Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » „Mit gondol, miért nem takarék...

„Mit gondol, miért nem takarékoskodnak a mai fiatalok? Egy felmérés szerint csak a felüknek van megtakarítása.” – kérdezi ma délután a Kossuth Rádió betelefonálós műsora a hallgatóktól. Na vajon miért?

Figyelt kérdés

„Mit gondol, miért nem takarékoskodnak a mai fiatalok? Egy felmérés szerint csak a felüknek van megtakarítása.” ( [link] )

Micsoda fogas kérdés... Tán csak nem azért, mert olyan alacsony a jövedelmük, hogy abból még szerény életvitel mellett is művészet lenne megtakarítani, különösen az utóbbi 1,5-2 év orbáni inflációja mellett? A kérdés kiagyalója (Horváth Katalin műsorszerkesztő) vajon miféle közegben, -miliőben (buborékban) élhet?



2023. júl. 25. 06:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Millió +1 indok van a miért nem-re.
2023. júl. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Fiatalon én se nagyon takarékoskodtan az első pár évben, örültem, hogy végre meg tudok venni mindent, amit akarok.
2023. júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon egyszerű, azért mert a pénzügyi intelligenciájuk a béka hátsó fele alatt van.
2023. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Bármilyen kis pénzből is lehet takarékoskodni. Ennek a jelenségnek semmi köze az Orbán-diktatúrához, sokkal inkább a mai "mindent-azonnal-hogy-mutogathassam-tiktokon" életvitelhez.
2023. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Én jelenleg takarékoskodom, annyira hogy a következő évben nem fogok dolgozni, így most gyűjtök, hogy akkor meg tudjak élni. Ha most kérdeznének, nagyon takarékos vagyok. Ha pár hónap múlva, akkor meg nagyon felelőtlen, aki tervezetten feléli a teljes vagyonát és nem is keres munkát.

22 éves vagyok.

2023. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Én havi 150 ezret teszek félre, de megértem, aki nem takarékoskodik. Most komolyan, 4-5 évtized kellene gyűjteni ahhoz, hogy az ember segítség nélkül házat tudjon venni magának. Akkor már nem jobb kiélvezni az életet?
2023. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem kötelező házat venni.
2023. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
51%

Minek takarékoskodjak?


Ha az ember nem keres legalább nettó 600-at havonta, az albérlet, Rezsi, kaja, tisztálkodás, némi szórakozás, ruhaszkodas, művelődés, infláció el is viszi a fizujat.


Miközben egészségügyi ellátásra, oktatásra, nyugdíjra minimum 200-300-at félre kellene tenni havonta.


Miközben az átlag kereset nettó 250-300 ezer Ft.

2023. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

[link]

Szerintem amikor ez készült még nem a Fidesz volt. Mégis pont ugyanez a hiszti.

2023. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

7

Ki mondta, hogy kötelező???

2023. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!