Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem marad soha egy...

Miért nem marad soha egy fillérem se?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok spórolni. 33 éves fiú vagyok, középvezetői beosztásban dolgozom, de itt van november 1. és maradt 15.000 Ft-om a fizetésig. Van tartozás, diakhitel és az albérlet, ami elvisz egy csomót és bár nem főzök nagyon, mert nem bírom megenni a másnapos kaját, nem járok isten tudja milyen Michellin csillagos éttermekbe, max gyorskaja, kifőzde + napi egy meleg kaját a munkahelyen is kapok. Havi 1-2x elmegyel bulizni, valamint színházba, mozib esetleg operába is. Ruhát alig veszek, akkor se drágát. Egyszerűenképtelen vagyok félretenni, ha meg nem megyekel szórakozni, akkor minek élek kb... Remélem nem késő 30 után külföldre menni, mert itt teljességgel kilátastalan az egész...

2023. nov. 1. 13:35
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
61%

33 évesen nem lehetsz ennyire hülye a pénzhez, már bocsánat de sajnos ez az igazság. Nem tudod eldönteni hogy mi a drága és az olcsó?

Hogyan boldogultál eddig?

Vagy tényleg síkhülye vagy a pénzhez, vagy a kérdésed Kamu!!

2023. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Nem, nem kamu. Igy alakult...
2023. nov. 5. 21:26
 33/33 anonim ***** válasza:

31-es szerintem nem kamu kérdés. Az emberek nagy részének halvány lila fingja sincs a pénzügyi világ működéséről. Már bocsánat kérdező! Ha már kiírtad a kérdést többre jutottál mint, ha ki sem írtad volna.


Nyiss egy államkincstári számlát. Nulla forint a számlavezetési díja. Ha megkapod a fizud egyből köss le 50 ezret. A maradékból meg próbálj gazdálkodni. Kezdetekben ezt javaslom. Több kamatot fizet mint a bank. Ha már ezzel elindulsz legalább némi fogalmad lesz a tőke gyarapításról! Tűzz ki egy kisebb célt. Mondjuk legyen a havi kamat egy mozijegy ára. Ha elérted akkor nagyobb célt is ki lehet tűzni. A havi kamat fedezze a havi utazási költséget. Stb.

2023. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!