Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomagot rendeltem Kínából....

Csomagot rendeltem Kínából. Az ÁFA mellett a DHL kirótt egy, értékben a nettó ár felét kitevő tételt "Fizetési halasztás kockázata" címszó alatt. Ez mit jelent, miért ilyen magas a kockázat?

Figyelt kérdés

A csomag, amit rendeltem, 24 dollár értékű. Az ÁFA ennek valóban a 27%-a, 2.600 Ft. Maga a csomagom kerül valamivel kevesebb, mint 10.000 Ft-ba. Miért kell ennek közel a felét (4.700 Ft) még megfizetnem, "fizetési halasztás kockázata" címszó alatt, mikor a csomagot már előre kifizettem? Nem utánvétes. Nyilván így már kifizetem a maradék ÁFÁt, miért becslik ilyen magasra a kockázatot, hogy nem fizetem ki?


Google-ben rákerestem erre a fogalomra, nem hozott ki találatot. Mielőtt rendeltem Kínából, utánanéztem hogy vámkelezési költséget és ÁFÁt kell majd fizetnem, de ilyen kockázati díjról sehol sem olvastam.


Valaki tudja, hogy mi ez?



2022. dec. 28. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Az nem jutott eszedbe h a dhlt felhivd?
2022. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De igen, holnap terveztem felhívni őket, de ha gyorsabban választ kapnék a kérdésre az internet segítségével, azzal megspórolnám az erre fordított időt.
2022. dec. 28. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A megnevezés fura, de a DHL-nél az ügyintézés díja 5000 ft körül van - teljesen függetlenül attól, hogy milyen értékben rendeltél. Ezért nem rendelünk filléres dolgokat soha DHL-el, csak postával, mert ott ugyan ez 390 ft...
2022. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sose kértek ilyet pedig többször is jött DHL csomag EUn kívülről.
2022. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!