Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ez, hogy túlképzettség...

Mi ez, hogy túlképzettség miatt nem vesznek fel valakit?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom és hallom, hogy nem jó túlképezni magát valakinek, mert nem fogják felvenni sok helyre emiatt. Értem ez alatt, hogy pl van több diplomája is vagy esetleg PhD. Ezt sose értettem. Mi az, hogy nem veszik fel túlképzettség miatt? Az miért baj egy cégnek, ha értelmes munkavállalója van? Mitől fél? Nincs törvényi kötelezettség, hogy ennek az alkalmazottnak háromszor annyit kellene adni, mert ő magasan képzett, akkor mi a baj? Valaki erre azt mondja, hogy mert a túlképzett megmondja, hogy ő ennyi pénzért nem dolgozik stb, de hát tudja mire jelentkezett. Másik érv szokott még lenni, hogy a főnök fél, hogy előbb utóbb átveszi a helyét a túlképzett alkalmazott, ennek se látom az értelmét, eleve sok cégnél betett benyalt ember a vezető, máshol meg maga a tulajdonos a vezető, akkor kit túrnak ki?

2023. jún. 1. 20:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Es szerinted a munkaltato honnan tudja, hogy biztos vagy nem biztos? Megkerdezi, mert ugyis elmondana a jelolt, hogy ha teheti mar egy het mulva lelep?"


És szerinted honnan tudja hogy a nem túlképzett nem lép le biztosan? Ez egy idétlen hozzáállás.



"Semmi ertelme felvenni ilyet, ha a nem tulkepzett ember ugyanugy kepes elvegezni a munkat. Gyakorlatilag semmi elonye nincs tulkepzettet felvenni helyette."


Ja végül is miért is kellene olyan ember, aki ad hoc meg tudna oldani bármilyen feladatot, és esetleg a cèg profitálhatna is a tudásából, bőven jó az aktatologató droid is....

2023. jún. 2. 14:25
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

"És szerinted honnan tudja hogy a nem túlképzett nem lép le biztosan?"


Mit nem ertesz azon, hogy kisebb valoszinuseggel/kesobb teszi ezt meg jellemzoen? Nem tanultal statisztikat?


"Ja végül is miért is kellene olyan ember, aki ad hoc meg tudna oldani bármilyen feladatot"


Igy van, miert kellene ilyen ember, ha nem kell semmi ad hoc feladatot megoldani, hanem egyszeru betanitott droidra van szukseg?

2023. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Márpedig egy retek hivatalban is van olyan adhoc feladat, amire sokszor nagyon is jól jönne egy olyan munkaerő, aki nem csak szövegszerkesztéshez ért, hanem gondolkodni is tud.
2023. jún. 2. 15:33
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Akkor gondolom ezeket a feladatokat nem oldja meg senki a retek hivatalokban. Mik ezek a feladatok?
2023. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezt könnyedén ki lehet küszöbölni. Egész egyszerűen nem írod bele az önéletrajzodba azokat amikről azt fogják gondolni hogy túlképzett vagy, tehát a diplomát,nyelvizsgát meg az ehhez kapcsolódó szakmai tapasztalatot. Az a jó,ha ilyen pozikra csinálsz egy erre specializálódott önéletrajzot. Én pl. így dolgoztam hétvégenként segédmunkáskánt, közben hétköznap diplomás melót végeztem, amiről persze semmit se tudtak. Ez ellen csak így lehet tenni, ha a munkáltatók előremegítélnek embereket ezért, akkor neked is ugyanannyi jogod van kamuzni az önéletrazjban. A legrosszabb esetben kifogsz néhány céget aki background checkel és lebuksz, max nem vesznek fel oda....ki nem szarja le?
2023. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!