Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vissza tudják venni Édesapám...

Vissza tudják venni Édesapám nyugdíját?

Figyelt kérdés

Édesapám tavaly decemberben elhunyt.

Az én folyószámlámra kapta a nyugdíját. Oda megérkezett

januárban a januári, februárban a februári, és a 13. havi nyugdíja.

Sajnos, hozzányúltam, mert nem tudtam volna máshogy kifizetni a temetését. (a három havi nyugdíja (3 * 80e Ft) volt összesen annyi, mint a hamvasztás költsége.)

Elvileg ezek már nem jártak volna, és utólag leemelnék a folyószámlámról.

Mi történik, ha nincs már a számlámon ennyi pénz?

Végrehajtják? Vagy nem próbálkoznak tovább?



2023. febr. 10. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
Igen, végrehajtóhoz kerülm
2023. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
94%
Jobban jársz, ha magadtól vissza utalod, ugyanis a végrehajtási költség meg a késedelmi és büntető kamat igencsak magas lesz mellé
2023. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
94%
Vissza kell utalni. Én is kaptam egy hónappal többet, felszólítottak, hogy utaljam vissza, ami meg is történt. A közjegyzőt a túlfizetésről értesítették, de a visszautalásról valahogy megfeledkeztek...😁
2023. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
83%

Édesapádnak addig jár a nyugdíj, amíg él!


Ha decemberben halt meg, akkor a decemberi még jár, ha 15. után halt meg, ha elötte, akkor nem.

A januári, februári meg 13 havi nem jár, ha nem jelentetted idöben a halálát, akkor ezeket jogtalanul kapta, te meg végképp nem nyúlhattál volna hozzá, mert nem a te pénzed. (Ha netán te vagy az egyedüli örökös, akkor csak a hagyatéki tárgyalás után lesz jogod a számlán lévö pénzhez, elötte nem, ez jogilag lopásnak minösül.)

Szóval küldd vissza azonnal a jogtalanul felvett összeget és remélheted, hogy nem indítanak ellened eljárást, emellett a késedelmi kamat az eredeti összeg sokszorosa lehet.

2023. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%
Végre fogják hajtani.
2023. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

4-es: marhaságokat írsz!

Az a hónap még mindenképp jár, amikor élt.

13. havi nyugdíjat az kap, aki abban az évben decemberit kapott. Szerintem ezért az is jár.

Az ÉN számlámra érkezett a pénz, hogy minősülne már lopásnak??

Késedelmi kamat csak sok év alatt lehet az eredeti összeg sokszorosa. Eleve késedelmi kamat csak a fizetési határidő lejárta után jár ("késedelmi").

Légyszi csak az szóljon hozzá, aki ért is hozzá!

2023. febr. 10. 15:02
 7/65 anonim ***** válasza:
95%

Először a nyufig felszólít, hogy jogosulatlanul vetted fel a pénzt és, hogy utald vissza.

De lehet kérni részletfizetést.

Ha nem fizetsz, akkor igen, sajnos végrehajtóhoz kerül.

2023. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, hogy a jogtalanul felvett nyugdíjat vissza kell fizetni.
2023. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
91%

Mucika!


A késedelmi kamat onnantól szamlalodik, amikor ki lett utalva. Nem, nem sok év alatt lehet az eredeti osszed sokszorosa. Kapaszkodj, a végrehajtási díj alapból olyan 100e körül mozog.

Amúgy a decemberi nyugdíj jár. A 13. havi nem, ugyanis apád decemberben halt meg, a 13. havi feltétele pedig a megelozo év decemberében minimum egy nap jogosultság -ami meglenne - és a januárban is fennallo jogosultság, ami viszont nincs meg. Magyarán a 3 havi pénzt vissza kell fizetned

2023. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
72%

"Az ÉN számlámra érkezett a pénz, hogy minősülne már lopásnak??"


Ha tévedésből utalnak a számládra pénzt, de te elköltöd, de, az lopás. Az is törvénybe ütközik, ha te veszel fel jogosulatlanul, korábban jogosan neked járó pénzt, de ez a pénz sosem neked járt, hanem édesapádnak.

Javaslom, keress fel egy ügyvédet, mert látom, a vélt jogaiddal tisztában vagy (rohadtul nem!), csak azzal nem, mi a kötelességed.

Kötelességed lett volna jelenteni a nyugdíjfolyósítóhoz a halálesetet.

De te tudatosan nem tetted, hisz magad is leírod, abból akartad a hamvasztást fizetni.

Tehát itt nem egyszerű mulasztás áll fenn, hanem tudatos lopás.

2023. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!