Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is érzi, hogy azért nem...

Más is érzi, hogy azért nem tud haladni az életben mert nincs elég pénze?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 21:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
80%
Igen. Hitelt pedig nem akarok felvenni, mert az onnantől örök tagság.
2023. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ma már netto 1 milla közeli havi bevétel kell ahhoz, hogy g fiatalnak ingatlanvásárlást lehessen beterveznie belátható időn belül és még közben egy normál életsznvonalat is tartani tudjon. Az alatt csak mondjuk autót tud venni meg fizetni az albérletét és felélni a megmaradó pénzt, de előrelépni nem fog tudni.
2023. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Igen. Konkrétan hónapok óta munkát keresek mivel egyetemre nem vettek fel idén (suliban 0 felkészítés volt, nem volt pénzem tanfolyamra/magántanárra, időm se volt nagyon, dolgoznom kellett suli mellett), mivel már diák sem vagyok, így a diákmunkámat is ott kellett hagynom, teljes állást pedig egy sima érettségivel nem találok konkrétan semmit, ahova fel is vennének, vagy azért utasítanak el, mert csak érettségim van, vagy pedig azért mert "túlképzett vagyok", vagy felvesznek egy tapasztaltabb jelentkezőt.


Az újraérettségizés, nyelvvizsga szintén hatalmas összeg, még ha egyedül készülök fel rá, akkor is. Úgyhogy jelenleg nagyon f0sok tőle, hogy nem viszem semmire, de remélem hamarosan ez változni fog végre.


(Bocsi mindenkinek, hogy itt nyávogok csak ki kellett adnom magamból)

2023. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Dolgozom már, de keveset keresek és sok a kiadásom. Most elkezdtem munka mellett levelezőn az egyetemet, de az is rengeteg apró költséggel jár, és sok kicsi sokra megy.
2023. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
oh utolsó megértelek nagyon. Én újra érettségiztem és csináltam egy emelt érettségit plusz egy középfokú nyelvvizsgát teljes munkaidős állás mellett. Még az egyetemet is elkezdtem a nehéz, kapkodós fizikai munkám mellett de hiába mert levelező képzés hiányában csak nappali képzésre tudtam jelentkezni...hát természetesen mivel alig tudtam bejárni órákra ezért ki kellett iratkoznom, pedig én úgy érzem, hogy mindent megtettem amit lehetett. Rengeteg energiát öltem bele, hogy jól teljesítsek de nem ment...fizikailag nem bírtam. Most is jelentkeztem egyetemre , fel is vettek de hiába...nem tudok beiratkozni, mert még mindig nem sikerült felmondanom és új munkát találnom, ami mellett megoldható egy nappali képzés. Amúgy igen...a magánórák, plusz a nyelvvizsga és emelt érettségi díj nem kevés összeg, amiből én semmit nem igényelhettem vissza, mert pont beleestem abba a korcsoportba aki már nem igényelheti vissza a vizsgák díjait...(ez is szemétség ha belegondolok, hiszen pont hogy díjazni kellene, ha valaki felnőtt fejjel munka mellett még tanul). Most itt vagyok én is a bérminimumos fizetésemmel, nyelvvizsgámmal meg 3 szakmámmal és hiába szeretnék továbblépni akadályozva vagyok az anyagiak miatt. Az egyetemről már lemondtam, hiszen vagy dolgozok vagy egyetemre járok. Jelenleg ott tartok hogy csak egy másik nyelvet szeretnék elkezdeni megtanulni, hogy az önéletrajzom jobban mutasson 2 nyelvvizsgával, illetve szeretnék egy excel tanfolyamot is elvégezni mert az is szinte már mindenhol elvárás de egyszerűen nincs rá pénzem...nincs 200 ezer ft-om és már kicsit kezdek is belefáradni, hogy mindenbe csak rakom bele az energiám és a kevés kis fizetésemből a pénzt és nem térül meg.....nehéz így haladni...és amúgy az egyetem is ha belegondolok, hiába veszik fel az embert állami finanszírozott szakra...valamiből meg kell élni....muszáj dolgozni...a diákmelós fizetésekből meg nem lehet megélni...legalábbis nem tudom, hogy ki mit vállal de nálunk nagyon szét voltak szórva az órák ami mellett nem tudom milyen munkát lehet csinálni...
2023. szept. 11. 22:50
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Én nem, de elég valószínű, hogy más is érzi rajtad kívül. Azt gondoltad, hogy te érzed egyedül a világon?
2023. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem erzek ilyent, jol keresek
2023. szept. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
#5 akkor nrm is magyarázom tovább, mert érted, látom. Nagyon sajnálom a helyzetedet. Szintén pénzért tehettem emelt érettségit én is. Mondjuk llevelezőre jelentkeztem, de több mint 100 km innen az egyetem... Heti 1x bejárni is költség, még diákjeggyel is.
2023. szept. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Egy olyan rendszerben ahol fix órát dolgozol és cserébe fix fizetést kapsz nem is lehet előre haladni. Vállalkozni kell.


Főállásomat csoportvezető egy multinál, hiába javítottam a csoport teljesítményt 20%al, év végén még egy Köszönömöt se kaptam, pedig évente 40 millióval többet keres a cég miattam.

2023. szept. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Nekem van bőven, haladok is.
2023. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!