Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudok ezellen bármit tenni...

Tudok ezellen bármit tenni azon kívűl, hogy befizetem?

Figyelt kérdés

Intrum Zrt kérésére egy közjegyző küldött ki

egy bírósági végrehajtói felhívást a tartozás haladéktalan megfizetésére

1évig laktam egy ingatlanban aminek az 50%át árverésen megvette a végrehajtó, (2019ben vette meg, 2021ben laktam ott) majd most küldtek egy ilyen papírt h 700ezret fizessek be mint lakbér bérleti díj

Tudok euellen mit tenni? (Édesanyámék háza volt) papírt nem kaptam, hogy xytől bérleti díjat kell fizessek



2023. márc. 28. 16:27
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Vajon ügyvéd se tud mit kezdeni vele?

Mert fixen nem jogos a követelés

Nemvolt tulajdonukban az ingatlan abban az időszakban mikor kérik a bérleti díjat

2023. márc. 28. 22:07
 12/39 anonim ***** válasza:
Pontosan mit ír az a levél? Tedd ide fel a képet róla a személyes adatok kitakarásával!
2023. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Rendben

Ez a teljes sztori (ezt egy temaban jobban jartas embernek irtam) persze ha minden kotel szakad kifizetem hala istennek nem veszelyezteti a napi betemőt de akkoris fáj



Üdv


Ifj xy vagyok.

A szolgáltatásukat venném igénybe.

PDF formátumban holnap délután tudom elküldeni a dokumentumokat.

Mai napon kaptam ezeket a papírokat, valószínű édesanyám kapott már valami felszólítást de sajnos nem közölte ezt velem.

A probléma.:


Édesanyám és Édesapám (elhunyt) vettek egy ingatlant xy szám alatt 50/50%-ban.

Jelzálog svájci frank alapú hitelt vettek fel rá (édesapám+ kezes édesanyám) alapon.

Édesapám elhunyt 2016ban, a hitel 2010 óta nem volt fizetve.


Édesapám halála után a ház rámszállt öröklés jogcímén amiről lemondtam így a ház fele a Magyar Államra szállt öröklés jogcímen.

A ház másik fele amelyik édesanyám nevén volt kitűzésre került árverésre (2020 09.) kezdődött a sikeres árverés és

2021 03 21.-én megvette ezt az 50% tulajdoni hányadot mbvk árverésen a sPrinter Lizing Pénzügyi szolgáltató ZRT.

A hiteles tulajdoni lapon 2021 07.23.-án lett bejegyezve a sPrinter 1/2 tulajdonosnak a földhivatalnál (ma kértem le, hiteles verziót).


Tőlem, Édesanyámtól, és jelenlegi mostoha Apámtól 2020.06-tól 2021.08.-ig lakbér/bérleti díjat kérnek minden hónapra visszamenőlegesen. Összesen.: 709.483Ft


Mostoha édesapám és Édesanyám 2021.06.09.-én lakcímet váltottak tehát onnantól nem az volt a bejelentett állandó lakcím (sem tartózkodási)

Én 2021.08.25-.én váltottam lakcímet.


Kérdésem az lenne, ez jogos követelés?

Nem voltak tulajdonosok még 2020-ban, sem szóban sem írásban nem történt bérleti szerződés.

Amennyiben tudnak ezzel valamit kezdeni, úgy segítségüket kérném, azonnal fizetek.


Elso oldal.:


[link]

2023. márc. 28. 22:55
 14/39 A kérdező kommentje:
Betevőt*...
2023. márc. 28. 22:56
 15/39 krwkco ***** válasza:

Hát,... kiváncsi vagyok, hogy mit válaszol majd ez a "temaban jobban jartas ember".

Az én tippem az, hogy itt már nincs mit tenni. Az ügy már lezárult. Nem mondtál ellent a fizetési meghagyásnak. Ez már végrehajtási fázisban van. A végrehajtó inkasszózni vagy foglalni fog.

Nem tehetsz mást, mint kifizeted ezt a jogerőre emelkedett tartozást.

2023. márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Igen sajnos, de ha jogerore emelkedik akkoris mindenkepp behajtjak ha bizonyitom h nem igaz amit be akarnak hajtani?

Azabaj ebben az orszagban, kuldenek egy meghagyast 15nap letellik, vége behajtjak ...

2023. márc. 29. 00:05
 17/39 anonim ***** válasza:

"2020.06-tól 2021.08.-ig lakbér/bérleti díjat kérnek minden hónapra visszamenőlegesen. Ö


Én 2021.08.25-.én váltottam lakcímet."


Hivatalosan ott laktál, jogilag teljesen korrekt, hogy ezen időszakra lakbért kérnek. Hogyan bizonyitod, hogy máshol laktál, miközben hivatalos okiratod oda szólt? Még egy büntetést is nyakadba kaphatsz, mert elmulasztottad lakcím bejelentési kötelezettséged.


Hogy az édesanyád nem szólt, megint egy érdekes téma. Hogyan akarod bizonyítani? Át akarod rá hárítani a fizetést?


Ennek nem lehet jó vége a többszöri mulasztásod miatt, szerintem legjobban akkor jársz, ha kifizeted és tanulsz belőle.

2023. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Hivatalosan ott laktál, jogilag teljesen korrekt, hogy ezen időszakra lakbért kérnek.


Anyam neven volt a tulajdon resz amíg meg nem vették árverésen 2021ben

Akkor hogy kérnek 2020ra berleti dijat?

2023. márc. 29. 09:06
 19/39 krwkco ***** válasza:

"ha bizonyitom h nem igaz amit be akarnak hajtani?"

Az ügy lezárult azzal, hogy nem mondtál ellent a fizetési meghagyásnak. Olyan, mint egy jogerőre emlkedett bírósági itélet. Nincs többé fórum, ahol bizonyíthatnál.

Csak akkor próbálkozhatsz perújítással, ha új, ismétlem olyan ÚJ tények és bizonyítékok merülnek fel, amiről a fizetési meghagyás idején nem lehetett tudni és per esetén az ítéletet befolyásolták volna.

2023. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Értem

De hogy kérhetnek bérleti szerződést olyan időszakra ahol nem volt tulajdonukban az ingatlan?

2020ban nem volt semmi közük az ingatlanhoz

2023. márc. 29. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!