Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy autót, de csalás...

Vettem egy autót, de csalás áldozata lettem! Hogyan tovább? SOS!!!!!

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, nem nagy értékűt... csalás áldozata lettem, a motorszám nem eredeti a kocsiban, köztes céges adásvételivel vettem...


Forgalmi és törzskönyv nálam.

2-2 példányos adásvételivel (mellékes mert az egész kamu)


Az autó nem bukott meg se eredetiségen se sehol (de biztosan tudom h megbukna).


Az embert nem érem el (aki egyebkent nem is a tulaj).


Remélem érthető, nem nagyon akarom túl ragozni..szokásos atba**ás.



A lényeg: ha nem szeretnék pereskedni, milyen lehetőségeim vannak? Nem akarok ebből ügyet..szívem szerint elbontanám az egészet, csak ki tudja hogy az eredeti tulajdonos akivel nem is találkoztam, - de az ő és egy cég nevére volt kitöltve az adásvételi, majd a cégtől mi tovább vettük - tehát hogy nem tudom az eredeti tulajdonos egyáltalán tud e erről. a biztosítás érvényes rá. ti mit csinálnátok? Nem érdekel a pénz, csak bajom nem akarom h legyen ebből, pereskedni nem akarok, tartsa meg a pénzt.



#átverés #csalás #autó csalás #nem átíratható autó
2023. júl. 6. 15:24
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok ügyvéd.

Nem mindegy egyáltalán, hogy mi van a foglalós szerződésben, tehát mire adtad a foglalót.

Ha van egy 5 milliós autó, amire kifizetsz 500 ezer foglalót, akkor legközelebb ne sajnálj légyszi 50-100 ezer Ft ügyvédi költséget, hogy ne bukjál el 500 ezret, plusz egy pert, vagy ne kelljen 1 milliós javítási költséggel javíttatnod egy frissen vett autót.

Tudom, késő bánat, eb gondolat és utólag mindenki okos, én is.

De mivel pénzről van szó, nem kevésről, jobb, ha elővigyázatos az ember.

2023. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

31: Honnét veszel ilyen feltételezéseket?

Mi ez az áldozathibáztatás?

Ez egy 1 millió alatti autó volt, és a perre kb. 200-300 000 Ft-ot költöttünk, ha ez számít bármit is az ügy sikerében.

Volt közte az Ügyvédi Kamarával is dolgunk, aki elítélte az egyik ügyvédünket, stb.

2023. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 qkker1 ***** válasza:

"Mivel az eladó egy cég, neki kell bizonyítania, hogy a hiba eladáskor nem állt fenn. Hogy bizonyít valamit, ami nem igaz?"


A mindkét fél és a tanúk által aláírt adás-vételi szerződéssel!

2023. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 krwkco ***** válasza:
47%

A tanuk azt tanusítják, hoyg az áláírók valóban azok a személyek, akinek mondják magukat. Semmi többet. Semmit nem vizsgálnak a szerződés tartalmából.

A szerződésben levő motorszám pedig önmagában csak azt jelenti, hogy az eladó vállalja hogy ilyen motorszámú autót fog eladni és a vevő ilyet akar venni. Azt nem állítja a szerződés, hogy a motorszámot bárki leellenőrizte. Kiolvashatták a forgalmiból is. Mint ahogy általában a szerződésben szereplő összes adatot az iratokból olvassák ki. Pl. ha a szerződésben szerepel, hogy a motor 1389 köbcentis, akkor az bizonyíték, hogy a vevő egy mérőhengerrel és folyadékkal kimérte a hengerek térfogatát?

2023. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!