Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ciki az üzleti életben...

Miért ciki az üzleti életben a tömegközlekedést használni?

Figyelt kérdés
Számtalanszor látom üzleti rendezvényeken (a belvárosban, ahol kihívás parkolni), hogy minden élő van készítve az autósok számára (hogy jutsz el, hozd el a jegyed, fizetjük), illetve nálam nagyságrendekkel alacsonyabb szinten lévő vállalkozók ugyanúgy a világ legtermészetesebb módján autóval érkeznek, szinte ciki ha a végén elgyaloglok a tömegközlekedésre. Ha meg vidéken van a rendezvény és mondjuk azt mondom, vonattal érkeztem, akkor szinte máshogy is néznek rám (más kérdés, hogy egész úton tudtam dolgozni, olvasni, bármi). Az hagyján, hogy ahol tudom, kerülöm a fizikai találkozókat, de miért ennyire ciki a tömegközlekedés?

#tömegközlekedés #Üzleti meeting
2022. okt. 25. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akinek kisebbségi komplexusa van, annak ciki, mert alacsonyabb rendűnek érzi magát, ha tömegközlekedéssel megy. Ha viszont valaki egy határozott, erős karakter, akkor nem ciki.
2022. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1) nem ciki! Pénzintézetnél dolgozom, az irodaház mellett van metró, viszont vacak a parkolás. Sokan jönnek metróval.


2) dolgoztam egy cégnél, ahol vicces volt látni az emberek autó használatát:

- felső vezetés céges drága kocsikkal

- átlag mérnökök, fehérgallérosok: mindenféle normális autó privát: KIA, Suzuki, Toyota

- Fizikai munkások: mindenféle menő kocsi: öreg BMW, Merci, de ha valaki pénzhez jutott, akkor rögtön új (pár éves) német verda, terepjáró, bármi. Az emberek egy része ezzel kompenzál.


3) bizonyos esetben tényleg kell az autó. Amikor üzleti tárgyalásra mész ismeretlen partnerhez, akkor gyakran előfordul, hogy a megbeszélés végén kikísérnek addig, hogy lássák a kocsid. Nyilván ezt nem egy nagy multitól érkező üzletkötővel játszák el, hanem ha Ismeretlen Kft. cégtől vagy. Miért teszik? Mert senki nem akar leszerződni egy olyan céggel, ahol a tulaj 20 éves szakadt verdával érkezett, vagy akár gyalog. Persze, millió más módon is igyekeznek felmérni azt, hogy rád lehet e bízni egy 100+ milliós munkát, de a kocsi ugyanúgy az egyik szempont.

Persze ilyenkor nem kell 7-es BMW-vel jönni, de egy tiszta, rendezett, középkategóriás (akár opel/ford/toyota) azért alap.

2022. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

"nálam nagyságrendekkel alacsonyabb szinten lévő vállalkozók ugyanúgy a világ legtermészetesebb módján autóval érkeznek, szinte ciki ha a végén elgyaloglok a tömegközlekedésre"

Az a gyanúm, hogy troll vagy, kedves kérdező. :)

"nálam nagyságrendekkel alacsonyabb szinten lévő vállalkozók"

El tudom képzelni mekkora hatalmas szinten lehetsz, ha amíg eljutottál erre a szintre és bejártad keresztül-kasul az országot jobbnál jobb rendezvényeken résztvéve, egyszer sem merült fel benned, hogy basszus, itt vagyunk a pusztai wellness hotelben, 20 km-re a legközelebbi vasútállomástól, csupa por lett a cipőm és az armani öltönyöm míg ideértem, jól rám is izzadt a 40 fokban, mégiscsak vennem, vagy legalább bérelnem kellett volna egy kocsit, hogy kényelmesen idejöjjek. :)

Kamuka a kérdésed.

2022. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te mondod, hogy ciki. Miert mondod, hogy ciki?
2022. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mikor amerikai multinál dolgoztam egy pestu irodaházban, akkor a középvezetők naga része tömegközlekedéssel járt, mert egyszerűbb volt.


Szerintem te proliból lett kisvállalkozókra gondolsz, náluk ez abból fakad, hogy az autó használat, főleg ha drága autó, a gazdagság jelképe, és ettől nem tudnak elszakadni.

2022. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy közelíteném meg a kérdést, hogy az adott helyzetben melyik a praktikusabb. Ha egy olyan helyre mész, ahol szinte lehetetlen parkolni, folyamatosak a dugók, viszont 10 percenként jár a metró vagy a villamos, akkor teljesen racionális döntés a tömegközlekedés. Viszont ha valami világvégi helyre kell menned, fél óra gyaloglásra a legközelebbi buszmegállótól, ahova a busz is csak naponta háromszor jár, ott azért elég kellemetlen mikor a találkozó végeztével battyogsz az országút mellett a szakadó esőben, és a többiek lesajnálóan kérdezgetik tőled, hogy eldobjanak-e valameddig.
2022. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az hagyján, hogy ahol tudom, kerülöm a fizikai találkozókat,"

Hogyan tudod kerülni a fizikai találkozókat, ha egyszer elmész egy rendezvényre? Nem azért mész oda, hogy fizikailag is találkozz az emberekkel? Ha igazán menő lennél nem is mennél el, hanem bejelentkeznél videóhívással mondjuk Szingapúrból.

2022. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki, brüsszelbe meg new yorkba is tömegközlekedéssel járok.
2022. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akik érdemben hozzászóltak. Nyilván nem arra gondoltam, amikor a "pusztában van a wellness hotel", sokkal inkább arra, amikor egy egész napos rendezvény mondjuk a 9, vagy 13. kerületben van. Nem igazán értem néhány ember lelki világát, de legyen meg a játszóterük sokáig.
2022. okt. 25. 13:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az sem mindegy ki honnan érkezik, mennyire komplikált onnan tömegközlekedéssel eljutni a helyszínre. Az autó kényelmes, nem kell vele a koszos buszon és villamoson a tömegben zötykölődnöd. De ne legyünk álszentek, az autó valahol státuszszimbólum is, sokan szeretik mutogatni a menő kocsijukat. Ezen kívül egy olyan téma is, amiről lehet kötetlenül beszélgetni más autósokkal. Ettől függetlenül szerintem sem kell mindenhova autóval járni.
2022. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!