Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogellenes felmondás munkaváll...

Jogellenes felmondás munkavállalóként az egészségügyben?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozom, november óta ismét felmondási tilalom van az egészségügyi dolgozók számára. A munkahelyemen viszont tartahatatlan a helyzet, azonban közös megegyezéssel nem hajlandóak elengedni.


Beszéltem jogásszal, jogellenes felmondás esetén a munkáltató munkaügyi pert indíthat. Ha valóban jogellenesnek ítélik meg a felmondást, akkor 1 havi távolléti díjat kell megfizetni, ami számomra beleférne.

Azonban a munkáltató további kárigényt nyújthat be (viszont ebben az esetben bizonyítania is kell, hogy anyagi kár érte), amelynek összege maximum 12 havi távolléti díj lehet, ami viszont már nem fér bele.


Mielőtt valaki mocskolódni kezd, ugyanúgy állami egészségügyben szándékozom dolgozni, csak máshol, mert a jelen munkahelyemen olyan állapotok uralkodnak, amelyeket képtelen vagyok tovább tolerálni, azonban az azonnali hatályú felmondásba nem férnek bele a problémáim.


Volt valaki hasonló helyzetben? Esetleg van itt olyan jogász, akinek volt dolga ilyen üggyel?

Nem tudom, hogy bele merjek-e állni a dologba...


2022. jan. 10. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen konkrét ügyben nincs tapasztalatom, de olyat már láttam, hogy határozott idejű szerződéses eü dolgozó, tarthatatlan feszültségek a munkahelyen, ő kérvényezte, hogy áthelyezzék egy másik osztályra, engedélyezték neki. Persze ez végzettségtől meg helyzettől füg, de talán ki lehetne így bekkelni a tilalom végéig.
2022. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Menj el tartós táppénzre!
2022. jan. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is eüben dolgozom, megkérdezhetem, hogy nagyvonalakban mit értesz tarthatatlannak? hasonló helyzetben vagyok sajnos, de én már eldönöttem, hogy nyárig valahogy kibirom.

akár privátban is várom a válaszod, köszönöm tisztelettel E

2022. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!