Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy nem kaptatok meg valami levelet a postán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan próblémám adodott, hogy egyik családtagom ezlött héten csütörtökön (2023.10.26) elsőbségivel feladott nekem egy fontos levelet és a mainapigsen tudok róla semmit. (2023.10.31).Valaki tudja ilyenkor mi a teendő? Máskor meg érkezett probléma nélkül. Most meg nem tudom.



2023. okt. 31. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Egyelőre még várj egy kicsit, hátha megjön ezen a héten csütörtökön vagy pénteken.


Magyar Postánál bármi előfordulhat…

2023. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem érkezik meg, akkor nem tudsz tenni semmit. Az elsőbbségi levélként feladott küldeményt nem tartják nyilván. Legközelebb ajánlott levélként kell feladni.
2023. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor ősszel inkább túl sok levél jön.
2023. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Volt. A levél 3 hónapig járta a postákat, mire megérkezett hozzám.
2023. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Persze, kinabol rendeltem telefont, tracking minden, beerkezett az orszagba es eltunt... A posta semmit se tudott rola, a tracking mutatta hogy itt van...
2023. nov. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Van olyan is, hogy a postás nem hajlandó a napi leveleket bedobni, összevárja az egész hetit, aztán egyszerre dobálja be őket (mobilposta van nálunk).
2023. nov. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor van még esély, hogy meg jön?
2023. nov. 1. 05:44
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Felénk a tértivevényes hivatalos leveleket luxus átadni. Inkább bedobja az értesítőt, mintha nem lettem volna otthon, pedig tudom, hogy igen. Ezt már 5 éve csinálja, bármikor jön olyan levél, amit személyesen kellene átadni, be kell külön mennem érte. Az esetek 80%-ában tuti, hogy otthon vagyok, de nem csenget.
2023. nov. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Sokszor történt már ilyen. Tanyán lakom, és nyilván itt szükség van a postás helyismeretére, és tisztába kell lenni azzal, hogy ki hol lakik. Addig semmi probléma nem volt, amíg 20 évig ugyanaz a postás járt, helyben lakott, mindenkit ismert, de az utóbbi 10-15 évben gyakran cserélődtek, sokszor 20-30 km-ről járt ide dolgozni. Senkit nem ismert, nem tudta, hogy ki hol lakik, ezért össze-vissza dobálta be a leveleket. Volt, hogy rendszeresen bedobta hozzánk más levelét, aztán én vittem el 4 km-re a címzettnek. De volt olyan is, hogy 1 km-re egy földúton találta meg az én levelemet egy ismerősöm, és elhozta nekem. Kritikán aluli a posta színvonala.

Már szinte teljesen átálltam az e-számlára, és online fizetek és intézek mindent, hogy minél kevesebb kapcsolatom legyen a postával. De olyan is volt már, hogy postán maradóra rendeltem egy webáruházból csomagot, és egy névrokonomnak kiadták, úgyhogy a csomagjaim biztonsága érdekében már inkább csomagautomatába rendelek.

2023. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer már előfordult, hogy úgy tettem, hogy nem kaptam meg...Azóta is várom a folyományát.
2023. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!