Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között elfogadnál huszonévesen egy saját lakást?

Figyelt kérdés

Apukám örökölt és azt mondta ad nekem 12 milliót, de csak akkor, ha abból egy lakást veszünk nekem. (Nem nekem utalná, hanem vásárláskor egyből az eladónak.) Nekem van félretéve kb. 10 millió forintom. Olyan vidéki nagyvárosban élek, ahol a másfél-kétszobás panelok 25-30 millió körül mennek, nekem egy ilyen felújított lakás már tökéletes lenne.


Kellene még felvenni biztosan kb. 5 millió lakáshitelt, de ez a legkevesebb, azt kifizetném mondjuk 2-3 év alatt. A másik és ami jobban zavar és amiért felteszem a kérdést, hogy nem feltétlen itt tervezek élni. Nagyon gondolkodom a Budapestre költözésen is, illetve a külföldre menésen is akár egy-két éven belül. Most örülök a félretett pénzemnek, mert úgy érzem ez elég nagy szabadságot biztosít, viszont a lakásba szinte beleölném az egészet és utána még egy-két évig lekötném magam a hitel visszafizetésével is, szóval nem lennék olyan mobilis, mint amilyen most vagyok. Most ez a meglévő pénzem nem egy vagyon, de arra jó hogy tényleg azt érzem szabad vagyok tőle és ez most elveszne. Mit tennél a helyemben?



2023. jan. 30. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Én igen. Ha felmennék Pestre, akkor max. kiadnám a lakást albérletbe, addig is termeli a pénzt. Ha pedig akarok venni egy másik ingatlant, eladom, addig is valószínűleg jobban fogja tartani az értékét, mintha állampapírba tennéd. Nyilván ez csak akkor valósítható meg, ha olyan városban vennéd, ahol van érdemi ingatlanpiac, illetve ki lehet adni normális árért.
2023. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképpen megéri belemenni.

A lakás nem infálódik, a pénz igen - azaz 5 év múlva lakást adott esetben el tudod adni sokkal többért, mint amennyibe most kerül, a félretett pénzed meg fele annyit fog érni.

Másrészt a hiteltörlesztö összege fix, az infláció miatt az értékcsökkenés a bank vesztesége lesz.

2023. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én örültem volna huszonévesen egy ilyen lehetőségnek. Akkor nem kellett volna 32 éves koromig a szülőkkel élnem, mire tudtam venni saját lakást.


Ha van munkád, ami jó, akkor tök fölösleges Budapestre költözni, mert az egy büdös, zsúfolt, személytelen hely és most már annyival többet nem lehet ott keresni, hogy csak ezért megérje odaköltözni. Ha meg netán home office-ban is végezhető a munkád, akkor pláne fölösleges, hiszen lazán dolgozhatsz budapesti cégnek akár Miskolcról is. Külföld is csak akkor éri meg, ha olyan meló, amit csak személyesen tudsz végezni, mert egyébként a legjobb itthonról külföldre dolgozni.


De ha mégis menni akarsz, még mindig ki tudod adni a lakást és a bérleti díjból fizetni a hitelt, az ingatlanban pedig jobb helyen van a pénz, mintha csak gyűlne a számládon és inflálódna.

2023. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkepp. Megveszitek, max majd amikor lepni akarsz akkor eladjatok
2023. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hát mi a másik opció, hogy nem kapsz 12 misit?
2023. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!