Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket befektetés a jobb és...

Melyiket befektetés a jobb és Miért? Budapesten 57m2 Panel 3 szobás vásárlása vagy 43m tőkét állampapírban kockázatmentesen garantált közel +16m/2év kamatot?

Figyelt kérdés

-Egy budapesti saját tulajdonú albérletkiadás már van.

A 2. kiadott lakás lenne befektetés célból.

/ugyanakkor saját életvitelből is jobban tetszik mint a meglevő, mert nagyobb, mert világos/

-A két lakás albérletkiadása tartós befektetési keresetkiegészítést jelentene számomra.


Befektetés szempontjából melyik a jobb?

Az ingatlan szerintem reál áron van, -~6% alku alap is benne van.

Jó állapotú, redőny, klíma, szúnyogháló, szép burkolatok, csempék, izléses kialakítással, bevésett vezetékekkel.



2023. márc. 25. 22:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

9. “Az inflációról ilyenkor azok a hivatásos okoskodók beszélnek előszeretettel, akiknek ugyan nincs pénzük lakásra, de akarnak mondani valami frappánsat, hogy odaszúrjanak annak, akinek van.”


Vagy közgazdászok.

2023. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%
43 milkónak 573 ezer a havi kamata, az nem rossz havi fizunak sem, akár nyugdíjba is mehetsz vele 26 évesen. Nem valószínű, hogy egyhamar 10% alá esnének az állampapírkamatok.
2023. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
67%

12. Az tök jó üzlet 25%-os infláció mellett. Ja nem.


[link]

2023. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Kereező: Nem mai darab, de érdemes elolvasnod. Pont neked szól:

[link]

2023. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kiszámoló cikkeit olvasgatom és támogatom anyagilag.

[link]

[link]


=> alternatív játszásdiból elkezdtem azon agyalni, hogy mi az a minimum ár ami a lakásvásárlás mellett szól. Ez kb 25-30m +velejáró kieg költségek (ügyvéd 1%, ingatlanszerzési adó 4% esetleg és esetleg ingatlanos ktg adócsökkentés lévén+alkupozíció)

Bérlemény havi díjazása legalább: 5% (130e/hó-tól vagy amit sikerül elcsípni)


kontra:

Ezért rossz befektetés az állampapír hosszú távra! Egy befektetési hiba. - Pénzügyi Fitnesz 167

https://www.youtube.com/watch?v=Exq8IbxsTO0


Tipikus, ahogyan az állam elinflálja a vagyonod!

https://www.youtube.com/watch?v=cogBh9fiHyA


Videók hosszútávú negatív hatást emelik ki, 2évre gyakorlatilag 100%os a varázsgömbünk van.


ismeretek:

alkalmazotti lét arra elég hogy évtized, kapott és félretett pénzéből legyen kb 15m megtakarításom így 40hez közel, ami arra épp bőséges hogy kb 150e-300e/ből megéljek ellenben lakásvásárlásra Bpen az elmúlt időszakos emelkedések, és csókok miatt kvázi lehetetlenné vált.


12 milliós első garzon most olyan 40-48m érhet piacon, mert csókkal +15m tolt rögtön később pedig csak úgy emelkedtek az árak..


2022 ben ukrán háború és infláció gerjedése miatt kezdtem el kapkodva felzárkózni. Az interneten levő videók 99% duma, podcastek dettó, képzés nélkül.


Kiszámoló videói és cikkei kb örök érvényűek.

Pótoltam is a támogatását. Valamint sok önreflexiót, pl Török földrengés kapcsán készítettem összefoglalót szülőknek mit merre találnak anyagiak terén, fontosabb accountok stb (nem végrendelet).


Összefoglaltam, a vagyon bármely formályáról illetve milyen irányok lehetnek, aztán elkezdtem beszélni a szüleimmel ezek kapcsán.

Kiszámolós Miklósnál foglaltam időt, de mire odaértem hogy 2 hét múlva, addigra az alapkérdésköröm megválaszotlam magamnak. /Cikkeiben minden olyan megvan amit kérdezni és útmutatni szerettem volna akkor vele, egyébként nevetséges összeg 50ért nem hülyeséget csinálni/


Találtam ingyenes forrásokat tanulásra és fizetőseket, egyik sem drága.


Háború kapcsán, nem bölcs módon 4 részes diverzifikációs pénzmegosztást készítettem a 12m megtakarításomból.

2 hónapra rá életem legrosszabb döntésének könyveltem el, amiből 1 évvel később kis bukóval szálltam ki.

Azóta azokat a banki szavakat mint "adóköteles" és "költség" fizető velejárójaként tekintem mintsem félni valónak.


"gyorsan" - féknek, hogy gondolkodjak. Ezek saját érdeküket képviselik az enyém helyett.


28% Grawe (unit linkszerű megtakarítás) jónak tűnt a garantált 30% hozam 5 évre életbiztosítással, az infláció elszabadulása előtt (3,5% állampapír kamat mellett)

vs

Ilyen állampapírok mellett hát minden csak nem az én érdekem.

=> 360 ezres feltörési költség és 1 év kamat mentes évvel szálltam ki, mert mostani tudásommal ez a jó döntés ebben a részben. (Állampapírba átrakva kb 2 max 3 év alatt ugyanott vagyok mint benne ülve 5. év után, kivéve hogy állampapír bármikor törhető ez pedig minnél tovább ülök benne annál többet bukok(felhalmozott évek kamatait és a tőke jelentős részét, csak 5. év után van garantált hozam addig visszavásárlási költségekről lehet beszélni).


Otp bef alapokba tettem a 50%ot 2 részbe, itt az egyik kiemelkedőn hozott az akkori állampapírhoz képest (3,5%<10,25%) másik nem (3,5%<4,4%) kontra infláció inkább 35% mint amit kimutattak benzinárstoppal 25%,


Csoport amit követtem facebookon, túl magas léc volt és bosszantott hogy nem értek kb semmit, Volt egy kérdés hogy ha van 1000€ m és nem akarok több részvényt akkor mibe tegyem - válasz VAP bankárképző tanfolyama volt.


Elég intanzív anyag kvázi 1 hónap tanulás munka mellett, nagyon szűken 1,5hó után jött a vizsga..


Ezzel elég erőssen megváltozott a bef alapokról a véleményem.

Majd a kiszámoló tanfolyamát néztem végig.

Nyitottam értékpapír szlát a Webkincstárnál, és Erste értékpapírszámlát (otp erre alkalmatlan)


Ajánlom tőzsdei gyakorlati útmutatónak Bence Balázst

[link]



Értem hogy sokan cserélnének velem, Nekem viszont 12-15m val is stresszes volt a napom hogy tudás nélkül mit csináljak.


Alapmegtakarítási forma az hogy nem költöm el a fizetésem 100-200%át hóról hóra,

Félreteszek Xet hóról hóra, esetleg berakom állampapírba vagy amit a szülők javasoltak.

Befektetés értékállósága eddigi inflációk mellett nem volt releváns..


A 15-20% 10m felett nem vicces dolog, Azért 2m Ft 1 évi megtakarításnak is szép.

Minusz 2m Ft/év annyira nem.


Ezt megtetézte apum a nyugdíjmegtakarításának rámhagyásával, amivel tovább nőtt a gond része. Több forog kockán. Innen jött az ötlet ha már ennyi van, akkor hitellel esélyes 2. ingatlanvásárlás.

Bár megengedhetem magamnak a hitelt, és bár kvázi a 2 ingatlan albérleti díjából is finnanszírozható a hitel... szülők elítélték ezt a részt és előkerült egy malacpersely hitelmentes vásárláshoz.


Egyfelől ez jó, másfelől teljes anyagi háttér 1 ingatlanba helyezése még mindig nem okos diverzifikáció szempontból, ahogy állampapír sem.

Minden út a tőzsdére vezet, csak a kellő portfólió nélkül nehéz hogy merre előre.

Csoportból tudok meríteni cél részvényeket és cél árfolyamokat, pl exit politikát nem.

Sem korrelációkat, a játékpénzes befektetések megint más, más 200e lépcsőkben vásárolni és más 10-20+ milliót rátolni úgy a felületre hogy a befektetők 80% veszít a játékban megfelelő tudás nélkül.


Első körben ismeretek nélkül választottam 20 részvényt amit a guruk mondtak youtubon, kvázi 18 bukó lett volna és 2 win, azok pedig úgy érnek nullát hogy kína lerohanja Taiwant.


Igazából kellett 1 év hogy megértsem az a részvény ami nem csinál semmit az jó és van helye a portfólióban, mert az összkép a fontos.

Másik pedig annyira küszöb szint az elvárás kvázi ne érjen kevesebbet mint most.

Részvények pedig félig meddig még mindig fogadás, ahol a világ 50% veszít.


Egyedüli kivétel a jobb ETFek amiket nyugdíjalap portfólióba lehet alkalmazni, ott pedig 10-20 év mellőzéssel jár. kb Sosem volt így bennem hogy 20 évre lemondjak a pénzről, ami nagyobb baj hogy nincs igazán tervem vele.


Saját mellékes kereset a cél, a meglevő munkám megtartása mellett.


Ez perpill pénzügyi gazdálkodás, jobb formában, mert ebben bukhatok a legtöbbet ha nincs meg.

Tőzsdén olvasok csoport tippeket, gyorsító sávokat, 30-60-150%os hozamokról,

Napi szintű +-200e forintos portfólió helyzetekről.


Gyere ide mi megmondjuk a tuti képzésekről.

Fizess és megmondjuk a következő befektetés nyerteseitről.


Sok empatikus hozzászólónak köszönöm a gondolatot.

Elég ideje szegény páromra hárítottam minden aggodalmamat e téren.

2023. márc. 27. 02:39
 16/30 A kérdező kommentje:

15-20% állampapír kamat szerintem minuszos a bevásárlások terén, nagyobb tömegben mint pl lakásvásárlás ellentétesen mozog szerintem az értékben.

Tételesen 16 millióból nem mérem hány kakaóscsigát tudok venni és mennyivel kevesebbet 2 év múlva.

Így elnézve a videót hogy az állam államosította a magányugdíjpénztárat...Nép 99% csak mápot vesz, diszkontkincstárjegy helyett (kevesebbet fizet viszont magától megszünik)

aka

Bennem van az hogy mivan ha nem éri azt az összeget amit kellene,

Ennyi erővel a havi fizetésem is kidobhatom, azt pedig csak nem?

Másik pedig kénye kedve szerint azt csinál a kormány amit akar.

az 1% os feltörés 2%os és 3% os kamat mellett sokkal durvább volt mint most 1-15höz, kvázi 1hónap üléssel többet kamatozik mint a feltörési költség.

-Mivan ha megemelik a feltörési költséget 1%ról 50%ra, akkor már más a helyzet...

Kamat felár részben kockázat kompenzálása másfelől az állam érdeke a forintban és lakosságfelőli eladósodás.


Mellékes infó, tudtátok, hogy az S&P500 +30% és -50% közt bármit hoz, az normális? -30% amit produkált a határértéken belül volt.


Ingatlan eladás kontra vevők terén perpill 100 eladóra 50 vevő jut, évvégére jobban tetőzik, most is jelen van.

[link]

2023. márc. 27. 03:00
 17/30 anonim ***** válasza:
77%

Kár, hogy kérdező válaszait nem lehet zöldezni, zöldezném!

De majd reagálok is 1-1 megállapítására.

Elsőre annyit, hogy szvsz túlságosan elaprózod magad, annyi mindenbe belekapsz, az persze maximálisan dicséretes, hogy sok irányban olvasol, képzed magad.

Egyetlen irányba koncentrálnék most a helyedben: daytrade.

Kizárólag nagy magyar papírok, otp, mol esetleg richter.

Minek 18 fajta részvényt venni és tartani, nem vagy te nyugdíjalap.

2023. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#17. Köszönöm. kb 1 év mélázás után VAP adta azt a koncentrációt ami elindított valamit (Ajánlásra mindenkinek a kiszámoló anyaga megközelíthetőbb).


A Daytrade az egyik legkockázatosabb. Így nulla ismerettel nem, még ismerettel sem.

Az Erste kötési költsége kb 5000 Ft/kötés (cselekvésenként és nem darabszámonként értve). Napi szinten ez óriási tőkemozgást és cseréket feltételez hogy működjön,és ismeretet ami nincs. => mókus képzések is drágák, és nincs bizalmam hogy

200e+ feletti kötéseknél kerül 2%ba és a forgalmazónak +0,007-8%a.


Elnézve Petró István befektetéseit (spoty youtube) vagy Osztalék Császárt, laikusként látható 2-5%nál egyik részvényben sincs több.

Ez a diverzifikáció lényege hogy azonos profit mellett kockázat bizonyos szinten maximálisan csökkenthető, Piaci kockázat nem.


Részvény elemzés és grafikon ismeretek nélkül nincs day trade, még ezek mellett is túl kockázatos.


Facebook Tőzsde kezdőknek csoportot olvasom, perpill itt naponta vannak profi hozzászólások, hivatásos brókerek/CEFA tanulók/és a bárkik egymás közti beszélgetései teóriázások. Itt és más csoportokban sincs hogy gyere vedd meg ezt tuti profit.


Olvastam ilyet Wig20 lengyel ETF, Crox USA papucs, Graphisoft, OTP ről is .

Mindenki saját pénzén és felelősségén teheti a voksait aztán együtt örülünk vagy tanulunk.


Bátran lehet kérdezni, nincs off hogy rossz döntés amit csináltál, és nincs széthúzás.


A saját oldali szégyenlősségem kellett levetkőzni, amikor tanácsot kértem a csoporttól.

Opció B ként felmerült az egyoldalú állampapírban tartás is.

Illetve a Grawe megszüntetése.


Egyik beszélgetésben a hitelből lakásvásárlás a tuti, másikban most lakást biztos nem vennék mert csökkenni fog(csökkenést korábban úgy értelmeztem hogy pl béremelkedés, most inkább tényleges árcsökkenést gondolok, mihez képest? találtam erre egy szimpatikus kalkulátort

[link]


.... ezek spekulációk egymás közt.


Tőzsde kezdőknek csoportból idézek egyet day trade alap ha Ő csinálja:

Jónás Csabától:

"Két hete feltettem ide egy posztot a CADCHF történelmi mélypontjáról. Eddig úgy néz ki, hogy az árfolyam tiszteletben tartotta a mindenkori minimum szintet és onnan egy emelkedést hajtott végre, ami megállt a legközelebbi ellenállás szintjén. Most ennek az emelkedésnek a korrekciója visszaesett a Fibonacci 61.8%-ra, ami egy intenzív, de teljesen elfogadható korrekciót jelent mindaddig, amíg nem esik alá az árfolyam. A pénteki gyertya viszont pozitív hangulatot mutat a befektetők körében.

Ha folytatni tudná az emelkedést az árfolyam, akkor a hetes nézetben látható oldalazás felső szintje felvinné az árfolyamot a nagyon hosszú távú csökkenő tendencia vonalára, ez a tendencia 1985 óta él. Ez hozzávetőlegesen 20%-os emelkedést jelentene a kanadai dollár javára a CHF-el szemben.

A kanadai dollár (CAD) érzékeny a nyersolaj árára, mert Kanada szintén komoly nyersolaj exportőr (a földgázon és a fán kívül), valamint az USA közelsége miatt annak GDP-je komoly hatással van a CAD-ra, ha pedig az Egyesült Államok a következő hónapokban gyengélkedni fog (esetleg recesszió is lesz), akkor az USA dollár gyengülni fog. Ebben az esetben a CAD erősödni, mert Kína a legnagyobb nyersanyag importőr a világon, ahol pedig gazdasági fellendülés van (az egyetlen ország, ahol ez tapasztalható).

Európa pedig 3-4 hónapos késésben van az USA-t tekintve és ha nem is lesz bank krízis (necces a téma), akkor is az USA gazdasága nagy valószínűséggel fog recesszióba esni, amit Európa követni fog, tehát a CHF-nek sincs nagy esélye az erősödésre, mert a nyersanyag exportja gyakorlatilag nulla, gazdasági importjai ugyan fontosak, de egy recessziós időszakban nem túl hasznosak.

Természetesen az is lehet, hogy az egész törtenet megfordul és vegül elveszti a Fibo 61.8%-ot, majd pedig a mindenkori történelmi minimumot, mert ne felejtsük el, hogy egy csökkenő tendenciában vagyunk és mindaddig ez nem fog változni, amíg nem tud a 2023-as januári szint fölé emelkedni az árfolyam."


képek:

[link]

[link]



Szimpatikus források

Pénzügyi Fitnesz csatornája

Kiszámoló

Facebook Tőzsde kezdőknek

Yahoo finance

[link]

Petró István

[link]

Facebook Szarvas Norbert, bár ő inkább hitel közvetítő.

[link]

[link]

[link]


megtakarítás kalkulátor:

[link]



Szívesen fogadok tőletek irányokat, honnan tájékozódtok, képzéseket, ti miben gondolkodtok ma, holnap.

2023. márc. 27. 11:20
 19/30 anonim ***** válasza:

"Tőzsde kezdőknek csoportból idézek egyet day trade alap ha Ő csinálja:

Jónás Csabától:

"Két hete feltettem ide egy posztot a CADCHF történelmi mélypontjáról."


Ez forex, deviza.

Én magyar részvényekről beszéltem kizárólag daytrade-re. :)

2023. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Egyetemista koromban voltam biztosítóügynök. Grawe meg a többi biztosító "garantált" hozama kamu. Mégis ki tudna garantálni ilyen magas hozamot?
2023. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!