Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen vállalkozási formát...

Milyen vállalkozási formát érdemes választanom, 4 órás bejelentés mellett?

Figyelt kérdés
Van 4 órás bejelentett munkaviszonyom, de szeretnék még mellé munkát vállalni. Számláznom kellene, ami nekem teljesen meg is felel, már csak azt nem tudom, hogy milyen vállalkozási formát vállasszak. Melyik az, amivel a legjobban járok? Milyen fizetési kötelezettségekkel kell számolnom? Kb. 350-400 ezret szeretnék keresni, ebből a munkából.

2023. jún. 19. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Általában egyéni vállalkozói formát szoktak ilyesmire elsőkörben választani. Az adózás meg azért függ még pár egyéb dologtól, több info kellene, hogy lehessen normális tanácsot adni.
2023. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen infó szükséges még?
2023. jún. 19. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a tevékenység, ki a célcsoport, milyen költségszint lenne, hol van a székhely, ilyesmik.
2023. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valami adminisztrációs jellegű tevékenységi kör lenne ideális. Csak 1 embernek/ cégnek számláznék. havi kb. max.400ezer Ft bevétel várható. Székhely: Dombóvár
2023. jún. 19. 16:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor a kata kizárva. Ha költséged nem lenne, akkor az átalányadózás érné meg a legjobban valszeg.
2023. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez mit jelent pontosan? Egyéni vállalkozó kellene, hogy legyek, ha jól értem. :)

Ebben az esetben minden költséget nekem kell fizetni vagy pedig annak, akinek a számlát állítom ki?

Pl. 350-400 ezret szeretnék elkérni a munkámért. Ez hogy nézne ki? Milyen fizetési kötelezettségeim lennének?

2023. jún. 19. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ev leszel. Te számlázol a partnernek, ő csak annyit fizet. Abból kell neked az adóidat befizetned, ami több dologtól is függ, hogy mennyi.
2023. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :) Igazán kedves vagy! :)
2023. jún. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!