Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek miért élnek úgy,...

Az emberek miért élnek úgy, mintha nem lenne holnap?:D

Figyelt kérdés

Szerencsére úgy érzem, hogy bőven az átlag feletti bevételem van, így anoniman le merem írni, ezt nem nagyon tudja rólam senki.


Ugyanakkor nem szeretem szórni. Élni kell, elmegyek néha bulizni, nem 15nm-en lakom.


Viszont pl bkk-zom, szeretek vezetni, de nem látom értelmét hétköznap is a pénzt égetni a munkahelyem és az otthonom között. Hétvégente szoktam “csapatni”, van autóm, egy “függőségem” van, abban pedig egy V8 pihen. :)

Nekem az, hogy vannak befektetéseim, a tény, hogy biztonságban lennék ha elveszteném az állásom akár 1 évig is, nekem többet ér.


De ahogy látom az átlagos bevételeket, nem fogom fel, hogy az emberek mit művelnek.

Sokan a fizetésük 30%át elszórják ingázásra.

Sokszor 40-50%ot ruhákra.

Piára, mondván “mikor éljek ha nem most” (ember 21 éves vagy, én is kirúgok néha a hámból, de nem heti 3x, meg egyébként is, 35 évesen a családoddal túrázni vagy az Adrián yachtozni nem lesz élet?).



És itt jön a fekete leves. Van, hogy megkapom, hogy milyen “csóró” vagy fillérb*szó vagyok.


Ezért most komolyan? Velem lenne a baj?:)


Persze, ha lenne havi 5 millió nettóm akkor lehet, hogy én is vennék valami átlagos kis dízel rotyogóst bejárni az irodába, ha többet dolgozunk éljünk is kicsit jobban, de ne a gyerekem jövőjére félretehető pénzt igyam már el. :D



2023. ápr. 12. 00:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert könnyebb panaszkodni hogy milyen rossz és nehéz az élet mint céltudatosan építeni a jövőt.
2023. ápr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Lehet csak a te kornyezetben elnek igy, nekem barati korombe hasonlo meg se tortenik
2023. ápr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg rosszul választod meg a barátaid, mivel hasonlót nem tapasztalok a környezetemben.
2023. ápr. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon ügyes fiúcska vagy, beírhatsz egy pirospontot, mindenki másnak pedig feketepont.
2023. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A bkvzás még nem fillérbaxás szerintem. Egy ilyen kategóriájú autó fenntartása viszont pénzszórás, szóval nem vagy különb a bulizóktól, csak többet keresel, és tudsz belőle félretenni is.
2023. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Most mit lehet erre írni mégis?

Nyilván valami tévképzetes barom vagy, ha szerinted havi nettó 5 millió kell hozzá, hogy az ember fenntartsob egy autót, például munkába járni.

Majd gyere vissza, ha lesz valami fogalmad a felnőtt életről és nem csak a parkolóban V8-as brünnyögtetésben merül ki nálad az élet kiteljesedése.

2023. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem prolikból áll az ismerősi köröm
2023. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

tipikus hétvégi versenyző vagy, aki tolja az M0-son leelőzve a 20 éves suzukisukat a mustangjával.. Biztos erre áll fel neki. Aztán hétköznap meg rohad a buszon, mert nem engedheti meg magánka, hogy minden nap autózzon.


Semmivel sem vagy külömb annál ki elbulizza a pénzét, hiába is akarod ezt hinni magadról.

2023. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Lehet te meg másokról nem tudod, mennyi a tartalék. A legtöbb ember persze nem ilyen, és nagyon sok generáció óta teljesen másfelé megy a neveltetés. Alapjárat mérgező légkörben felnőni, tehát nagyon nem csodálkoznék, hogy a legtöbben a saját érdemeik mentén értelmezik a dolgok működését, és full rövid távon mérlegelnek, élnek bele a vakvilágba. Emellé ejtsünk gondolatban egy-két függőséget, tökéletes megkeseredettséget, egy önmagát soha meg nem értő lelkivilággal. Komolyan csodálkozol?
2023. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat. :)


Lehet, hogy valóban jobban meg kellene válogatnom a környezetem, bár már nem tudom, hogy hol ismerjek meg normális embereket..:D


Gyerekek nemár, azért mert inkább kiadható lakásokat és részvényeket vettem a sok nyaralgatás, illetve bmw-vel való munkába járás helyett és hobbiból hétvégente szerelek egy OT-s autót egy megkeseredett, csóró, másokat az M0-áson levillogó pöcs vagyok?

Lehet, akkor nem bánom, bár az M0-on még lehet, hogy nem is vezettem soha.:D


Nem, egyébként nem szoktam veszélyes dolgokat csinálni közutakon, ha pedig látok mást is az úton a sebességkorlátot sem lépem túl (az íratlan szabályokról beszélve, a legális és kb kötelező gyorshajtás országa vagyunk..).

Édesanyámat látom bele olyankor az autókba.

Szegénykémet meg nem ijesztgetném, fél ő eléggé anélkül is... :)

Légyszi ti se tegyétek

2023. ápr. 12. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!