Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kunyerálnak az emberek...

Miért kunyerálnak az emberek csoportokban pénzt?

Figyelt kérdés
Legtöbbje a megélhetést célozza meg alaphiánynak. De szerepel albérlet pénz, kifizetetlen közüzemi számlák, tartozások és egyéb más. A legtöbbje kamu profillal teszi mindezt, ilyen-olyan drámai hangvételű históriával előadva. De már itt a GY.K-n is fellelhető ez a jelenség. Én sem vagyok eleresztve pénzügyileg, de mindig azon voltam/vagyok, hogy előteremtsem a megélhetésemhez szükséges anyagi forrást. Értsd ezt úgy, hogy két helyen is dolgozom. Attól, hogy valaki idegen emberektől próbál kölcsönkérni, mivel lesz jobb a helyzetük?

2022. okt. 24. 11:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
74%

Attól, hogy valamit gyerekkorodban beléd neveltek, még egyáltalán nem biztos, hogy az helyes, praktikus, vagy akár bölcs dolog.


Ha plussz munkával és éjszakai takarítással soha nem fogsz annyit pénzt keresni, mint más kunyerálással, akkor biztos, hogy te csinálod jól, hogy nem mersz kérni? Sokan még fizetésemelést se mernek kérni, akkor sem, ha indokolt lenne, mert azt tanulták, hogy amit nem adnak, az nem jár. Sokan egy jobban fizető munkahelyre váltani se mernek, mert azt tanulták, hogy ne váltogasd a munkahelyed, becsüld meg ami van, stb.


Különféle érvényesülési stratégiák vannak, különféle értékrendű emberek vannak. Mindenki más szempontok és más élethelyzetek alapján hoz döntéseket, amik mindenkinél eltérő mértékben és módon működnek. Attól, hogy neked (talán) jobban működik valami, attól még másnak nem biztos, hogy ugyanaz válik be. Ahogy az sem, hogy akár neked, akár neki inkább igaza van, mint a másiknak.

2022. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!