Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyed alatt teherbe esés, ùgy,...

Gyed alatt teherbe esés, ùgy, hogy közben leszàmolnak a jelenlegi munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyed-en vagyok, viszont ezelőtt 2 héttel leszàmoltak a munkahelyemről. Szerettem volna vissza menni dolgozni, majd a fizetett szabadságok letöltése után elbocsàjtottak.Azt mondtàk a munkaügyön, hogy passzív gyedre tesznek. Viszont mások azt mondtàk màr megszűnt az hogy passzív legyen a gyed. Ez igaz? Ez most azt jelenti, hogy a következő munkàba àllàsig megszakad a munkaviszonyom, de gyed alatt biztosított vagyok? Tegyük fel, ha januárban vagy decemberben pl sikerült munkába àllnom, akkor ez a pàr hét, ami alatt nincs munkaviszonyom beleszámít a következő gyerkőc vàllalàs esetében a csend, gyed stb szàmìtàsba?

A másik dolog, felmerült már korábban is, hogy szeretnénk kistesot. A nagyobb januárban lesz 2 éves. Ìgy, ha esetleg most teherbe esnék akkor januárig kapnàm a gyedet és utána a gyest? Vagy pedig második gyerkőccel folytatódna a gyed?



#GYED #GYES #kistestvér #Leszàmolàs
2022. nov. 21. 14:29
 1/4 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A GYED-hez szükséges a biztosítási jogviszony, A passzív GYED nem alkalmas rá. A második gyerek esetén GYES-re lesz jogosúlt.
2022. nov. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Második gyereknél nem jár, csak gyes, ha megszűnt a munkaviszonyod.

Viszont azt nem teljesen értem, hogy hogyan bocsátottak el, amikor kötelesek visszavenni, más munkakört felajánlani. Ha kirúgnak végkielégítést fizetni, stb. Ez megtörtént?

Ha még nem vagy várandós, én lehet inkább keresnék más munkahelyet és ledolgoznék egy évet. Kivétel ha nem okoz gondot a bevételed teljes kiesése.

2022. nov. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nyàron àllapodtunk meg az akkori vezetővel, hogy szeptember 15-el vissza fogok menni dolgozni, ha beszokik a gyermekem a bölcsibe. Írásban adtam, hogy szeretném letölteni a fizetett szabikat. Majd a fizetett szabik lejàrta előtt 5 nappal behívott az új vezető, és közölte, hogy nem tudnám vissza venni, és a jövőben sem tudnak más pozíciót sem biztosítani. Kaptam végkielégítést ez mondjuk nagyon pozitív dolog a részükről.

Elkezdtem állást keresni, mert a legutóbbi információim szerint még 45 napig biztosított vagyok.

Viszont az nem világos számomra, hogy tegyük fel, ha Dec 1-el munkába tudnék àllni, akkor ez a 4 hét, amikor nem volt munkám, de gyedet kaptam nem fog bele számítani a következő gyermeknél?

Eléggé rosszul alakult ez a dolog, mert szeretnénk kistesót, előtte szerettem volna kicsit vissza menni dolgozni, de ez így most borìtott minden tervet :(

2022. nov. 22. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Juttatás nem lehet juttatási alap, így igen, ez nagyon kellemetlen. Esetleg abban lehetett volna egyezkedni az ex főnökkel, hogy vegyétek semmisnek és otthon maradsz még gyed-en, gyes-en, hátha gyorsan jön a második baba. Ezzel megúszhattad volna. Most érdemes lenne szakembert keresned, aki pontosan kiszámolja neked és tájékoztat, hogy hogyan lenne érdemes a továbbiakban tervezned.
2022. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!