Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon a black FRIDAY...

Magyarországon a black FRIDAY rengeteg webáruházban miért egy hónapig tart?

Figyelt kérdés
2022. nov. 10. 06:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs felkészülve rá az infrastruktúra. Ha mindenhol egy napig lenne, akkor lehalnának a honlapok annak, a rendelésedet meg karácsonykor kapnád meg, olyan lassan szállítanak ki. Nincs nálunk ennek hagyománya,csak elnevezés így az ősz végi akciókat. Amik leginkább nem is akciók.
2022. nov. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapból az egész black friday ebben az országban egy vicc.

Most alzára néztem fel, ahol szintén 3 hétig péntek van. A legjobb black friday ajánlatok rovatban 8-10-20% akciók. Amerikában black fridaykor az emberek egymást tapossák agyon a 60%-os akciók miatt. Nálunk amire egy kicsit esetleg nagyobb akció van az már egy teljesen outdated termék, ami csak bent ragadna a raktárban.


Komolyan vehetetlen az egész. De amúgy az ilyen alza, emag stb. oldalakon kb minden héten van egy random elnevezésű nagy akció.


Nekem az is tetszik, hogy az üzletekben kb október 20. óta karácsony van

2022. nov. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmit se jelent. Megdragitjak majd learazzak a termekeket
2022. nov. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonloán mint a glamour napok, nincs valós akció, csak 20-50% meghirdetett kedvezmény, amellyel ugyanannyiért vásárolhatsz egyes üzletekben, mint máshol kedvezmény nélkül.


Az emberek szeretnek leárazáskor, akció hitttben vásárolni, valószínűleg ezért tart hosszabb ideig.

2022. nov. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak az elnevezést vették át, a sok sügér rácuppant, hogy húúúú "blekfrájdéj", de köszönő viszonyban sincs az amerikai black friday-el.

Odakint egyrészt ez valóban egy nap: a hálaadás (november 4. csütörtöke) utáni péntek. Másrészt ott azért tapossák egymást az emberek, mert valóban durva leakciózások vannak. Nem ilyen 25-30%, mint nálunk, ami bármikor évközben előfordul, hanem ott ilyen 70-80%-os leárazás van, ugyanis döntően a régi készletet, régebbi modelleket árulják ki, hogy karácsonyra helyet csináljanak az újnak. Itthon a "blekfrájdéj" akcióban 50%-tól nagyobb kedvezményt sosem látsz és még az 50% is ritka.

2022. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Parasztvakítás.


Azért hirdetik meg, mert a legjobb üzletet az emberi hülyeségre lehet alapozni. Azzal meg Dunát lehet itt rekeszteni.


Lehet, hogy ha lehámozzuk az akciókról a ragyogó mázt, 10-20 %-kal valóban kedvezőbben veheted meg, mint az év más hónapjaiban.


Ha körbenézel az év más szakába , akkor is elérhetsz ilyen mértékű átmeneti kedvezményes árakat. A Black Friday alkalmával idiótákra vadásznak a kereskedők.

2022. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Magyarországon az eredeti amerikai BLACK FRIDAY csak egy ócska, csaláson és lehúzáson alapuló kereskedelmi fogás. Vagyis a kereskedelem megcsúfolása és a vásárlók átverése. Az eredeti (USA) akciók annyira kedvezményesen kínálják a kifutott és a megmaradt szezonális termékeket, hogy nem ritka a valódi 50-80%-os árengedmény. Nálunk pedig az akciós termékek eredeti árát jól felemelik, majd ebből engednek annyit, hogy kb. a régi ár jöjjön ki. Egyszerű csalás, lehúzás, parasztvakítás. Egyet tanácsolhatok; a Black Friday után érdemes körülnézni, mert a nyakukon maradt termékektől akkor már tényleges árengedménnyel szeretnének megszabadulni. Sajnos a valódi BLACK FRIDAY érzést mi soha nem fogjuk átélni, csakúgy mint sok mást jó dolgot sem, amikről annak idején úgy reméltük, hogy majd nyugatról hozzánk is bejönnek.
2022. nov. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Spenc2014 ***** válasza:
100%
Utolsó. Ugyanezt akartam írni én is :( Nagyon egyszerű amúgy, felmész x helyre azt mondja 12.000 helyett 10.000 mert BF van. Fogod rákeresel az árukeresőn, és szembe jön még 5 helyen 9000-ért... vicc. Én ha vásárolok azzal kezdek hogy árukereső, ott megnézem a véleményeket a termékről, és az ajánlott boltokról és annak fényében veszem meg. Mert pl. sokszor az olcsóbb ár se nyerő, ha a kereskedőről olyan vélemények vannak, hogy a garanciális ügyintézés lehetetlen stb. Meg az se mindegy hogy ha az egyik ad 9000-ért egy év gart, mert fekete importos, a másik meg ad 11.000-ért 3 év gart. Akkor nyilván nem csak az ár ami dominál. Amúgy minden szavaddal egyet értek ezen kívül
2022. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a BF itthon a balekoknak szól. Azoknak akik ahhoz is hülyék, hogy utánanézzenek, nem olcsóbb-e a cucc máshol.
2022. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
7 -es és 8-as leírta. Előző este felemelik az árakat minimum 51% -al, másnap akár 50% leárazást is akciózhatnak, ugyis drágábban veszed meg. Sok éve egyszer akartam én is venni egy táblagépet a gyerekeknek, az a tipus nem volt, sz@rt meg nem akartam. 1 hétre rá, hogy vége lett az őrületnek, olcsóbban megkaptam ugyanazt. Na, azért tart hetekig nálunk, mert így ezt a hülyitést, lehúzsát nemcsak 1 napig, hanem hetekig csinálhatják, és több balek is ráharaphat.
2022. nov. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!