Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lesz változás pozitív irányban...

T1997 kérdése:

Lesz változás pozitív irányban valaha a magyar ingatlan piacon?

Figyelt kérdés
Párommal 19 hónapja dolgozunk Németországban. 20 millio forintot sikerült össze gyűjtenünk. Pécsen szeretnénk vásárolni lakást, de annyira borzasztóak az árak, hogy elképzelésem nincs per pillanat, hány évet kellene még kinn dolgoznunk. Egy jó állapotban lévő ház 40 milliótól kezdődik, de ez borzasztó egy házért az én szememben.

2023. szept. 5. 20:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Bő 10 éve mondtam egy, a szülővárosomban álló, egyébként a "családi ezüst" részét képező ingatlan kapcsán, hogy ha ez a lakás valaha sokat fog érni (akkoriban ért vagy 8-9 milliót), az azért lesz, mert a városban is jó lehetőségek, magasabb fizetés lesz, tehát én is itt akarok majd élni, ergo semmire sem megyek vele ha akár a többszörösét éri majd.

Így is lett, a lakás ma 40 milliót ér, én benne lakok, eszem ágaban sincs eladni (nem is adhatnám), van miből megélni itt is.

Szerintem fordítva is így működik, akkor lesznek Pécsen, vagy bárhol az országban, alacsony ingatlanárak, ha drasztikusan elromlik a gazdasági helyzet. Akkor pedig ti sem szeretnétek ott lakni, mert nem lesz miből megélni.

És még ebben az esetben sem indulna meg azonnal a csökkenés, épp az említett befektetői hatások miatt.

Miért nem vesztek föl hitelt, akár valakivel a nevetekben? Németországi fizuból röhögve fizethetnétek a részleteket, a forint is csak romlik addig is.

2023. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!