Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házassági szerződés lehet,...

Házassági szerződés lehet, így érvénytelen?

Figyelt kérdés

Külföldön mentem férjhez.

Első házasság.

Házassági szerződést írtam alá, de nem tudtam írni sem olvasni az adott nyelven és nem volt mellettem tolmács.

Nem tudom, hogy mit írtam alá.

Most válni akarok és már tudok 60% olvasni az adott nyelven de még sok mindent olvasva most értek.


Meg kérek mindenkit, hogy ne jöjjenek hátulról, hogy hülye voltam, hogy aláírtam. Fiatal voltam tudatlan és azt hittem a házasságot fogadom el.


2023. máj. 30. 21:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

“Hogyan beszeltel a ferjeddel? Ha sem angolul, sem arabul nem tudtal, de elmentel vele az o orszagaba?”


Nemzetköziül:

Pasi meglobogtatta a zsét, csaj meg széttette a lábát

2023. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Az van bele írva, hogy házasság alatt ki mit szerezz az a saját maga tulajdona lesz, házasság után is. Nincs közös kassza magyarul.
2023. máj. 31. 04:35
 13/25 A kérdező kommentje:
Angol beszéltem a férjemmel akkor, és telefonon fordítottunk egymásnak. Most már beszélem a nyelvét, de olvasni olvasok csak az baj, hogy nem értem csak 60%-ban.
2023. máj. 31. 04:37
 14/25 A kérdező kommentje:
Amit külföldön kaptam házassági kis könyv több mint 20 nyelven levan fordítva. De a házassági szerződés a férjem anya nyelvén volt.
2023. máj. 31. 04:40
 15/25 A kérdező kommentje:
De azért ha egy külföldi állampolgárral szerződést írok csak kell tolmács..... szerintem
2023. máj. 31. 04:41
 16/25 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor most keress olyat, aki lefordítja neked a házassági szerződést és el is magyarázza a benne foglaltakat. Ilyen egyszerű...
2023. máj. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Csak remélni tudom, hogy ezek troll kérdések és tényleg nincsenek ilyen életképtelen tutyimutyi emberek :D
2023. máj. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%

Komolyan hogy lehet valaki ennyire ostoba, hogy aláír egy olyan szerződést, amiből egy kukkot sem ért?

Na és hanyadik felesége vagy a sok közül az arab musztafának? Mi a pék vérveretes pélójáért kell egyeseknek ezekre akaszkodni? Ja, persze, mert a magyar férfi mind csóró...

2023. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%

"Egy olyan szerződés esetében, amely közös nyelvet nem beszélő felek között jön létre, mindenekelőtt a Ptk. idevonatkozó rendelkezéséből érdemes kiindulni, amely kimondja, hogy amennyiben adott egy személy, aki nem érti azt a nyelvet, amelyen az írásbeli nyilatkozatát tartalmazó okirat készült, abban az esetben magából az okiratból ki kell tűnnie annak, hogy az okirat tartalmát vagy egy tanú, vagy az okiratot hitelesítő személy a nyilatkozó személynek megmagyarázta. Ennek hiányában az írásbeli jognyilatkozat érvénytelen"


Ez csak az itthon kötött szerződésekre érvényes.


Kétlem, hogy egy arab országban, nőként lenne bármi esélyed az érvénytelenítésre.


"Az van bele írva, hogy házasság alatt ki mit szerezz az a saját maga tulajdona lesz, házasság után is. Nincs közös kassza magyarul"


Ez miért probléma?

2023. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Hintalow ***** válasza:
83%
Hát ennèl a kèrdèsnèl durván a piros mezőbe lendült a kamudetektorom mutatója 😅
2023. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!