Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes és hogyan...

Hogyan érdemes és hogyan lehet másodállást szerezni?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben egyre kevesebbre elég a fizetésem, ezért azon gondolkozom, hogy a heti 40 óra mellé jó lenne valamilyen másodállás, heti 8 órában például a fizetésem kiegészítésére.

Sajnos semmilyen tapasztalatom/tudásom nincs ezzel kapcsolatban. Akinek van másodállása, tudna róla mesélni, hogy megy ez? Köteles vagyok a munkáltatómat is értesíteni erről? Hogyan megy ilyenkor az adózás?

A 2 hétvégi pihenő nap közül szívesen dolgoznék 1-ben. Pl. szombazonként/vasárnaponként.

Mennyit lehet ilyen munkával keresni? Mit érdemes vállalni?



2023. okt. 13. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
szóval napi 8 órában nem keresek eleget, akkor dolgozol napi 12 órát? Csak közlöm, hogy ez se lesz elég.
2023. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vendéglátóhelyek folyamatosan keresnek mosogatót, konyhai kisegítőt, keress rá mondjuk a jófogáson. Nyilván nem mindegy hol laksz.
2023. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt másodállásom. Szakmán belül egy másik cégnek besegítettem hetente 1-2 alkalommal. Ismertem őket, szakember hiányban voltak és elvállaltam a plusz munkát. Kb. 1 évig dolgoztam így.


Adózás az sokféle lehet: napi bejelentés, egyéni vállalkozóként számlát adsz meg társai. Ha jobban érdekel hívd fel a NAV Központi telefonszámát. Nekem is régebben mindenben segítettek. Ha számlát akarsz adni, akkor meg menj el egy könyvelőhöz. Igaz ő náluk van tanácsadási díj, a NAV ingyen ad felvilágosítást.

2023. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk várod, hogy kitaláljuk, hogy mit szeretnél dolgozni és hol?
2023. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!