marhahúst veszünk, illetve halakat.

Ezt is minimálisat, ritkán eszünk húst.

Ami sok fogy az a zöldség, gyümölcs, smoothie keverék, tejtermék (növényi és sima is), túró, felvágottból csak téliszalámi és a sertéssonkák. Vajból is sima teavajat vagy Lurpakot veszünk, nem margarinokat.

Szóval nem igénytelen sz*rokat eszünk egyáltalán..

Kenyérből, pékáruból is normálisabbakat veszünk

100%-os gyümölcslevet

Kb 2 naponta főzünk


Ráadásul a férjem elég nagyétkű, a gyerek és én is tudunk azért enni..


Szóval aki 200-250 ezreket költenek kajára azok rengeteget ehetnek vagy pazarolnak vagy nem értem

2022. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!