Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a Ledger élettartama?

Mennyi a Ledger élettartama?

Figyelt kérdés
Most vettem egy ilyen készüléket (Nano X) és sajnálattal tapasztaltam, hogy egy nem cserélhető akkumulátora van. Mint köztudott, a mobiloknak is ez a baja, simán működne még tíz évig is, ha nem menne az aksi tönkre. Emiatt kénytelenek vagyunk a mobilt pár évente cserélni. Hát nem örülnék neki, ha a hetvenezer forintos Ledgert 2-3 év múlva le kéne cserélni, egy kissé hosszabb időre terveztem. Ha mégis ilyen hamar kipurcan, akkor inkább átteszem a kriptót egy stabilabb walletre, pl. Balletre, ami elvileg örökéletű.

jan. 13. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Mint köztudott, a mobiloknak is ez a baja, simán működne még tíz évig is, ha nem menne az aksi tönkre. Emiatt kénytelenek vagyunk a mobilt pár évente cserélni."


Mint köztudott, minden mobilban lehet akkut cserélni. Csak ez nem oldja meg az elavultság problémáját. Merthogy, amire az akku (másodszor) tönkremegy, a mobil elavulttá válik.

jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehetne, ha volna. Sajnos a Samsung Galaxy S7-hez már évek óta nem lehet kapni aksit. És még ma is működne. Sajnos a legtöbb készülékbe csak szervizben lehet
jan. 13. 13:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 eve van meg a nano s-em eddig semmi baja
jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Köszönöm.
jan. 13. 14:56
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez valami hardvertárca kriptovaluta tároláshoz?

Nem elég, ha a kódot felírod a kedvenc könyvedbe és felteszed a polcra?

jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28 év.
jan. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5. Válasz. Igen az. Bele lehet ugyan egy könyvbe tenni, de egy idő után elfelejthetjük, hogy hova is tettük. A könyvet kidobjuk, kölcsön adjuk, eladjuk, vagy elég egy lakástűzben, stb. De a recovery phase tárolása most Nem ide tartozik. Az egy külön téma.
jan. 14. 07:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Lám, a vagyon őrzése gonddal jár... 😂

Amúgy mi van akkor, ha egy ilyen elektronikus cucc egyszerűen csak kipurcan egyik napról a másikra? Akkor mi lesz a benne őrzött kriptovalutáddal? Huss?

jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor veszek egy másikat 150 euróért, és a recovery phrase segítségével visszatöltöm az adatokat, és nem lesz huss. 😂 Ami inkább zavar, az a 150 eurós költség, ami akkora már akár 4-500 euró is lehet. 😢
jan. 14. 09:26
 10/11 anonim ***** válasza:
A ledger inkabb egy haz kulcsa amiben a kriptod van mint tarca. A tarcas hasonlat ezert rossz... A lenyeg hogy akarhany kulcsot lehet masolni ha megvan hozza a kulcs kodja, ami a 24 szavas lista. Szoval kizarni csak akkor tudod magad ha a lista is elveszik, a ledgered is tonkremegy. Erre is van megoldas, pld siman tudsz tbszre venni 21 shares bitcoin etp-t ahol masok orzik a kulcsokat helyetted.
jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!