Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kártalanítanak amennyiben...

Kártalanítanak amennyiben bankkártya visszaélés történt?

Figyelt kérdés
Jó 1 hónapja komoly rablás áldozata lettem. Vevőként jelentkezett egy ember, és nem az áru kellett neki a jófogásról hanem a pénzem. Hamis oldalakra terelgetett és a bankkártya adataimat csalta ki. Nem hagyom annyiban a dolgot folyamatosan döngetem az asztalt, bankkártya reklamáció elindult és a rendőrségi feljelentés és az áldozatsegítségtől ügyvéd. Visszatérítik a káromat? A pénzt amiért én dolgoztam meg? Közel 4 havi fizetés.

#lopás #bankkártya visszaélés
2023. jan. 2. 11:17
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Az nem ugyanaz. Nem vagyok kizarolagos hibas. Bartha Szilvi megadta az adatait megis segitettek neki.

A bank.pedig gondolkodhat neki.mi a fontosabb... Egy szamara bagatell osszeg ami nekem rengeteg penz, vagy a hirneve hogy esetleg meglatjak valahol hogy leirom a tortenteket.

Nem tudom miert a bankot veditek talan a bunozonek is tapsoltok es karorvendtek? Ebben az orszagban ez a szokas mas karanak orulni? Es meg mindig nem koltozhetek Magyarorszagrol el 4-5 evig mig a fiam kiskoru... Es a szuleim is zsarolnak pedig irany Ausztria!!!ott nincsenek ilyenek es nincs bunozes! Tessek belekotni most h nem hasznalok ekezeteket! Igen gyenge idegzetu vagyok valoban ezert kell velem szepen beszelni!

2023. márc. 31. 21:09
 32/52 A kérdező kommentje:

Banki visszahivas letezik masik hasonlo esetben megtettek...

Nyilvan a bank nem fogja visszahivni az autovasarlassal kapcsolatos osszeget mivel az jogtalan... Es az nem csalas ehhez talan nem kene hasonlitani!!! Kizarolagos felelos akkor sem vagyok! Szepen hatradoltek nem.segitettek a masodik osszeg lopasa villamgyors volt az elso utan mire kapcsolt a bank annak kampec. Szoval mas bank hasonlo esetekben segitett az ugyfelnek ezert is tamadok.

2023. márc. 31. 21:15
 33/52 anonim ***** válasza:

Osztrák bank által kiadott kártyádrol is ugyanúgy leveszik a pénzt, ha kiadod az adatokat.

Ez 100%-ban a te sarad. Ezzel a hisztériás rohammal amúgy nem is fogsz semmit elérni, mert egyből látják, hogy beled nem lehet kommunikálni.

2023. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

Hiába vitatkozol velem, nem vagyok 100%-ban hibás!!!! A bank cserbenhagyott és mulasztott. Hogy lehet hogy más bankoknál megoldják a problémát? Ugyanilyen esetben segítettek, közbelépett a biztonsági rendszer és segítették az ügyfelet? Úgy h kiadta az adatokat? Hogy van ez? Mi ez a diszkrimináció?

Az autóvásárlás egy tisztességes üzlet, ez meg egy lopás, adathalászat kiber bűncselekmény! Nem hsiztériásan írtam a hatóságoknak és a bank vezérigazgatójának.... tényeket.... belső vizsgálatot kérve....hogy miért történt ez a mulasztás? Vagy segítenek, vagy a társadalom minél szélesebb körében nyilvánosságra hozom az eseményt! Most a banknak mi a fontos: a hírneve, vagy.....?

az igaz h osztrák bank által kiadott kártyáról is... de ott nincs Ausztriában s Svájcban kiberbűnözés! És az államplgárok is jobban összetartanak nem úgy mint a magyar. Mert a magyar a honfitársával velejéig romlott!!!! S inkább "dögöljek meg én is mint hogy a közös jó érdekében összetartsak" És direkt bántja a másikat iylen gonosz mint a magyar, nem létezik a földön! Valahogy kibírom ezeket az éveket még hogy itt kell élnem.... Nekem nagyon de nagyon gyenge az idegrendszerem, más országban empatikusak lennének itt meg mé inkább bántanak! Te magad is a bűnözőt is véded, mintha örülnél a káromnak és hogy jól tette! De cáfold meg kérlek! És csak akkor írj ha szép finom stílusban írsz nekem. Köszönöm.

2023. ápr. 1. 06:23
 35/52 A kérdező kommentje:
ÉS az Európai UniósRendőrségnek is jelentem az esetet, hoyg a rendőrök miután kaptam fizetésemelést (én tartom el őket meg más) nem oldották meg az ügyet.
2023. ápr. 1. 07:48
 36/52 anonim ***** válasza:
És mondd már meg végre, mi alapján döntse el a bank, hogy ezt az utalást visszahívja, másikat meg ne? Csak úgy bemondásra?
2023. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Az h egyértelműen csalás. Bank és bank közt különbség van. Nagyon jól tudom hisz kértem, segítsenek és aztt mondták max felveszik (ez sem történt meg egykönnyen) de mást nem tudnak csinálni. Visszahívás? Fogalma sem volt az ügyintézőnek mi az. Rendőrségen is mondták h nagyon sokan nem tudják bankokban. Hiába hivatkozik a 2 lépcsős azonosításra, ezzel a banknaka célja h a v-lagát védje és mindenféle felelősség alól kibúvót keressen erre hivatkozva. Az ügyfél pénzét sajnos ugyanúgy el lehet lopni és ezzela 2 lépcsőssel az életét bonyolultabbá teszi. Ez nem ügyfélbarát lépés. Ezt pontosan olyan banki szakértő mondta nekem, aki ezekkel a károkkal foglalkozott sok évig, illetve azt h ha minden országban kötelező lenne ez, meg mindenütt (2lépcsős) akkor védené meg az ügyfelet. Hogy hogyan, ezt ne kérdezzük nem vagyok banki szakember, ez a szakértő hölgy mondta nekem.
2023. ápr. 2. 12:32
 38/52 A kérdező kommentje:
De az az egy biztos. Keresek egy kiváló informatikust, hackert, legyen kéznél ha legközelebb megint rámakaszkodnak a csalók (10- en azóta mert ebben az országban ezt is "megengedik" ) és ha nagyon ügyes, megakadályozza. Tervem: Úgy csinálok, mintha bedőlnék a csalásnak, és nemhogy nem tudja levenni a pénzt, hanem a hacker segítségével még neki kell FIZETNIE!!!! Ez a bosszú a lopási kísérletért. Ehhez nagyon profinak kell lenni egyre kifinomultabb intelligens módszerrel próbálkoznak és nagy valószínűséggel értelmiségi hozzáértők és velük nagyon nehéz dolgunk lesz. Ha a kormány, hatóságok nem tesznek valamit, akkor tényleg rettegésben kell élni....
2023. ápr. 2. 12:36
 39/52 anonim ***** válasza:
A te pénzedet nem ellopták, hanem TE adtad oda a bankkártyádat online vásárlásra.
2023. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Lehet ezen vitatkozni, lopás volt de nagyon intelligens lehet 2 diplomás az elkövető rettenetesen finom és intelligens rafinált módszert alkalmazott. Az nem az ő pénze, hanem az enyém. Szemet szemért....
2023. ápr. 2. 13:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!