Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudok ezellen bármit tenni...

Tudok ezellen bármit tenni azon kívűl, hogy befizetem?

Figyelt kérdés

Intrum Zrt kérésére egy közjegyző küldött ki

egy bírósági végrehajtói felhívást a tartozás haladéktalan megfizetésére

1évig laktam egy ingatlanban aminek az 50%át árverésen megvette a végrehajtó, (2019ben vette meg, 2021ben laktam ott) majd most küldtek egy ilyen papírt h 700ezret fizessek be mint lakbér bérleti díj

Tudok euellen mit tenni? (Édesanyámék háza volt) papírt nem kaptam, hogy xytől bérleti díjat kell fizessek



2023. márc. 28. 16:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

20. " a hitel 2010 óta nem volt fizetve"

Ami azt jelenti, hogy 2010-től 2021-ig gyakorlatilag ingyen laktál egy házban (11 év!).


"1évig laktam egy ingatlanban aminek az 50%át árverésen megvette a végrehajtó, (2019ben vette meg, 2021ben laktam ott) "

Most akkor 2019-ben vette meg, avagy 2020-ban?

2023. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 krwkco ***** válasza:

"De hogy kérhetnek bérleti szerződést olyan időszakra ahol nem volt tulajdonukban az ingatlan?"

Nem tudom. Talán a bank a nemfizetés kezdetétől igényt tarthatott a ház bevételeire. És ezzel a követeléssel együtt árverezték el. Vagy egyszerűen csak tévedtek a dátumokkal kapcsolatban.

De mindez nem számít. Ezt csak perben lehetett volna vitatni.

2023. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

De ha beperelnek, engem nemkell értesiteniük vagy megjelennem vagy valami? Mert arrol papírt nem kaptam

Tehat siman lefolytatják ezt a hátam mögött, igazabol elitelnek ugy h ottse kell legyek

Anyamtol is kernek berleti dijat 2021 08ig de ő lakcimkartya es fizikai forma szerint ott se lakott 2021 05től

Mégegyszer irom, tulajdoni lapon a berleti dijat kérő 2021 07.én lett bejegyezve

2023. márc. 29. 09:39
 24/39 krwkco ***** válasza:

"De ha beperelnek, engem nemkell értesiteniük vagy megjelennem vagy valami?"

Kezdesz fogyatékosként viselkedni.

A bejelentett lakcímedre kézbesítettek egy fizetési meghagyást. Azt egy jogosult személy átvette. Ebben értesítettek, hogy ha nem mondasz ellen, akkor fizetned kell. Vagy ha ellentmondasz, akkor per lesz.

Ekkor értesítettek.

2023. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam fogyatekosnak, szimplán nemvagyok jártas a témában

Bár a fogyatekosságot sokféle képpen értelmezik

Holnap 10re megyek ügyvédhez, majd az elmondja lehet.e ezzel mit kezdeni

Ha nem, akkor kifizetem reszletrw

2023. márc. 29. 09:52
 26/39 krwkco ***** válasza:

"Nem érzem magam fogyatekosnak..."

Nem is írtam, hogy az lennél. Csak azt, hogy kezdesz úgy viselkedni. :-)

"Holnap 10re megyek ügyvédhez, majd az elmondja lehet.e ezzel mit kezdeni"

Azt nagyon jól teszed. Megírod majd, hogy mit mondott? Csak, hogy mi is okuljunk.

2023. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Ha te a tények alapján jogtalannak tartod a követelést, akkor élj ellentmondással, és majd a per során bebizonyítod, hogy neked van igazad.

De ehhez szigorúan a valóság alapján kell elemezned a helyzetet, és nem az alapján, amit gondolsz, vagy vélelmezel.

2023. márc. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 krwkco ***** válasza:

#27

"Ha te a tények alapján jogtalannak tartod a követelést, akkor élj ellentmondással..."

Semmit nem olvasol el a kommentekből mielőtt hozzászólsz? Rég lejárt a határidő, amikor ellentmondással élhetne a kérdező. Az ügy már a végrehajtási szakaszban van.

2023. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Igen, jol irja az utolso

Nemtudom, hogy itt már lehet.e bármit tenni

Megéri.e ügyvédhez forduljak, vagy ilyenkor már felesleges

2023. márc. 29. 13:19
 30/39 anonim ***** válasza:

A belinkelt iratban sehol nincs feltüntete időszak, amelyre a bérleti díjat követelik.


Láthatóan több jogosult felé is áll fenn valamilyen tartozásod, mert az ügyeket "egyesítették". Azt látom, hogy egy egyetemleges kötelezettség is van közte. Gondolom ez az édesanyád, mostohaapád és a Te közös tartozásod.


Jó lenne, ha Te magad kiigazodnál az eseményeken, mert ez így nehéz lesz. Semmi konkrét információ, csak az, amit Te leírsz. De nem érted-e félre valamelyik részét a dolognak?

2023. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!