Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van igény 0-ról elkészített...

Van igény 0-ról elkészített egyedi webshopokra, amik milliókba kerülnek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy családomon belüli vállalkozásnak van egy nagyon rossz Joomla webshopja, ami funkcionális, de rettenetesen ronda. Kb 10 éve készült.


Azóta full stack fejlesztő lettem és elgondolkoztam, hogy jó lenne egy hobbi project, majd eszembe jutott a webshopunk és, hogy még gimnáziumban, amikor leszerveztem az elkészítését (én researcheltem a témát, választottam ki a freelancert, családon belül másnak nem volt rákapacitása), akkor olyan lehetetlennek tünt egy webshop elkészítése 0-ról, de most végig gondolva amúgy nem nagy cucc, csak jó sok időt kéne rászánni, hogy jó is legyen, viszont érdekes kihívások lennének benne, így menő side project lenne.


Közben eszembe jutott, hogy amúgy biztos vannak olyanok akik maguknak megírtak egy ilyen általános webshop "motort" és úgy adnak el egyedi fejlesztésű webshopokat, hogy minden ügyfélnek csak felhúznak egy egyedi frontendet vagy a létezőket alakítgatják át picit esetleg fejlesztenek rá egyedi dolgot.


Azért is fordult meg a fejemben, mert létező és lehetséges üzleti modelnek tűnik, viszont 1-1 egyedi ügyfél kiszolgálása milliós összegek lehetnek, mert csak pár plusz alapabb funkciónak a lefejlesztése is senior kontractor bérrel számítva milliós összeg lehet. Plusz persze az eleve kész project lefejesztésének egy kisebb részét az ügyfélre kell terhelni, hogy megtérüljön. Tehát így egy 5-10 milliós webshopra nem tudom mennyire van igény.


Nem célom ebbe bele vágni, csak feljött ennek az ötlete, hogy végülis egész jó hobbi project lehetne ha utána egy kevesebb plusz pénz is bejönne.


Persze értem, hogy sok cégnek ez aprópénz és sok értéket teremthet egy ilyen, így simán egy nagyobb fejlesztés az 50-100 milliókra is felmegy, de az nyílván nem 1 emberes munka. Meg konkrétan webshop terén nem tudom, hogy van-e erre igény. Meg persze gondolom rengetegen csinálják, hiszem csak 1 kompetens fejlesztő kell hozzá.



2023. máj. 17. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem a reális max 500 ezerig amire lenne is ügyfeled. mert az ehhez szükséges GDPR mizéria is több százezres kiadás sajnos. Csinálj meg pár ilyet utána lehet gondolkodni nagyobban, legalább lessz mire hivatkoznod hogy nem a levegőbe beszélsz ha egy nagy cégnek akarsz csinálni valamit.

Ne akarj mindjárt milliókat keresni úgy nem fog menni.

2023. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak egy emberre várni heteket, akár hónapokat, hogy működjön valami, amit aztán később karban is kell tartani és továbbra is fejleszteni kell.

Akinek weboldal kell, annak holnapra kell. Így kell hozzáállni minden alkalmazáshoz és ez a tárgyalási alap.


Emiatt pedig egy nagy cég kifizet egy normálisabb céget, ami gyorsan szállít, garanciát vállal stb., kisebb helyek meg nem fognak neked milliókat fizetni.

2023. máj. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Kezdő vállalkozó nem engedheti meg magának az egyedi rendszert és teljesen felesleges is a számára. A multi meg lefejleszteti már bejáratot, évek óta a piacon lévő cégekkel. Nem noname Jóska fogja nyerni a milliós fejlesztést elhiheted.
2023. máj. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3# Igazad lenne, ha az lett volna a kérdésem, hogy hogyan lehetek holnaptól vállalkozó és kezdjem el a saját egyénivállalkozásom majd építsem fel a szoftver birodalmam.


Lehet ez a kérdésemből nem derült ki, mert a kérdés szempontjából amúgy irreleváns, de én szándékosan keresek egy hobbi projectet, mert szoftverfejlesztőként az ember riktán tud 0-ról összerakni akármit.


Meg persze szeretnék egy referencia applikációt magamnak is.

Pl: ha egy projecten munkahelyen összedobok egy nagyon menő autentikációt , amit alap esetben nehéz megvalósítani normálisan, akkor jó lenne egy otthon project, ahol hasonlót megcsinálok szóval ha 2 év mulva kell akkor ne keljen ismét fórumokat bújkálnom és dokumentációkat.


(Nem, ez pedig nem "intellectual property theft". Hiszen nem lemásolom a megoldásom, hanem azonon koncepciókat használva saját projecten is létrehozok egy teljesen más megoldást.)


Erre meg nem éri meg 100 pici project. Közben családi vállalkozáson belül tényleg szükség is lenne egy webshopra, így a kettőt összerakva nekem megéri belefektetnem az időt, hogy 0-ról összerakjak valamit, akár 1 év alatt is magamnak.


A minőségi szoftver összerakásától meg nem félek. Banki szférában dolgozom. Itt azért tudni kell 1-2 dolgot a biztonságról. Meg mindig tudok kollégáktól kérdezni 1-1 téren, amin nem vagyok 100%ban profi.


2# Nagyobb cégtől ha rendel egyedi fejelsztésű szoftvert az is bőven hónapok, sőt évek is (persze lehet hamarabb elkezd üzemelni félkészen) ha abszolút 0ról kezdik és nincs már egy félkész megoldásuk, amit ügyfélről, ügyfélre tudnak vinni.


A pár hét, pár hónap egy kifejezetten gyors szállítási idő.



-----------------


Mindenkinek:


A kérdés nem az volt, hogy ha én csinálok ilyen weboldalakat 0 referenciával holnaptól, akkor lesznek-e ügyfeleim. Sehol nem írtam le ezt. Még csak nem is sejtettem a kérdésben, hogy a közel jövőben ezzel akarnék foglalkozni. Csak végig írtam a gondolatmenetet, ami alapján feljött bennem ez a kérdés.


A kérdésem csak az volt, hogy van-e igény ilyen munkákra. Arró nem esett szó, hogy ki teljesítené ezeket a munkákat, milyen tapasztalattal, milyen referenciákkal stb... A kérdésem csak az volt, hogy van-e rá igény.

2023. máj. 18. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

"Nagyobb cégtől ha rendel egyedi fejelsztésű szoftvert az is bőven hónapok, sőt évek is"

Csak az a helyzet, hogy nem, mivel nem egy ember dolgozik rajta, hanem mondjuk 30.

De jó, akkor mondom úgy, hogy az az idő, ami alatt ők elkészítik a weblapot, azt szorozd be 30-cal és megkapod, amennyi idő neked kell. Ha nekik hónapok - legyen mondjuk 2 hónap -, akkor szerinted fog rád várni valaki 60 hónapot a weboldalukra?


"A kérdés nem az volt, hogy ha én csinálok ilyen weboldalakat 0 referenciával holnaptól, akkor lesznek-e ügyfeleim. Sehol nem írtam le ezt. Még csak nem is sejtettem a kérdésben"

De, ezt sejtetted azzal, hogy elkezdtél a pénzről és igényről beszélni, ha saját projektben gondolkoztál végig, akkor egyik sem szempont.

Csinálhatsz valami nagyon olcsó projektet is, amire semmi igény, mivel ennek az a lényege, hogy te gyakorolj.


"A kérdésem csak az volt, hogy van-e rá igény."

Ami igen, sejteti, hogy te itt piacra akarsz menni az ötleteddel.

2023. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ilyen “pici” projecten max 3 ember dolgozik, abból is kb 2 kódol. 5-10 millió nagyon “kicsi” project.


Az konkrétan 2 senior fejlesztő fizetése 1 hónapra járulékokkal, extra juttatásokkal plusz még a cégnek a plusz profit.


30 fős projecten ha bele gondolsz egy junior keres kb br 700-750k-t. (Jelenleg itt tart a piac. Tényleg nem sok.) Ez járulékkal és juttatásokkal 900 felett van.


Ez csak egy junior, aki lassú és alap feladatokat végez. Senior meg br 2 milliót is kap, de van hogy többet. Fejből meg nem mondom pontosan mennyive kerül a cégnek, de persze vannak mediorok. Vannak architect, devops stb… Átlagosan költ a cèg 1,5 millát / hónap 1 főre a 30 főből.


Meg persze rengeteg meeting, bürokrácia stb… ne hogy azt hidd 30x gyosabban megy előre 30 ember. Ma is munkában kb 3 órát kódoltam összesen, mert ugye voltak értelmetlen meetingek, hosszú ebéd és sok kávé szünet.


Home officeban van olyan, hogy nem is dolgozok egésznap.


Ezért fizet egy az ügyfél, csak az emberekért kb 45 milliót.


Rengeteg egyébb költség is felmerül, ami nem fejlesztő specifikus meg persze kell a profit is. Amiről te beszélsz azok sokkal nagyobb projectek.


Ez a 5-10 milliós dolog egy 1-2 fős sablon project kategória egyedi fejlesztésekkel.


Persze elhiszem, hogy vannak wordpress király cégek, ahol 5 ember 2 nap kattintgatással bármit összedob havi br 500-600kért.


Viszont ott a “nekem x funkció kell”re feltételezem sokszor az a válasz, hogy “Nem találtam rá plugint”.

2023. máj. 18. 23:57
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

"Ilyen “pici” projecten max 3 ember dolgozik, abból is kb 2 kódol. 5-10 millió nagyon “kicsi” project."

Az a helyzet, hogy nem. Ilyen pici projekten is dolgozhatnak 20-an, ha pl. fontos gyorsan kész lenni.


"Az konkrétan 2 senior fejlesztő fizetése 1 hónapra járulékokkal"

Annál több, de teljesen mindegy, mivel mondtam, hogy itt 2 alatt is lefejlesztik ezt, ha ez egy prioritás.


"Vannak architect, devops stb… Átlagosan költ a cèg 1,5 millát / hónap 1 főre a 30 főből."

De ez nem egy egyhónapos projekt.


"ne hogy azt hidd 30x gyosabban megy előre 30 ember. Ma is munkában kb 3 órát kódoltam összesen"

Egyrészt, ez nevetséges felvetés, mert de 30-szor gyorsabbak, ha te egyedül is napi 3 órát kódolsz és az a 30 ember is, akkor az pont 30-szor több, 90 óra lesz.

Ennek akkor lenne értelme, ha kesebb szünetet tartanál egyedül, ami a kommented alapján egyáltalán nem igaz.


"Home officeban van olyan, hogy nem is dolgozok egésznap."

Jó, azért mert te meglopod a céget, mások nem feltétlen és tényleg dolgoznak.


"Amiről te beszélsz azok sokkal nagyobb projectek."

Nem, én erről is beszélek. Egy cég, akinek ez a profilja, az egy ilyen projektet is elvállal csak nem hónapokig fejleszt.


"Viszont ott a “nekem x funkció kell”re feltételezem sokszor az a válasz, hogy “Nem találtam rá plugint”."

Az a helyzet, hogy nem. Nulláról felhúzni egy weblapot pont, hogy alapfunkciókat szokott jelenteni általában és nem azt, hogy legyen ez az új ChatGPT, csak jobb, mivel ha már olyat kérsz, ami új, akkor nem úszod meg azzal, hogy honlap csak 10 millió legyen.

2023. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7# Rengeteg ponton bele tudnék kötni abba amit írtál, de itt egy fiktív szituációról nincs kedvem veszekedni.


Meg szerintem ki is követem a kérdést, mert végül is senki sem válaszolt a kérdésemre, hanem a klasszikus gyakori hozzáállással az volt a válasz, hogy "Hát neked biztos nem fog menni", annak ellenére, hogy nem ez volt a kérdés.

2023. máj. 20. 20:36
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

"Rengeteg ponton bele tudnék kötni abba amit írtál"

Ha úgy tudsz belekötni, mint eddig, hogy hazudsz a kérdésedről, akkor tényleg felesleges.


"Meg szerintem ki is követem a kérdést, mert végül is senki sem válaszolt a kérdésemre"

És ennek kellene jeleznie, hogy bizony ez azért van, mert a kérdést bizony úgy fogalmaztad meg, ahogy én is mondtam, ezért kaptál ilyen választ.

Valójában mindenki a kérdésre válaszolt, mivel ez volt a kérdés.


ITt max arról lehet szó, hogy gondod van a magyarral és nem erre akartál rá kérdezni.

2023. máj. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!