Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket befektetés a jobb és...

Melyiket befektetés a jobb és Miért? Budapesten 57m2 Panel 3 szobás vásárlása vagy 43m tőkét állampapírban kockázatmentesen garantált közel +16m/2év kamatot?

Figyelt kérdés

-Egy budapesti saját tulajdonú albérletkiadás már van.

A 2. kiadott lakás lenne befektetés célból.

/ugyanakkor saját életvitelből is jobban tetszik mint a meglevő, mert nagyobb, mert világos/

-A két lakás albérletkiadása tartós befektetési keresetkiegészítést jelentene számomra.


Befektetés szempontjából melyik a jobb?

Az ingatlan szerintem reál áron van, -~6% alku alap is benne van.

Jó állapotú, redőny, klíma, szúnyogháló, szép burkolatok, csempék, izléses kialakítással, bevésett vezetékekkel.



2023. márc. 25. 22:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
69%
A Grawe-ügynök téged bepalizott, valljuk be.
2023. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Őszintén, alapvetően nulláról tőzsde nagyon meredek lett volna.

Befektetési alap is az volt.

Utalni is ekkora pénzt.


Barát ajánlotta, hogy én tudásomnak megfelelően jó lehet.

Jobb mintha nem csinálok semmit.


Ez egy fogadás az infláció ellen, 5 év alatt ha 50%ig jut el akkor 30% ig csökkenteni tudom az értéktelenedését a befektett pénznek.

Nem profitról beszélünk hanem veszteség csökkentésről, ahogy állampapírnál sem profitról van szó, hanem veszteség csökkentésről.

30% még mindig jobb mint 10%-15%.


Az akkori 3,5% állampapír helyett jobbnak tűnt, az akkori ismeretemmel ez volt a helyes döntés.

Mostanival pedig az, hogy benyelem a veszteséget és megyek tovább.


Akkor még nem volt se 6%os állampapír sem 9% sem 10en sem 16%.

Grawe ügynök segített megoldani egy helyzetet és mellesleg ebből él.

Bankban is ilyenek, nyugdíjmegtakarítások. Akár a vegyél állampapírt vagy ezt a befektetési alapot vedd meg.


Értem amit írtok.

Mondjuk azt hogy kb félév alatt kipörgettem a szüleim évtizedekig tartó hibás megtakarítási formáit.

2023. márc. 27. 17:22
 23/30 anonim ***** válasza:
64%
5 éve vettem egy lakást 19 millióért. Jelenleg kb 45 milliót ér, és még csak ki sem adtam.
2023. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%

"szüleim évtizedekig tartó hibás megtakarítási formáit"


Sok ember tanulhatna a szüleinktől (nem mindenkitől persze), mert ők a semmiből is tudtak félretenni, takarékoskodni a legrosszabb időkben is.

Ezzel szemben az emberek 40%-ának ma semmilyen megtakarítása sincs. (aláírom, hogy ez a szüleink idejében is így volt)

Ezért is mondtam, hogy sokan szívesen cserélnének veled a dilemmádban.

2023. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%

Egyetemistaként 1995-ben ingatlanközvetítő voltam, emlékszem, ezek a panel lakások akkoriban pl. az Örs vezér, IKEA környékén, a Füredi úti lakótelepen 1,5-2,4 millió között forogtak.

Olcsóbban egy lepukkant, drágábban egy akkori mércével szép állapotú lakás forgott.

Aki megtehette, annak idején hármasával vette ezeket a lakásokat.

2023. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

#25 Ezt így nehéz összehasonlítani.

[link]


Annak idején hitelt vettél fel és ha előbb fizeted vissza a felét elengedték... mégsem éltek vele sokan akkoriban mert szégyen.


Olvastam kiadáshoz mutatót:

[link]

[link]


4 napja ezt sem tudtam. Gondolatilag megfordult a fejemben ha elvetem a vásárlást, akkor mi az a belépő szint hogy meggondoljam magam.

Nézzünk mutatót. Mutató itt van.

Bérbeadási ktg:

min 150-160e

medián: 180e

max: 220e

~megtérülési idő számoljunk statisztika szerint 20 évvel.

Vétel ár=33m-36m~

2023. márc. 28. 11:30
 27/30 anonim ***** válasza:
Ezzel mit akarsz mondani? Túl van árazva a lakás amit kinéztél? Vagy mit?
2023. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#27 Igen,

A piaci beárazás szerint árban van és a m2 statisztika szerint is árban van.

Kb lehet a között választani hogy rendben van tartva és ennyi az ára , vagy nincs rendben és ennyi az ára, vagy kicsit pofásabb kevesebb m2 és 50m től.

Ugyanakkor dolog hirdetni másik eladni. Másik nekem is lehet lesz olyan hogy elkell adnom és számolni kell azzal ki veszi meg. Eladhatatlan ingatlant nem veszünk.


Láttam azóta 33,9m ért 66m2 ugyanazon környéken.

Kb 2 napig volt fenn aztán törölték.

Utóbbihoz képest 30-34ért jó vétel lehet.

43-48milliósak mellett 40ért jó vétel lehet, kár hogy 30+ év albérleti költség a megtérülési ára. Befektetésnek így nem éppen jó.

A price to rent

2023. márc. 28. 14:00
 29/30 anonim ***** válasza:
72%

Ha Salgótarjánban néznéd, megúsznád tizedáron: :D

4,70 millió Ft 48nm teljesen felújított

[link]

2023. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Visszaterve

Nem alltam bele lakasvasarlasba

Egy resze pmap masik resze tozsdere ment

Utobbit tanulom mellette.

2023. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!