Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem marad soha egy...

Miért nem marad soha egy fillérem se?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok spórolni. 33 éves fiú vagyok, középvezetői beosztásban dolgozom, de itt van november 1. és maradt 15.000 Ft-om a fizetésig. Van tartozás, diakhitel és az albérlet, ami elvisz egy csomót és bár nem főzök nagyon, mert nem bírom megenni a másnapos kaját, nem járok isten tudja milyen Michellin csillagos éttermekbe, max gyorskaja, kifőzde + napi egy meleg kaját a munkahelyen is kapok. Havi 1-2x elmegyel bulizni, valamint színházba, mozib esetleg operába is. Ruhát alig veszek, akkor se drágát. Egyszerűenképtelen vagyok félretenni, ha meg nem megyekel szórakozni, akkor minek élek kb... Remélem nem késő 30 után külföldre menni, mert itt teljességgel kilátastalan az egész...

2023. nov. 1. 13:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

380 ezer forint netto nem egy kiemelkedő bér. De alacsony fizunak sem mondanám. Olyan "átlag" kategória. Mármint Budapesten. Bár ismerek olyat aki ennyiért összetenné a két kezét. Nem az a kérdés, miért marad ennyi pénzed. Hanem az, hogy hogyan tudsz megélni?


Egy sima legolcsóbb ételrendelés 2 ezer körül van (ha kihozzák). Gondolom nem kínai kaját eszel minden nap. Egy átlag húsos kaja már a 3-4 ezret súrolja. Persze ha kimész személyesen egy kifőzdébe 2 ezer körül meg tudsz kajálni.


Na de, hogy legyen segítő szándékom is a válaszomban. Mindenképpen kellene megtakarítanod. Nyiss egy álamkincstári számlát, vagy egy bankszámlát ahova megtakarításaidat fogod tenni. Amint fizudat megkapod fektetsd be. Kezdetben havi 50 ezret fektess be. Ha úgy látod ezt lehet növelni későbbiekben többre is.


Megtakarítani nem hülyeség! Gyakorlatilag ha ügyesen csinálod az éves nyaralási költségedet, vagy havi bérletedet fedezni fogja a befektett összeg.

2023. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

21-es vagyok. Annyi lemaradt, hogy 2 rokonom is külföldön él. Viszont hónapról hónapra... Eleve nem diplomás pozíciót töltenek be, másrészt hiába keresnek magyar forintba átszámolva baromi sokat ott teljesen mások az árak. A fizetéshez van igazítva a fodrásztól, a múzeum jegyekig minden. Persze van ami ott olcsóbb mint itt. De eleve az élet nagyon drága. Mindig szokták mondani.


Hónapról hónapra pedig a nagy igények miatt élnek. Évente cserélik a telefonjukat, ők nem mennek apartmanba nyaralni hanem a csak a legdrágább szállodába mennek nyaralni. Havonta 8-10x is drágább étterembe esznek.


Persze meg fogom kapni, hogy ez meg az kimentem külföldre és sokkal jobb. Relatív kinek mi a jó vagy jobb. Aki itthon nem tud boldogulni külföldön sem 100%, hogy jobban fog boldogulni, mint itthon.

2023. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Senior Séf ***** válasza:
60%
"Van tartozás, diakhitel és az albérlet..."
2023. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ha tényleg középvezeto vagy azért egy 450 nettot adhatnanak baszki

. Habar a pontos helyzetet nem ismerem, szóval ez csak egy meglatas a helyzetet nem ismerve..

2023. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Most csökkentettek egy százast fizumon, olyan csodálatosan hasít ez az ország. Úgy összehúztam magam, hogy 220 nettóból is sikerül spórolnom. Igaz saját lakás, de van hitel, autó. Macskát is tartok, jobb kaját kap, mint én. Neked is menni fog! Tanulj meg főzni, egyből férfivá válsz fiúból.
2023. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, abban egyetértek, hogy baromi nehéz itt boldogulni. Meg is szakadhatsz, akkor is kib@sznak veled, ahol tudnak.
2023. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, a "kötelező" befizetéssel fog csakmenni, nyitok valami számlát vagy valamit...

Biztosítások esetleg?

Kis cégnél vagyok egyébként, lehet, hogy a részlegvezető a jobb megnevezés, dehát felettem csak az üzletvezető meg az igazgató van (másik 3-4 részlegvezető meg velem egy szinten)...

2023. nov. 5. 17:03
 28/33 anonim ***** válasza:
Keress egy jó brókert, s tégy félre!
2023. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudsz bánni a pénzzel.

Ha külföldre szeretnél menni, ott is kell spórolni. Máshogyan nem fogsz boldogulni.

Kérlek írd le, hogy havonta mire és mennyit szoktál költeni. Utána majd megmondom mit kell változtatnod.

2023. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
A baj amugy az, hogy érzékem sincs megmondani, higy mi a drága meg mi az olcsó. Ha mondják h 3 millió egy lakás vagy 2300 Ft egy tábla csoki, nem értem, hogy azért mondja-e mert drága vagy azért mert olcsó.:')
2023. nov. 5. 17:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!