Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felvettem 5 millió forint...

Felvettem 5 millió forint diákhitelt, ebből 6,5 millió lesz, ha végzek egy év múlva, kérdés mit kezdjek vele? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egyelőre a pénzt betettem PMÁP-ba. Az eredeti tervem az volt, még 3 éve, hogy videki városi lakásom eladásával plusz az összegyűjtött diákhitellel együtt veszek egy lakást Bp-n és felköltözöm.


Viszont akkora drágaság van Bp-n hogy egyszerűen nem érné meg 1,5-2 éven belül felköltözni. :/ Kicsit tanácstalan vagyok. Annak sok értelme nincs, hogy diákhitel évekig álljon PMÁPban. Mármint értitek, ha végzek az egyetemmel, akkor törlesztenem kell, ami nem kis összeg lesz ekkora adósságnál.


Szóval azon gondolkodom, hogy esetleg vennék egy garázst belőle, kiadnám és akkor legalább a törlesztő részletet tudnám fizetni, bár még az is lehet hogy a PMÁP több hasznot hoz rá, mint a garázsba fektetés.


Ha lenne tartós párkapcsolatom, akkor reálisabbnak tűnhetne ez a Pestre költözés, de nyilván azt nem kalkuláltam bele 3 éve, hogy ez nem fog összejönni. :(


Amúgy itt vidéken nem fogok sokat keresni, kb. 280 körül az állásajánlatokat nézegetve.


De tényleg azért vettem fel ezt a DH-t hogy lehessen valami mozgásterem, mert Pécsen belül is egy viszonylag olcsó részen lakom, tehát hitel nélkül még a városon belül sem tudnék máshová menni.


Itt viszont amúgy sem maradnék örökre, mert hála a busztársaságnak oltári nagy szívás lett a közlekedés és ez sem volt benne a pakliban 5 éve, amikor örökölt pénzből sikerült kifizetnem legalább itt a lakást.


Pedig imádom ezt a környéket, és Pécset is, de nem a munkalehetőségek városa.



2023. máj. 3. 17:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10, a 9-es válaszoló a felvett hitelem összegére gondolt, ami tovább kamatozik nekem, szó se volt fizetésről.


Tanítással együtt most is megvan a 250 havonta, de semmire se elég... úgyhogy nen vonz annyira a tanker és társai, de ha nem lesz más akkor az marad, attól mondjuk nem félek hogy Bp-n ilyen munka nem lenne, ott mindig kell valaki! klinikumba nem vesznek fel, nem klinikai mesteren végeztem, ami elég nagy hátrány lenne. HR-be boldog-boldogtalant várnak kb. Túlképzett és túlkoros leszek 29 évesen a 22 éves, BA diplomás gyakornokok közt.


Feljárok Pestre órákat adni amúgy, ez az állásom mint jövedelemkiegészítés megmaradna később is, ha hajlandó vagyok albérletben lakni Pesten. Főállás mellett Pécsről ezt sajnos nem tudnám megoldani, mert csak az oda-vissza út 9 óra.


Hát meglátjuk mit hoz a jövő, de az biztos hogy valamilyen állást még Pécsre a végzés előtt jó lenne összeszedni, de a PhD jellege miatt ez csak félállás lehet, így meg ritka nehéz. :/

2023. máj. 7. 17:35
 12/12 anonim válasza:
48%
Arra nem gondoltál, hogy online egy weboldalon chatelve/e-mailezve kezdj ügyfeleket fogadni? Én speciel óckodom a személyes találkozástól legyen az bármi és ez a piac pedig elég szegényes ahogy nézelődöm.
2023. jún. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!