Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesítenek a...

Csak engem idegesítenek a külföldön élő magyarok?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért van az, én Csehországban élek, de egyszerűen kerülöm a magyarokat. Vagy panaszkodnak, vagy alapból utálják a tényt, hogy magyarok. De ismerek sok Németorszagban élő magyart is. Németet alig bírjak, nem is akarják. Csak mennek ki, remélve, hogy többet keresnek majd. Én azért vagyok kint egy adott országban, mert szeretem a kultúrájukat, a nyelvüket, az embereket. Tanulok most csehül is ami elég nehéz nyelv, de nem kezdek el panaszkodni, hogy mennyire borzasztó ott élni. Vélemények?

dec. 16. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez olyan mint amikor a cigany kopkodi a ciganyt...
dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

A magyar nem egy összetartó népség ennyi. Emellé borzalmasan negatív a legtöbb ember, és a panaszkodás tömegsporttá vált.


Én is hasonlóan nyitott vagyok az új kulturák és emberek felé, éltem Hollandiában, most Kanadában. Vannak meleg és fekete barátaim, imádom őket. A "hazaiak" pedig meglepődtek, milyen népségek közé kerültem.



Olyan emberekkel legyél, akik egy húron pendülnek veled, teljesen mindegy, milyen nemzetiségűek. A "hazai" negatititást meg hagyd meg annak, akinek kell :)

dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
94%
Megnyugodhatsz, más országokban is utálják a külföldi magyarok a magyarokat.
dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most is ilyenekkel ülök egy vonaton. Elkezd a szlovák kalauznak magyarul beszélni, mert ugye aki szlovák az tudjon magyarul is. Nevetséges.
dec. 16. 18:21
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Te miért csinálod ugyan azt mint amiért panaszkodsz?
dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
En is utálom a külföldön elő magyarokat. Üdv egy Németországban élő magyar 😂
dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Én külföldön kerülöm a magyarokat, mert nem azért mentem külföldre, hogy magyarok közt legyek. Ha magyarok közt akarok lenni, akkor nem megyek sehova.
dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Semmi bajom a magyarokkal, de azokat az embereket rühellem, akik azt hiszik hogy csak azért barátok leszünk mert magyarok vagyunk. Egy 8 osztályt végzett tanulatlan prolival nem tudok 2 értelmes szót váltani akkora a szellemi deficit köztünk. Viszont akivel el tudok beszélgetni értelmesen, legyen az néger, ázsiai, indiai, paki, amerikai, kanadai, magyar az onnantól rendben van. Nem a nemzetisége miatt fogom egy ember társaságát sem keresni.
dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

USA-ban mas a helyzet mert ide nem ozonlenek a magyarok hotelt takaritani meg gyartosori munkat vegezni. Akikkel en kint talalkoztam, azok nagyresze tanult ember, perfekt tud angolul es kapott munkavizumot. A magyar felesegek meg tipikusan nem dolgoznak vagy csak valami minimalisat de ok nem is a tudasuk miatt jottek ki. Ritka ha egy magyar ferfinek nem magyar a felesege, es rengeteg magyar no van kint amerikai ferjjel.

En azt vettem eszre hogy az emberek az erdekkapcsolatokat keresik. Kinek van olyan idos gyereke mint nekem, ki hol lakik, milyen egzisztenciaja van, ezeket nezik.

Velem nem baratkoznak mert szakmunkaskent dolgozok, igy nem olyan eletszinvonalon elek, nem olyan draga hobbijaim vannak mint nekik.


Nem utalom a magyarokat de a magyar talalkozok nekem nem jottek be. 1-2 volt ami jo volt, a tobbi nem, mert csak azok mennek akik ismerik egymast es az ujaknak be sem mutatkoznak, kivetel ha valaki erdekes szemely, jo egzisztenciaval.

Pl egyik no mar segit is a szervezesben , pedig alig lakik itt fel eve, masik allambol jott ide a gazdag ferjevel es egy luxus hazban elnek. Segitett az itteni magyaroknak egy klubhazat szerezni ahol ok laknak es ott tudnak talalkozokat tartani a magyarok, ezert szinte mar be is vettek a csapatba.

Szoval en befejeztem ezt a magyar talalkozos dolgokat. A facebok csoportban benne vagyok de ott olyanok is vannak akik soha nem mennek el ilyen talalkozokra, csak a kis vallalkozasukat promotaljak.


Felenk annyira elszortan vannak magyarok hogy ha nem keresed oket, vagy ok nem keresnek teged akkor szinte soha nem futsz ossze magyarokkal. En mar tobb eve kint vagyok de csak 2 alkalommal futottam ossze magyarokkal, de akkoriban olyan helyen dolgoztam ahol sok emberrel beszeltem, talalkoztam nap mint nap.

dec. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk aki elkezd a szlovák kalauznak magyarul beszélni, az nem biztos, hogy életvitelszerüen Csehországban él, attól függetlenül, hogy nyilván szánalmas, hogy nem angolul próbálkozik egy nemzetközi járaton. Én is Csehországban élek, a cseh nyelvet nem mondanám különösebben nehéznek, de az ultragáz szerintem is, ha valakinek esze ágában sincs elkezdeni megtanulni, alkalmazkodni, nem érdekli a kultúra, de a pénzért azért tartja a markát. Az ilyen embereket én is kerülöm, pláne, hogy csak azért próbálnak a közelembe törleszkedni, ha kellene nekik ingyentolmács, ingyenjogász, segítsek az adóbevallásban, fordítsak le eztazt, ilyesmik. Voltam két ilyen magyar találkozón, soha többet, ott meg a nevetséges arrogancia meg a nyígás ment.
dec. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!