Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudok ezellen bármit tenni...

Tudok ezellen bármit tenni azon kívűl, hogy befizetem?

Figyelt kérdés

Intrum Zrt kérésére egy közjegyző küldött ki

egy bírósági végrehajtói felhívást a tartozás haladéktalan megfizetésére

1évig laktam egy ingatlanban aminek az 50%át árverésen megvette a végrehajtó, (2019ben vette meg, 2021ben laktam ott) majd most küldtek egy ilyen papírt h 700ezret fizessek be mint lakbér bérleti díj

Tudok euellen mit tenni? (Édesanyámék háza volt) papírt nem kaptam, hogy xytől bérleti díjat kell fizessek



2023. márc. 28. 16:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%

Bírósági végrehajtói felhívást bírósági végrehajtó köüld ki, nem közjegyző.

El tudod kérlek olvasni, mit kaptál, mi a címe az iratnak, ki küldte, stb?...


"50%át árverésen megvette a végrehajtó2

A végrehajtó árverésre bocsátja, nem ő veszi meg...


Tényleges tartozásod van?

Kivel volt bérleti szerződésed?

A szerződés szerint mennyi bérleti díj volt?

Azt akkor miért nem fizetted ki, amikor ott laktál?

2023. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
77%
Ha ez egy fizetési meghagyás akkor 15 napod van ellentmondani, ekkor bíróságra kerül az ügy, ha ott rad bizonyítják hogy jogos, akkor kell fizetni perköltsègekkel együtt.
2023. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy 2020 06tól itják havonta de 2021 07kor került a nevükre (intrum) most kértem le a papírt a tulajdoni lapot

Akkor hogy kérhetik a bérleti díjat 2020 06tol?

2023. márc. 28. 17:17
 4/39 krwkco ***** válasza:
88%

Én arra is gondolnék, hogy ha sem a régi, sem az új tulajdonossal még szóban sem kötöttél a bérletről szerződést, akkor szerződés alapján nem követelhetnek tőled pénzt. Nem volt részükről ráutaló magatartás sem a szerződéskötésre.

Csak a bizonyított kár alapján kérhetnek kártérítést. De ha meg sem próbálták másnak kiadni, akkor nincs ilyen káruk.

Kérdezz meg erről egy ügyvédet, hátha így van.

2023. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

1.nek


Bíróság végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére


sPrinter Lizing Pénzúgyi Szolgáltató kérte a vegrehajtást


Nincs tartozásom, ott laktam 2020tól 2021 08ig

2021 07.én átkerült a sPrinter Lizinghez a földhivatal szerint, és ők most 2020 06tól kérnek visszamenőlegesen minden hónapra bérleti díjat + mostanra ugye a kamatot ami össz kb 700k

2023. márc. 28. 19:19
 6/39 anonim ***** válasza:

"Bíróság végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére



sPrinter Lizing Pénzúgyi Szolgáltató kérte a vegrehajtást"


Hát ez így ellentmondás.

Vagy bírósági végrehajtó kéri, vagy a pénzügyi szolgáltató.


Mik voltak az előzmények? Volt már követelés ebben a témában?

És a te nevedre szól, te vagy a kötelezett?

Ha nincs tartozásod, akkor hívd fel őket és mondd meg, hogy neked nincsen tartozásod.

Ha van egy valódi tartozás, az is elévül, ha nem követelik X ideig.

Egy ajánlott levél vagy hivatalos tértivevényes levél?

Honnan tudhatják ezt a címedet?

2023. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Sprinter a vegrehajtás kérő

Közjegyző rendelte el a végrehajtást

Anyámnak mentek a levelek, fixen volt csak nem mondta nekem sajnos nem otthon lakom

Tértivevényes

Ez a levelezési címem, nemtudom honnan tudják

2023. márc. 28. 20:24
 8/39 krwkco ***** válasza:

Ha jól sejtem ez már a végrehajtási szakaszban van. Érvénybe lépett a fizetési meghagyás.

Feltehetően régebben küldtek fizetési meghagyásos felszólítást, aminek nem tudtál ellentmondani, mert nem kaptad meg. Ilyenkor a (szerintem botrányos) magyar rendszer szerint "vélelmezik" azt a nyilvánvalóan hamis tényt, hogy megkaptad és tudomásod volt róla.

2023. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 krwkco ***** válasza:

"Tudok ezellen bármit tenni azon kívűl, hogy befizetem?"

A #7 alapján (bár feltehetően nem "édesanyádnak" mentek a levelek, hanem neked, csak édesanyád lakásába, ahova be voltál jelentve) semmit nem tudsz tenni. Ez mondjuk eléggé furcsa viselkedés, hogy egy rokon átveszi a hivatalos tértivevényes levelet, és nem értesíti a címzettet. De most már ezzel semmit nem lehet kezdeni.

2023. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
7: És véletlenül nem "fizetési meghagyás" a címe a levélnek, tehát mégsem "Bíróság végrehajtói felhívás"?
2023. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!