Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kunyerálnak az emberek...

Miért kunyerálnak az emberek csoportokban pénzt?

Figyelt kérdés
Legtöbbje a megélhetést célozza meg alaphiánynak. De szerepel albérlet pénz, kifizetetlen közüzemi számlák, tartozások és egyéb más. A legtöbbje kamu profillal teszi mindezt, ilyen-olyan drámai hangvételű históriával előadva. De már itt a GY.K-n is fellelhető ez a jelenség. Én sem vagyok eleresztve pénzügyileg, de mindig azon voltam/vagyok, hogy előteremtsem a megélhetésemhez szükséges anyagi forrást. Értsd ezt úgy, hogy két helyen is dolgozom. Attól, hogy valaki idegen emberektől próbál kölcsönkérni, mivel lesz jobb a helyzetük?

2022. okt. 24. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mertt nincs nekik és kéne.
2022. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert szégyentelenek.
2022. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenekkel az a helyzet, hogy pénzügyileg analfabéták, aluliskolázottak, nem dolgoznak, mert vagy lusták vagy semmihez sem értenek. És mivel tanulni soha nem tanultak, eszük ágában nincs bármit is tenni, hogy kitörjenek a helyzetből, így a legkézenfekvőbb másoktól lejmolni. Na, ezt viszont tökélyre fejlesztették és ha 100-ból egy szerencsétlent meg tudnak fejni, ők már jól jártak.


Az ilyen aljanép miatt ignorálja az ember az olyanokat is, akiknek tényleg szüksége volna a segítségre.

2022. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az admin kiengedi az ilyen posztokat. Lásd: Pesten hallottam.
2022. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Élőben is nagyon sokszor találkozok már ezzel. Szemlátomást nem hajléktalan, munkaképes emberek, kezükben okostelefonnal kéregetnek pénzt.
2022. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Takonygerinc bepróbálkozik, mivel ott nem lehet lepofozni.
2022. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az ilyen réteg miatt lenne orbitális baromság idehaza egy alapjövedelem.
2022. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

"Én sem vagyok eleresztve pénzügyileg, de mindig azon voltam/vagyok, hogy előteremtsem a megélhetésemhez szükséges anyagi forrást."


ők is ezt teszik...

próbáljàk előteremteni...

2022. okt. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért kunyerálnak, mert semmibe nem kerül, nincs semmi kockázata, viszont ha bejön, akkor akár hatalmas is lehet a megtérülése.


Te mindent megteszel, hogy magad előteremtsd a pénzt, ő megpróbálja, hogy másoktól össze tudja-e szedni.


Neked nem éri meg így próbálkozni, mert a kéregetéssel kapcsolatban vannak gátlásaid. Mivel neked a munka bejött, nem kényszerülsz a gátlásaid leküzdésére.

Neki megéri így próbálkozni, mert nem ilyen gátlásai vannak. Ha ez bejön neki, akkor máshogyan nem is kell próbálkoznia és más gátlásait nem kell leküzdenie.

2022. okt. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, kábítószerhez kell nekik vagy alkoholhoz. Egy normális ember, akit gyerekkorában megneveltek, hogy hogyan kell beosztani a pénzt,az nem tesz ilyet. Vagy él a kevesebb pénzből.Vagy elmegy pluszmunkát vállalni, ha nem lusta.Éjszakai takarítást vállal például.
2022. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!