Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkavállalói felmondás...

Munkavállalói felmondás kitöltésében segítene valaki?

Figyelt kérdés

[link]


"bejelentem, hogy a munkáltató és köztem 2022 év 11 hó 14 napján kötött munkaszerződés alapján fennálló, határozatlan időtartamú munkajogviszonyomat, a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 65. § (1) bekezdése alapján, ...... év ................. hó ..... napján kezdődő, .............. napos felmondási idővel, ........ év ........ hó ......... napjára,

munkavállalói felmondással megszüntetem.


"


Ezt a részt nem értem ide azt a dátumot kell írnom amelyik nap beadom a felmondást utána azt hogy 30 nap és a végén mi az hogy ", ........ év ........ hó ......... napjára,

munkavállalói felmondással megszüntetem."

Ide azt a dátumot kell írni amelyik napon letelik a felmondási idő?


2023. jún. 15. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elsőbe azt írod amikor felmondasz, utána azt hogy hány nap a felmondási idő, mondjuk 30 nap, a végére meg azt hogy ez a 30 nap amikor letelik.


Azért van úgy írva hogy....."nappal", tehát azzal a nappal fejeződik majd be a jogviszonyod.

2023. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha akkor végülis jól gondoltam csak bizonytalan voltam.

Köszönöm.

2023. jún. 15. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Folyt... Természetesen a szabadságaidat beszéld meg hogy a felmondási idő alatt kivehető e, vagy időarányosan ki kell fizetnie a munkáltatónak.
2023. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

..vagy izé "napjára" van írva az ugyanaz.

Igen, jól gondoltad.

Nem tudom ez közös megegyezéses felmondás?

Vagy ha próbaidős vagy , ott nincs felmondási idő, bármelyik fél bármikor felmondhat a másiknak és másnap nem megy dolgozni.

2023. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem közös megegyezéses ők még nem tudnak erről semmit a próba időm már sajnos lejárt
2023. jún. 15. 08:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el ezeket a baromságokat kérdező!


A jogszabály:


A felmondás annak közlésével vált ki joghatást. Innentől kezdve tök mindegy, hogy milyen dátumot írsz rá, és milyen dátumokat írogatsz bele, nem releváns. Magyarul felesleges, nekem, mint munkáltatónak pedig kimondottan "vicces" egy ilyen felmondást átvennem. Csak mosolyogni szoktam rajta, hogy valaki mennyit vacakol egy olyan dologgal, aminek semmi értelme és engem semmire nem kötelez.


A felmondás egy rém egyszerű egyoldalú jognyilatkozat:


Cég neve, címe

Alulírott Buga Jakab az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum, aláírásod


Ha mást nem akarsz kérni a munkáltatótól, akkor ennyi bőven elég.


A felmondást két egyező példányban írjuk meg, az egyiket átadod a munkáltatónak, a másik példányon pedig DÁTUMMAL! átveteted vele. Ez marad nálad.


Az átvétel dátumát követő napon elindul a felmondási időd és a meghatározott időtartam elteltével letelik. Mindegy, hogy mi történik alatta, letelik.


Ebből is láthatod, hogy az átadás dátuma a mérvadó! Ezért mondjuk azt, hogy az vált ki joghatást. Nem te határozod meg és nem is a munkáltató, hogy mikor lesz vége a munkaviszonyodnak, hanem az átadás dátuma.


Nyilván ez arra az esetre igaz, ha nem próbaidő alatt közlöd a felmondásod. Mert ha próbaidő alatt közlöd, akkor az azonnali és a következő pillanatban már meg is szűnik a munkavégzési kötelezettséged, és még aznap a munkaviszonyod is. De itt is az átadás dátuma a mérvadó. Még próbaidő alatt adtad át vagy már kifutottál belőle?


Oké?

2023. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Alulírott Buga Jakab az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom."


Elfelejtettem: Buga Jakab után a személyes adataidat is add meg, hogy be tudjanak azonosítani a sok Jakab között. :)

2023. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!