Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor fizet a nyugdíjfolyósító?

Mikor fizet a nyugdíjfolyósító?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt, de még a nyugdíjfolyósítónál van bizonyos összege ami jár. Le kell adnom a jogerős hagyatéki bizonyítványt holnap. Onnantól hány nap hogy kiutalja? Mert gondolom kp-ba nem fogja kifizetni

2023. ápr. 18. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Számlára ment eddig vagy postán küldték?

Hányadikán halt meg?

2023. ápr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeptember 8.-án halt meg. A visszamenőlegi rész van a nyugdíjfolyósítónál. Számlára kapta, de oda már nem utalta el a nyufig mert lejelentettem a halálát
2023. ápr. 19. 10:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden hónapban 12-én fizetik ki számlára, kivéve ha az nem munkanap, mert akkor korábban.

Most ez hétfőre esett, és ha szept. 12-ig nem jelentetted volna le, akkor megkapta volna a teljes havi nyugdíjat, és 4 napit kellett volna visszafizetni a hagyatéki eljárás után.


Most ha jól értem, 26 napi nyugdíj járna még, és nem fizették még ki?

Most zárult le a hagyatéki eljárás? Kérdezd meg az ügyintézőt, hogy fognak a dolgok ezután akkor zajlani.

2023. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"de oda már nem utalta el a nyufig mert lejelentettem a halálát"

Én a helyükben már akkor kifizettem volna az időarányos részt, nem tudom, mért fogták vissza.

2023. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félre értetek. Szeptemberi nyugdíját megkapta. Ott van a számlán azt is most fizetik ki kb 30 nap múlva. Tavaly volt valami visszamenőleges nyugdíj januártól. Nos az van bent neki ami januártól szeptemberig jár neki. Nem kis összeg. Bemegyek a nyufighoz leadom a hagyatéki végzést, és onnantól azt mikor fizetik ki
2023. ápr. 19. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet tudni, hogy az az osztály, ahová a törzsszám tartozik, mennyire van leterhelve.

Lehet pár nap, lehet 2 hét is.

Lehet címre is kérni, nem csak számlára.

2023. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!