Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Immediate connect csalás,...

Immediate connect csalás, fenyegetőzés, zsarolás? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Bevallom hülye voltam, pedig általában megfontolt vagyok, de most nem sikerült.. első hallásra jónak tűnt, kripto szakértő írását is olvastam, hogy ez valami új és érdekes lehet... befektettem a 250 eurót, majd ahogy befektettem rögtön a mélyvíz jött. Rám szálltak, naponta írtak, hívtak, minél erőszakosabban akarták, hogy fektessek be többet és többet. Adatokat kértek, személyi feltöltése, szelfi, bankszámla adatok mint a munkáltatóknál.

Aztán elkezdtek hivogatni mindenféle országból, (egyiket se vettem fel) majd a brókernek bemutatkozó személy egyre többet és többet akart, én viszont nem mentem bele semmilyen további befektetésbe, hiszen meg akartam ismerni a platformot, ahogyan azt jószokás lenne, vagyis ahogy előírták, hogy ez új és lehetőség van demóra és így tovább. (közben erősen gyanús lett, hogy itt valami nem stimmel, mert mikor mondtam neki, hogy lehet visszalépnék, mert sok ez nekem így, akkor dühös lett, elkezdte írni természetesen magyarul, fordítóval, hogy a kib*szott idejét ezért pocsékolja rám és így tovább.

Az egész egy kamu! Nem volt semmi, a saját 250 eurómat se engedték visszavonni, azt kamuzták e-mailban, hogy befagyasztották és a blokkláncot klónozva kezdtek fenyegetni, hogy kötbért, kamatokat kell majd fizetnem ha ki akarom váltani a pénzemet, 1 hónap múlva már a dupláját és ez havonta emelkedik... A blokkláncot értesítettem a hitelesítő alapján, hogy az megegyezik ezeknek a csalóknak a hitelesítőjével az gmail alapján, hiszen a blockchain eredeti címe adottak a weben és ennek semmi köze nem volt hozzá, a hitelesítő pedig egyezett a csalókával... Nem voltak elég ügyes csalók mert bár nem vagyok hivatalos nyomozó, de gyorsan lebuktak, hogy ők azok!

Aljas, szemét banda. Ne dőljön be nekik senki, tapasztalatból mondom, hogy annak amit írnak a fele sem igaz. Naponta van egy számláló ahol azt jelzi, hogy keresel a számládra vagyis a bróker a robotot kezeli és a tőzsde indexeket figyeli, de pénz nincs mögötte! Teljes átverés, a pénzedet akarják... Rendőrségre vittem az ügyet, mert ez a zsarolás, fenyegetés már komoly. És brókereknek adják ki magukat, de közük sincs ahhoz a személyhez, akinek magukat mondják.


2023. aug. 15. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Mi a kérdés?
2023. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
El tudják kapni őket vajon ezek alapján? Nem tudom a rendőrség mennyire veszi komolyan az ügyet valójában. De ez így nagy pénzmosás.
2023. aug. 15. 22:21
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Rengeteg ilyen bűnszervezet létezik, ha nem is magyarok csak fordítóztak és valami hányadék országban van a bázisuk (pl: Afghanisztán) illetve feltehetően VPN kapcsolatokat használnak így vélhetően egy gyors mérlegelés után nem fogja a rendőrség folytatni a nyomozást. Egyszerűen tájékozódni kell, mert az ilyen kamu szervezetek / brókerek sosem a javadat akarják, csak az igazi agyhalottak dőlnek be ilyennek kb mint a zsarolóvírusoknak.
2023. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért agyhalott nem vagyok, érdekesnek tűnt elsőre és elgondolkodtatott. Teljesen legálisnak volt minősítve és elsőre aki keresett is valós személy volt a telefonon, nem egy zsarolóvírus. Ezek valós személyek.
2023. aug. 15. 22:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

“első hallásra jónak tűnt”


Nem, ez első hallásra sem tűnt jónak.

2023. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, de legalább akiben még felmerül a kérdés, hogy kipróbálja, az biztos nem fogja ezek után, hogy megerősítem, hogy ez valóban egy teljes csalás és átverés. Nem tudom kik ezek, de írásuk nagyon amatőr és nem tudnak felszólító levelet, korrekt hiteles cég általi írást produkálni.
2023. aug. 15. 22:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező nekem is adjál 100 000Ft-ot, 10 év múlva 111 000-et adok majd vissza.
2023. aug. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jóvan. És?
2023. aug. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, de legalább akiben még felmerül a kérdés, hogy kipróbálja, az biztos nem fogja ezek után, hogy megerősítem, hogy ez valóban egy teljes csalás és átverés."

Hagyjuk már... Egyrészt a kutya se fogja olvasni ezt a kérdést, másrészt Te is bedőltél ennek a marhaságnak, akárhány árulkodó jel volt. +1-2 nem számít.

2023. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A legelején bedőltem, de utána azonnal furcsa lett az egész és azért se fektettem be többet. Persze szerencse, hogy így "csak" 250 eurót tudtak lenyúlni tőlem nem pedig 5-10 ezreket, mint másoktól.
2023. aug. 16. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!