Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetési célú ingatlan...

Befektetési célú ingatlan vásárlás, belevágnátok?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy van önerőm, és vennék fel hitelt, az ingatlant kiadnám. (Biztos, hogy ki lehet adni, szabályos harc van az albérletekért) 10 évre venném fel a hitelt, és 10 évig, jelenlegi nettó bérleti díjra havi 20.000 Ft-t fizetnék úgymond saját zsebből. Utána viszont volna egy hitelmentes ingatlanom, aki csak hozná a pénz. Egyébként van 2 hitelmentes ingatlanom, egyikben lakom, a másik telek, viszont építkezésre jelenleg nincs esélyem az árak miatt. (Olyat, amilyet szeretnék akkor tudnék építtetni, ha eladnám amiben lakom, és hitelbe vágnám magam 20 évre. Ez jelenleg nem ér annyit számomra. Viszont a párnában sem nem fial a pénz, de még az értékét sem tartja. Az ingatlan árak jelenleg inkább stagnálnak, nem hiszem, hogy jelentős csökkenés várható, inkább az infláció viszi majd az értékét el, szerintem.

Eddig a lényegi rész, továbbiakban egy kis kiegészítés a várható kérdésekre...


Nekem is óriási segítség lett volna, ha egy házzal indulok az életben, és így viszont mire 18 éves lesz a gyerek, mind a kettőnek tudok adni egyet egyet. Persze nem egy új ház lesz, de én sem egy újat vettem először, egy hosszúházból indultam, és jelenleg is egy kádárkockában lakom. (Ex feleségem van, és nem is vágyom párkapcsolatra, nem volt megcsalás, nem haragban váltunk el, de neki sok volt amit én spóroltam, nekem sok volt amit ő költött, így ő jelenleg a gyerekekkel albérletbe lakik, mert a szülei házát is inkább eladta, hogy felélje az árát...


Mit gondoltok, belevágjak?


dec. 13. 22:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen ebben nincs infláció, tehát ha évi 5 százalékkal emelném a bérleti díjat, akkor már jóval hamarabb termelne pluszt.
dec. 13. 22:05
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Vágj bele, de arra figyelj, hogy hogyan adod ki: rendes, mindenre kiterjedő szerződés legyen (pl. kilakoltatás, károkozás esetére), stb.

Figyelj az árra is: a ház elhelyezkedését, a környék albérletárait figyeld. Akkor biztos lesz rá jelentkező, aki fizetni is tud.


10 évre amúgy nem tűnik olyan rossznak ez a hitel, de akkor előre gondoskodj arról is, hogyha tegyük fel egyszer előfordulna, hogy fél évig nem lenne fizető lakó, akkor is tudd fizetni a hitelt.


Más, nem ide, csak az egyik mondatodhoz: hogyha építkezni akarsz, akkor az jóval olcsóbban megoldható, mint a házvásárlás, mert ugye saját magadnak nem fizetsz érte, bizonyos építőanyagok is beszerezhetők esetleg olcsóbb helyről vagy használtan viszont házvásárlásnál a tulajdonos busás haszonnal akarja eladni a házat. Persze csak az gondolja így, aki tényleg okos, nem pedig "okos".

dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, hivatalosan közjegyző által szeretném kiadni. A fizetésem elbírja, illetve nem nulláznám le magam teljesen, hagynék valamennyit a "párnába". (Tehát ha véletlen fél évig nem lenne munkám, és albérlőm sem, akkor is tudnám fizetni, és még ott a munkanélküli is.)


Az építkezésre nagyvonalakban 100-120 milliót mondtak. Ezt megszorzom 1,5-el, hogy ne érjen meglepetés, bútor, ez az, felejtős egyenlőre. Állampapír, bankbetét meg nem vonz, nem tartom eléggé biztonságosnak. Akár egy reggelre is nullázhatják.

dec. 13. 22:42
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom milyen ingatlan, csak arra figyelj, hogy miután megveszed már termelje is a pénzt. Sok olyat látok, hogy valaki megveszi de nincs kiadható állapotban, felújítani nincs pénze, így ott áll üresen és csak romlik le.
dec. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Az a fontos, hogy az ingatlan hozama magasabb legyen, mint a hitel THM és az önerőd elvárt hozamának tőkével súlyozott átlaga.


Az önerőd elvárt hozamához mondjuk az államkötvény hozamot lehet behelyettesíteni, mert az lenne alternatíva, amibe fektethetnéd. 10 évre ez most olyan 6,5-7%

A hitel THM meg legyen szintén 7% hátha a téeszelnök röfinek bejön a számítása és lemennek ide a hitelköltségek. Szóval a bérleti díj + ingatlan felértékelődés minimum ezt az éves 7%-ot kell hogy hozza a vételárra vetítve.

dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Jelenleg drága a hitel és csökkennek az ingatlanárak.


Biztos, hogy ez a jó beszálló? 🤔

dec. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanazt írtam volna, mint #6, ha nominálértéken nem is nagyon (olyan helyen ahol értelme van) csökkennek az árak, reáláron igen. Kamatok magasak. Én nem vennék befektetési célú ingatlant jelen helyzetben, pláne, hogy a bérleti dík mellett is rá kellene fizetni a törlesztőre. Ki kellene várni
dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Ezt most biztosan nem csinálnám. Magas a kamatkörnyezet és magas a befektetési hozam is...


Jobban jársz akár egy sima allampapirral is 1-2 évre, addig lemegy a hitelkamat, jobb kondíciókkal kapsz hitelt, az ingatlanok ára pedig vélhetően nem fog felfelé menni, mint eddig. Úgyhogy ugyan úgy tudsz majd venni.

dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Állampapír felejtős, nem igazán bízok az államban. Pont ezért vacillálok a hitelen is. 😏
dec. 14. 09:41
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
#9: Miért nem bízol az államban? Mármint pártpolitikát félretéve. A legkisebb kockázatú dolog. Annak jóval kisebb az esélye, hogy fizetésképtelenné válik az állam, mint bármelyik bank becsődöljön és ne juss a pénzedhez (ezekre is vannak garanciák), egyéb befektetés meg még kockázatosabb. Persze jelen helyzetben bármikor húzhatnak olyat, ami növeli az állampapíron realizálható haszonra rakódó költségeket, de elveszni nem fog a pénzed
dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!