Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri valamilyen szempontból...

Megéri valamilyen szempontból az egészségpénztár? (patika kártya)

Figyelt kérdés
Idén Cafeteria elosztásában beszéltek rá úgymond, ezért kötöttem szerződést, tehát a szerződés szerint havi 3000-ft utalnak rá, de utalhatok rá én is a számlámról és adóvisszatérítésre vagyok jogosult, tehát ha utalok rá és azzal fizetek ahol lehet az éri meg? vagy mivel jobb arról fizetni mint saját kártyáról? akkor jár az adóvisszatérítés 20% minnél több összeg van rajta vagy költök róla? sosem volt még nem értem még hogy működik.

2023. márc. 15. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Befizetésre jár a 20%.

De az a 20% igazából nem 20, mert minden befizetésre levonnak belőle.


Nem éri nagyon meg az egészségpénztár, amíg az állampapír kamat 15% és azt arra költöd, amire akarod.


Akkor jó, ha van rendszeres kiadásod, amit tudsz róla fizetni, pl lakáshitel törlesztésre is jó.


Amúgy rendkívül kötött forma, én nagyon ritkán tudok pénzt elszámolni az EP számlámra.


Mivel a cég utal rá, így ez ingyenpénz. Ha ki tudod venni jó, ha nem, hát akkor majd egyszer hozzájutsz.

2023. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sandol ***** válasza:
100%
Annak éri meg, aki használja. Nekünk 100%ig megérte. Kisgyerekünk van, és jön a második. Nagyon sok minden vásárolható rá a gyereknek, tápszer, pelenka, cumisüveg, stb. De elszámolható a saját szemüveg készítés, saját gyógyszerekből a legtöbb. Utána kell nézni, te mire tudnád felhasználni. Mi tavaly novemberig elköltöttük a 750.000 Ft-ot rá, így a maximális 150.000 Ftt-ot vissza tudtuk igényelni. Mi a Prémiumnál vagyunk ott 6% a működési költség, de így, hogy a befizetett összeg 20%át visszakaptuk, még így is 14%-kal jobban jártunk. Nyilván, ha nincsenek ilyen kiadásaid, akkor kb. tök felesleges, egy nyugdíjpénztár jobb választás lett volna.
2023. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a második válaszolóval, aki ki tudja használni annak megéri. Én az idős szüleim gyógyszereit is arról veszem, így nálunk is megvan az évi 150 ezer adóvisszatérítés, amit mindig nyugdíjpénztári számlára kérek.
2023. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
76%

"akkor jár az adóvisszatérítés 20% minnél több összeg van rajta vagy költök róla?"

A BEFIZETÉS után jár adóvisszatérítés. A mennyit befizetsz egy évben, abból a pénztár levon néhány %-ot és a befizetés 20%-át visszaigényelheted az SZJA-ból a következő bevalláskor.

A pénzért azonnal vehetsz pl. gyógyszert, vagy fizethetsz fogorvost, meg egyéb kiadásokat. Táppénz kiegészítést is, stb. Van egypár dolog, amihez előbb 6 hónapig "érlelni" kell a pénzt a pénztárban. De egyébként nem kötelező a pénzt a számlán hagyni.

2023. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Ha használod igen.
2023. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!