Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes befektetni 2023ban?

Mibe érdemes befektetni 2023ban?

Figyelt kérdés
Legyen az akár ingatlan, arany, részvények, kötvények, állampapír, idegen valuta, részvénycsomag, ékszer, stb

2023. jan. 13. 18:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
27%
Egyik állampapírnak sincs akkora hozama mint amennyit elvisz az infláció. Egyetlen értelmes befektetés az ingatlan, csak ahhoz meg sok lóvé kell.
2023. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

#21

Mindegyik állampapírnak nagyobb hozama van annál, mintha csak háborogsz azon, hogy semmibe nem érdemes fektetni, csak ingatlanba, de abba se, mert nincs rá pénzed.

Ha neked 10 millió forint után semmi és nem érdemes kategória az évi 1,6 millió államkötvény kamat, akkor te ne tedd bele, őrizgesd otthon a pénzt. :)

2023. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
21-es ha pszichés problémáid vannak, vagy értelmileg fogyatékos vagy akkor a dühödet ne itt vezesd le. Nem tudom melyik szavamból jött le az, hogy én háborgok és ráadásul sehol nem írtam olyat, hogy a semminél nem jobb az állampapír. A tény viszont az, hogy az infláció mértéke kb. a duplája annak amit a legjobb állampapír is hoz, tehát még így is jelentősen elinflálódik a pénz, ami egyébként orbánék célja. Miközben az ingatlan ha megfelelő helyen van közel sem veszít ekkorát az értékéből, vagy akár az infláció mértékével drágul.
2023. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, az előző természetesen a 22-esnek ment.
2023. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
34%
Január óta egy csomót kerestél volna akár a Bitcoin árfolyamemelkedésével is.
2023. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#25 Utólag nagyon könnyű megmondani, hogy mibe lett volna érdemes befektetni. Számtalan részvényt tudok találni ami több tíz százalékot hozott néhány hónap leforgása alatt, miközben minden elemző leírta néhány hónappal korábban. Én például még mindig 20%-os mínuszban ülök a bitcoinnal, a többi kriptómról nem is beszélve. Persze meg lehetett volna venni az újabb és újabb eséseket, de az mindig csak utólag derül ki hogy érdemes volt-e vagy csak pénzégetés. Szerintem diverzifikálni kell minél jobban. Egy befektetési portfólióban szinte mindennek lehet helye. Állampapír, egyéb kötvény, ETF, részvény, nemesfém, kripto, ingatlan stb. Lehetőleg különböző szolgáltatóknál, különböző devizákban denomináltan. Lesznek köztük nyereségesek és veszteségesek is azonos időtávon. A nagy kérdés az, hogy melyikből mennyit.
2023. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
47%

"Én például még mindig 20%-os mínuszban ülök a bitcoinnal, a többi kriptómról nem is beszélve."

Ez a baj, hogy ülsz benne. Nem kereskedsz vele, hanem megveszed valamilyen árfolyamon és tartod. A fedezett ügyletekről pedig, gondolom, nem is hallottál. Magyarán olyasmibe kaptál bele, amihez nem értesz és csodálkozol, hogy mínuszban vagy?

Az pedig távolról sem diverzifikáció (sajnos), hogy ugyanolyan, együtt mozgó árfolyamú eszközből több fajtát is veszel.

Tanulni soha nem késő, hajrá!

2023. ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Háború van.

Telek, arany, fegyver, részvények.

És az összes nagyobb ország valutájába egy kicsit.


Én ezt fogom tenni.

2023. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
27-es. Én azt sem értem hogx lehet Bitcointot venni. Mert elvileg rohadt drága nem ?
2023. aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!