Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha véletlenül nyerek a lottón...

Ha véletlenül nyerek a lottón 300 millió forintot, vagy ilyesmi és nem értek semmihez, akkor az a legjobb amit tehetek, hogy mondjuk 4-5 ingatlanba fektetem amiket kiadok és abból élek X évig, addig pedig keményen tanulok pénzügyet munka helyett?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy mi a legjobb megoldás, hogy ne kótyafetyéljem el a pénzt, mint oly sokan?


Biztos érdemes befektetni, de ha egész életemben alkalmazott voltam és nem értek a vállalkozásokhoz, akkor butaság éttermet nyitni…


Az ingatlannál van jobb megoldás?



2023. jan. 9. 23:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Én nem növelni akarnám, hanem elsősorban megőrizni, védeni az infláció elől, amíg nem kezdek el kinyitni valamit a pénzügyhöz… Egyébként nem sz@rakodnék, egyetemen tanulnék valami közgazdasági szakot, ha ekkora szerencsém lenne és magán tanárt is alkalmaznék, hogy minél jobb eredmények diplomázzak és tudjak menni valami külföldi egyetemre mesterre.


Elvileg ingatlannál, ha jegyző előtt kötik a szerződést, nem adódhatnak olyan nehézségek, hogy nem lehet kitenni a bérlőt… És csupán valami 20 ezer forintba kerül ez a szolgáltatás. Illetve vannak emberek arra, hogy ki tegyék az illetéktelen ott tartózkodókat… Azért ha az embernek van pár milliója a számláján, van bőven lehetősége, hogy kiköltöztesse az ilyen embereket.


A lakás azért tűnik jó befektetésnek mert az mindig kell az embereknek… Egy alapszükséglet. És a válságokat is ki lehet backelni velük.

Pl. a nagyszüleim 1998-ban vett lakásuk akkoriban 5 millió volt. Ma 45-50 millióra becsülik, a környező ingatlanokat is annyiért árulják az ingatlan.com-on… Pedig ha megnézed az akkori átlagfizetést, meg a mostanit, akkor rájössz hogy a most sokkal többet ér. Annak ellenére is, hogy utoljára 15-20 éve volt felújítva. Közben volt 2008-ban válság, amikor ennek is bezuhant az ára, ahogy sok ingatlannak, de ha éppen nem szorul rá az ember, akkor válságban egész egyszerűen nem kell eladni…


Nem tudom mi számít a tőzsdén konzervatív portfóliónak, de én már tőzsdéztem és próbáltam megcsinálni a magam kutatását… Az alapján például Netflix részvényt vettem, annak ellenére is hogy minden tőzsdés fórumon vagy subredditen óvva intettek tőle és temették. 40% növekedésnél adtam el… A Google meg egy elég konzervatív papír, amennyire én tudom, lehet hosszútávon nagyon is jó, de ki lát előre egy olyan dolgot mint az a per ami miatt múltkor egy csomót esett? Én azt látom, hogy a Netflixszel leginkább szerencsém volt, és hogy a tőzsde még ha megcsinálod a lelkiismeretes kutatásodat is, akkor is leginkább szerencsejáték… Senki sem lát a jövőbe és egyszerűen nem lehet annyi rész területhez átfogóan érteni, amit ez megigényelne.

Én sosem hittem a reneszánsz emberekben, meg ezermesterekben én a 10.000 órás szabályban hiszek.

2023. jan. 10. 11:41
 12/23 anonim ***** válasza:
28%
Simán jó az ingatlan. A szomszédban van egy idősebb nő, az is kiadta egy családnak a másik lakását. Hát biztos nem ért hozzá. Elment egy ügyvédhez, megírták JÓL a szerződést és le is adózik utána. Jogilag is be tudod védeni magad. Ha félsz, akk ott az állampapír.
2023. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 NTBS ***** válasza:
Jó elgondolás.
2023. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

11:

Konzervatív portfolió alatt a 60% részvény, 40% államkötvény arányt értem, mindezt diverzifikálva, azaz a gyakorlatban nem egyedi részvények, hanem pl. MSCI World indexet követő ETF, ami több ezer részvényt tartalmaz. Ott nincs az, hogy rossz céget választasz, és hatalmas bukta, nyilván mikor általános tőzsdei esés van, ez is esik, de akkor az ingatlanod is, csak az késleltetve, mert az a piac előbb befagy, azaz hiába magasak még a meghirdetett árak, eladni nem tudod.


Az, hogy veszel egyetlen egyedi részvényt, éa bízol a szerencsédben, az tényleg lutri.

2023. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

"Vagy mi a legjobb megoldás, hogy ne kótyafetyéljem el a pénzt, mint oly sokan?"


A matek aért csakmegy remélem.



0. A lehető legnagyobb titokban tartod az egészet és ezen sosem változtatsz !!!


1. Kiszámolod nagyátlagban a kötelező kiadásaidat naptári napi szintre (nálam ez úgy ötezer forint kivéve kaja és személyfüggő vásárlások).


2. Belegondolsz és átértékeled, ogy ezzel a 300 millával milyen szintű létbiztonságba kerültél úgy kb életed végéig te is és a családod is.


3. Innentől úgy éled az életed, hogy ha el is jársz munkahelyre dolgozni, hogy nincs tétje, nem a megélhetésért hajtasz! Így egy hatalmas godn kerül le a válladról.


4. Felszabaditod az eddig a rabság súlya alatt lévő a problémák alól ki sem látó tudatodat!



5. Olyan dogokkal foglalkozol csupán csak hátralevő életedben ami boldoggá tesz és elfogadod, hogy neked már nem kell a napi alapvető megélhetésért küzdeni (lakhely, rezsiszolgáltatások, közlekedés), mint a legtöbb embernek!


6. Összetarod a családodat amennyiben érdemes, ha nem érdemes akkor útjukra engeded őket, és olyan emberekkel épitesz ki kapcsolatokat akik hasonlóan élnek minta TE új életed!


7. Pénzügyek terén soha semmilyen szinten NEM vállalsz kockázatod, a legminimálisabb szinten sem, és ami az alap megélhetésre vonatkozó pénz, azt kizárólag arra költöd hátralevő életedben!


8. Nem pazarolsz feleslegesen, de nem is sülledsz igéytelenségbe, viszont sosm feléejteed el, hogy honnan jöttél, és hogy amig nem volt nyereményed, addg mi jelentette számodra a "teljesen normális és elfogadható" kategóriát.



Én ennyit tudnék tanácsolni.

2023. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

A legjobb befektetés az idő amit boldogan tölthetsz.

Mindíg erre gondolj!

15-ös voltam.

2023. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

Az ingatlan sem megoldás, hanem kockázat.


A legkisebb kockézat, hogy berakod egy számlára a 80%-át a maradék 20% át pedig arra költöd, hogy biztositással legyen garantálva, hogy a már számlára tett összeghez bármilyen körülmények között hozzá fogsz jutni 30-50 év múlva is!

2023. jan. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17-es akkor már inkább arany. Amit te írtál az butaság.
2023. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
feleslegesen gondolkozol ilyeneken,mert úgy se fogsz nyerni.
2023. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A legjobb befektetés az ha befizetsz valamilyen tanfolyamra. Ha van pénzed vígan elélsz évekig közben meg eljársz iskolába. Elvégzed az egyiket iratkozol be másikba. Ismerek olyat akinek 10 szakmálya van. Igy kell csinálni.
2023. febr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!