Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes emiatt panaszt emelnem...

Érdemes emiatt panaszt emelnem a fogyasztóvèdelemnél?

Figyelt kérdés

Rendeltem múlt héten egy pénztárcát. Sajnos nem vagyok vele megelégedve, mert a képeken sokkal tágasabbnak tűnt.

-Szóval, megtévesztőek a webshop képei.

-A visszaküldès költségét nekem kellene állnom, ami egyèbkènt nincsen feltűntetve a weboldalon..

-Illetve a panaszügyintézès nem magyar, hanem lengyel nyelven van az oldalon, mert a cég lengyel, de úgymond "magyar nyelven" történt a vásàrlàs, magyar nyelvű oldalon.

Írtam nekik e-mailt, hogy nem lehetne-e, hogy küldjenek egy nagyobb méretű pénztárcát, persze ràfizetèssel, de ne kelljen visszautalgatni a pénzt, mert nincs is bankszàmlàm, amire lehetne, de nem akarjàk.


Szerintetek érdemes lenne ezekre hivatkozva panaszt emelni?


Előre is köszi!


2023. dec. 4. 11:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem érdemes.
2023. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Tehetsz panaszt, de passzoljak a bekitteto testuletnek akik meg kb telibeszarjak
2023. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

Egyèbkènt, megmondom őszintén, hogy abban "reménykednék" ebben az esetben, hogy megijednek úgymond, ès belemennek a cserébe. Vagy ez nem szabàlyellenes, hogy nincsen az oldalukon ez feltüntetve, hogy neked kell állni a költségeket, illetve hogy nem magyar nyelven van a panaszügyintézès?

2023. dec. 4. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Küföldön bejegyzett cégnek nem kell biztosítania magyar nyelvű ügyintézést. A lengyel és eu-s szabályok érvényesek a cégre.
2023. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi. És akkor az sem "megtámadható", hogy nincs feltüntetve az oldalukon, hogy neked kell állni a visszaküldès költségét?
2023. dec. 4. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
ez mindenhol bevett szokas...
2023. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

5. Visszaküldési költség magyar boltoknál is téged terhel, rád van bízva hogyan juttatod vissza.


Van néhány bolt aki jófej, és ingyen intézi mindezt, de ez nem alap szolgáltatás.

2023. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell mindig bonyolitani? 🤔


Nem tetszik, visszaküldöd.

Ennyi.

Pénzt meg majd megkapod úgy, ahogy kifizeted.

2023. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okè, köszi szépen a válaszokat!
2023. dec. 4. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:

A Fogyasztóvédelmi hatóság annyit mond, hogy menj a bíróságra, vagy a Békéltető Testülethez. Utóbbinak semmi hatásköre, és hatósági jogköre nincs. Ha nem teljesitik a véleményét, nem csinál semmit.



A nyilvánosság marad. Vannak "feketelistás" facebook csoportok, + google értékelés. Legalább más ne járjon igy.

2023. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!