Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy bizonyos összeg alatt valahol nem lehet kártyával fizetni?

Figyelt kérdés

Ma jártam így először. Nagyon ritkán használok készpénzt, általában csak akkor van nálam, ha tudom, hogy olyan helyre megyek, ahol nem tudok kártyával fizetni (pl. ha osztálypénzt kell befizetnem a gyerekeknek).

Jogilag megtehetik azt, hogy nem engedik bizonyos összeg alatt a kártyás fizetést?



2022. nov. 24. 16:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg a bank (aki a kártyaterminált adja), és a törvény is tiltja, hogy az eladó szelektáljon a vásárlások között, például azzal, hogy összeghatárhoz köti.


De a kis bolto erre jellemzően magasról tesznek, annyit tudsz tenni, hogy feljelented a fogyasztóvédelemnél, akkor majd megbüntetik pár forintra, ami neki fáj, de ettől neked nem lesz jobb

2022. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretném feljelenteni, csak így még vennem kellett valamit, amire nem volt szükségem (mögöttem is álltak, kellemetlen volt a helyzet)

Olvastam a bolt értékeléseinél, hogy van olyan, akinek lejárt szavatosságú élelmiszert adott el

2022. nov. 24. 20:18
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Volt 1 hónapom, amikor munkanélküli voltam és a helyi pékség ezzel próbált szórakozni. Csúcsidőben vásároltam 4-6-8 alkalommal minden reggel egy zsemlét és mivel kevés volt, így szép komótosan bepötyögtem telefonon a számlaszámukat míg állt mögöttem 8 ember. Sikerült terminált szerezniük.
2022. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
46%

#12: "van olyan, akinek lejárt szavatosságú élelmiszert adott el" üdv magyarországon. Én már az összes magyarországi nagy élelmiszerláncnál vettem lejárt szavatosságú terméket.

Már sok sok éve mindig megnézem a dátumot.

Aztán még így is belefutok, hogy büdös a felvágott, vagy penészes a csomagolt áru, mert nem tárolták megfelelően....

2022. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

#13: zseniális :D

Lehet hogy a mi albán pékségünknek is így lett végre valahára terminálja, valamikor idén szerezték be.

2022. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!