Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen kocsira gyüjtök?

16 évesen kocsira gyüjtök?

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves vagyok nyár közepére szeretnék összegyűjteni még kb 400ezer forintot kocsira. Sajnos Diákmunkára csak havi 2-3* tudok elmenni ami kb havi 30ezer forintot jelent,a kérdésem az volna, hogy van e valakinek valami ötlete amiből tudnék pénzt szerezni akár otthonról online, vagy hasonlók mert sajnos mint említettem elmenni dolgozni csak havi 2-3* tudok. Próbálkoztam sok dologgal köztük tipmix amiből sajna csak havi 10-15 jött össze kb illetve külföldről fülhallgatót rendelni és itthon eladni ez se nagyon jött be, így hát gondoltam az oldalhoz fordulok hátha kapok használható ötletet.

2023. jan. 27. 19:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%
400 ezerből max roncsot veszel
2023. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%

16 éves vagy! Sem jogositványod nincsen, mire megszerzése is sok idő. Ez az egyik. A másik pedig az, hogy az autót nem csak megvenni kell, hanem fenntartani is, ha csak nem szalainbol veszed. Márpedig 400 ezért olyan kotlalelakott szr-t veszel, hogy 800-at simán rá kell költeni + tankolni kell. Kis diákmunkás “fizudból” ezt nem fogod tudni fenntartani, ez nem egy új Iphone amit megveszek és évekig gondtalanul használod!

Dolgozz de értelmesebb dologra gyűjts 16 evesen.

2023. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
természetesen nem 400 ezerből veszem meg mert odaírtam, hogy még annyi kell plusz nem teljesen önerőből lesz megvéve, de egy részét nekem kell megoldanom, az a "kis diák munkás fizu" jövőre azért teljesen más lesz már jövőre sokkal több munkát tudok bevállalni vagyis nyár után, a jogsim pedig folyamatba van ha minden jol megy április környékén mikor töltöm a 17-et utána nem sokkal valószínűleg meglesz , de az eredeti kérdésre, továbbra sem kaptam választ sajnos :(
2023. jan. 27. 20:29
 4/31 anonim ***** válasza:
26%
Aha szóval anyàdék a segged alá rakják….. nem érted h nem dolgozhat sz meg? Tanuljal
2023. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%

4# Nem a szülei veszik te csökkent olvasd már el és értelmezd.

Miért kell lehúzni egyből a kérdezőt.

Irigykedsz mi! Neked sose lesz semmid mert megesz az irigység.

2023. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

4

Szerintem nem baj, ha vesznek neki kocsit, de te el sem olvastad amit irt. Nekem is segitettek amikor 17 voltam. Pl. en messze laktam a sulitol, meg barmi fele munkahelytol, ezert kellett nagyon a kocsi. Ha nem segitettek volna megvenni, nem tudtam volna dolgozni.

2023. jan. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagyok irigy! Nekem semmit nem raktak a kis sggem alá. Egy szatyorral meg 5000 Ft-al szálltam le a vonatról Pesten.. aztán telt múlt az idő van szép ház, család , meg Porsche is.. Nem vagyok irigy, de egy kis önállóságot tanulhatna a kérdező. Megint mondom elég jól élek, de sajnos az a tapasztalat, hogy amit alátesznek a mai fiataloknak azt nem értékelik ezért dolgozzon meg érte. 16 éves meg, szerintem inkább tanulni kene aztán majd 18 évesen visszatérünk a jogsi témára én ezt listán a gyerekeimnek anno.. de egy 18 évesnek minek kocsi most komolyan? Ezzel szeretnédkomoenzalni a pici poszorodet kérdezo? Mert megsúgom nem fog menni!


Szóval szerintem nem kell rohanni mindennek eljön az ideje de most tanuljon.. nehogy már 16 évesen autó vásárláson törje a fejet! Amúgy meg én csak megvenni kell hanem fenntartani is!! Bocs h véleményt mertem írni..

Ja amúgy nagyon komoly srác az aki tippmixel próbálkozik na ne nevettes már !

2023. jan. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
"de egy 18 évesnek minek kocsi most komolyan?" Egyetemre, munkaba jarni?
2023. jan. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy minek neki kocsi? Ő erre gyűjt. Még mindig jobb, mintha drogra, és alkoholra költene. Neki legalább van terve és próbál is tenni érte.


Gyerekem 15 éves, motrot szeretne. 3 hónap alatt elszórta a megtakarított 360 ezer forintját. Direkt hagytam, leckének jó lesz, mert a jó tanácsokat egyáltalán nem fogadta meg.


Most nincs egy vasa sem. Megint gyűjt. Képes érte még dolgozni is! Ez már hatalmas változás nála. Célom elértem, idővel beérik a gyerek.

Nyilván nem fogunk sem motrot, sem kocsit a segge alá tolni még a saját pénzéből sem, amíg nem látjuk azt, hogy felelősségteljes, és valóban megérett rá.

2023. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
43%
de akocsit fenn is kell ám tartani.. az is 30-40k havonta alaphangon
2023. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!